مراقبت از خود آموزشی برای کودکان

دکتر سیما فردوسی در برنامه «حال خوب» امروز نکاتی در مورد آگاهي دهی به فرزندان در مراقبت از خود را مطرح می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما؛ این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با طرح مبحث آگاهی دادن به فرزندان برای مراقبت از خود تلاش می کند تا راهکارهایی در مورد  بیان این موضوع به والدین آموزش دهد.
همچنین در برنامه شب گذشته دکتر پورحسین، استاد دانشگاه با اشاره به موضوع آگاهی نسبت به داشته‌ های خود و لذت بردن از ‌آن، توضیح داد که یادگیری شیوه «حال خوب» را در انسان می‌ سازد و برای آن که هر انسانی در طول عمر از داشته های خود بهره مند باشد باید در هر سن رفتاری متناسب با آن داشته باشد. به عنوان مثال؛ کودک کودک است و باید با کودکی خود سرگرم باشد و نباید از او انتظار داشت مثل بزرگسال‌ها رفتار کند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز نسبت به گذشته، «فضای تحرک» بسیار کم‌تری در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیرد و این موضوع چندان خوشایند نیست. کودکان «نیاز به جابجایی در فضا» دارند و متاسفانه در آپارتمان‌های امروزی، این نیاز برآورده نمی‌شود.
گفتنی است برنامه «حال خوب» به تهیه کنندگی سید محمد مناجاتی شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 از شبکه سلامت پخش می شود. راحله امینی نیا و رویا حسینی اجرای این برنامه را برعهده دارند.

آخرین اخبار

اطلاعیه‌ای درباره انتشار ویروس کرونا نورایی هم مافیایی شد حال خوبِ پایداری ازدواج برنج مانده نخورید روش های نوین درمان روی قاب بینندگان دلایل جذابیت مافیا را لیست کردند تایپ زیاد با گوشی همراه ممنوع اهداء خون ضامن سلامتي طغیان نوجوانی را بشناسیم پیشگیری از سرطان را بیاموزیم مردم نگران سلامت شیر پاستوریزه نباشند اصلاح سبک زندگی راهکاری قوی برای پیشگیری از سرطان است از لارتژیت چه می دانیم؟ تغذیه؛ شاه‌کلید پیشگیری از سرطان روده بزرگ مواد قندی موجب تغییر در ساختار شیمیایی مغز می شود شیراز، کلانشهری با هوای پاک و آسمان آبی آلودگی هوا مردان را نابارور می‌کند انتصاب «دبیر ستاد سیاست گذاری جمعیت» ضربان از مصرف مواد لبنی می گوید هوای پاک را با سلامت همراه شوید آخرهفته دیر غذا نخورید پیشگیری از دیابت با ورزش و تغذیه سالم آیا می‌توان فشار خون را با مصرف "نمک طعام طبیعی" کنترل کرد؟ «سوریخ» از امشب در شبکه سلامت استقبال بی نظیر جوانان کشور از مافیا بشقاب غذایتان را رنگین کمانی کنید نشانه‌های قاتل پنهان در منزل وقتی ضربان در قلب متوقف می شود بیش از ۵۵ مادر باردار از مناطق سیل‌زده نجات یافته‌اند حضور 3000 مافیایی در دوراول انتخابی نوزادان پنج قلو بیمارستان ام البنین(س) مشهد در سلامت کامل هستند کدام غذاها به رفع اضطراب کمک می‌کنند؟ توصیه متخصصان در زمینه باروری شب های آرام با «شهر شب» علائم هشدار دهنده‌ سرطان آسیب شناسی نقرس در ضربان درمان سرطان با تزریق نانوذرات مس! اجرای واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال 478مادر باردار در قزوین تحت پوشش سبد غذایی قرار گرفتند حال خوب بازی های کودکانه ضربان از پارکینسون می گوید متخصصان پوست گرد هم می آیند چگونه از کودکانمان در برابر اخبار بد محافظت کنیم؟ سوریخ امشب پخش نمی شود حداقل سه بار در هفته چای بنوشید جراحی فتق در ضربان امروز قلیان مضرتر از سیگار عاداتی که باعث چاقی شکمی می شوند کودکان دبستانی چقدر بخوابند کافیست؟ پدر داروسازی ایران در تلویزیون سلامت

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

شبکه سلامت
;