انتشار مقاله اساتید ایرانی در نشریه lancet

بزرگترین واکسیناسیون جهان در زمینه ریشه کن کردن سرخک و سرخجه به صورت مقاله ای در نشریه lancet به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما؛ دکتر محمد اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان با اعلام این موضوع در برنامه «مثبت سلامت» بر موفقیت طرح ایمن سازی مردم برای مقابله با دو بیماری سرخک و سرخجه تاکید کرد و گفت: این طرح بالغ بر 10 سال پیش و با حمایت مقام معظم رهبری در کشور کلید زده شد.

وی اضافه کرد: ظرف مدت یک ماه 33 میلیون ایرانی و تعدادی از اتباع خارجی واکسینه شدند. به این ترتیب موفیقت طرح بیش از صددرصد بود.

مشاور عالی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: تاکنون هیچ بسیج سراسری در دنیا تا این اندازه موفقیت آمیز نبوده است. همزمان با اجرای طرح در ایران ترکیه و برزیل نیز تلاش هایی انجام دادند که موفقیتی در پی نداشت.

پروفسور اکبری و همکارانش با شیوع این بیماری های ویروسی در کشورهای مختلف در مقاله ای علمی روش ها و نتایج این واکسیناسیون را منتشر کرد. مقاله فوق با وجود تحریم ها در یکی از معتبرترین نشریات علمی جهان در حوزه سلامت عمومی (lancet) به چاپ رسید.

آخرین اخبار

اعتیاد و نقش خانواده و جامعه با اهدای خون بانوان؛ هر خانه یک پایگاه اهدای خون ماهی قرمز شب عید، ناقل کرونا نیست انتخاب سالم در قاب سلامت نوجوان‌ «الگو» می خواهد، نه «منتقد» انتخاب اول، اولین انتخاب ارائه خدمات اولیه رایگان در مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا نامه معاون وزیر بهداشت به رئیس جمهور درباره کرونا جعلی است مخاطرات آب و هوایی در دنیا رو به افزایش است مستند سلامت روی آنتن رشد منفی جمعیت در ۲۰ سال آینده سرطان سینه ۱۲ و نیم درصد از کل سرطان‌ها در کشور همایش بازآموزی طب ایرانی ویژه پزشکان حادثه در قاب تلویزیون انتشار مقاله اساتید ایرانی در نشریه lancet امکان درمان ۷۰ درصد سرطان‌ها در دنیا هر ۶ ثانیه یک نفر به علت دیابت فوت می کند ضرورت توجه به طب انتقال خون سالروز انقلاب با شبکه سلامت آموزش پیشگیری و کنترل کرونا ویروس به ۶ هزار مسوول بخش بیمارستان مشاوره و آزمون برای کنترل استرس شبکه سلامت سوم شد. نتایج یک پژوهش: نیمی از کودکان 7 ساله صاحب موبایل هستند «تغذیه و سبک زندگی» بیشتر از ژنتیک بر وضعیت سلامتی موثر است نقش بازی‌های هیجانی در رشد کودکان دستاوردهای پیوند مغز استخوان در ضربان با لجبازی کودکان چگونه رفتار کنیم؟ اولویت ایران، مدیریت جمعیت باشد سرطان با خودمراقبتی و امید؛ قابل‌پیشگیری‌ودرمان وزرای بهداشت در قاب تلویزیون سرطان شناسی با مستند سرطان و راه های درمان بهداشت دهان و دندان در تلویزیون سلامت ایران پیشتاز در دانش سلول‌های بنیادی نه ماه انتظار، یک عمرسلامت امداد در کوهستان، پخش روی آنتن سلامت 3000 ویدئو در پویش ایران فعال همایش روز جهانی تالاب‌ها در سنندج رونمایی از کتاب سلول های بنیادی تاثیر عدم مدیریت شبکه‌های اجتماعی بر روابط خانواده نقش پررنگ ویروس hpv در ابتلا به سرطان دهانه‌رحم ضربان پیشرفت در رویان هیچ فردی در کشورمان به کرونا مبتلا نشده است حوزه سلامت در چهار دهه انقلاب شبکه سلامت مرجع سلامت در کشور صمیمیت پایدار مبنای حال خوب تکنیک‌های نوین ژنتیکی در افزایش موفقیت درمان ناباروری آنچه باید در مورد کم خونی و چشم بدانیم دهه فجر با شبکه شادی و تندرستی اولين جراحي کاشت حلزون شنوايي در زاهدان اطلاعیه‌ای درباره انتشار ویروس کرونا

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

شبکه سلامت
;