محور گفت وگوی شبکه تندرستی و سازمان بیمه سلامت

در نشست مشترک شبکه سلامت و سازمان بیمه سلامت ایران مسایلی همچون  تشکیل کمیته اطلاع رسانی، آموزش فرهنگ صحیح استفاده از خدمات بیمه، معرفی اولویت های سلامت در رسانه ملی و راه اندازی کمپین های سلامتی به بحث گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما، در آستانه هفته بیمه سلامت، مدیر شبکه نشاط و تندرستی با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت دیدار و در مورد راهکارهای همکاری گفت و گو کرد.

 در این جلسه دکتر محمد مهدی قاسمی شبکه سلامت را همراهی مطمئن و آشنا با این حوزه توصیف کرد و گفت: شبکه سلامت مامنی آشنا برای تمامی  سازمان ها و نهادهایی است که در این حوزه فعالیت می کنند. همراهی شما با شبکه تندرستی موجب اطلاع رسانی به موقع، آموزش صحیح به بیمه شدگان است.

راه اندازی کمپین های سلامت محور از دیگر موضوعاتی بود که دکتر قاسمی به آن اشاره کرد و افزود: 11 اولویت در شورای عالی سلامت تبیین شده است و هر گونه همراهی مسئولان این حوزه با رسانه ملی می تواند مخاطبان را به تغییر سبک زندگی تشویق کند.

وی با اشاره به مطالب غیر مستدل در فضای مجازی ادامه داد:امروزه فضای مجازی آسیب های متعددی به حوزه پزشکی وارد کرده است. اطلاعات غلط در زمینه درمان های بدون اساس در این فضا دست به دست می شود. اما همچنان شبکه های صداوسیما به طور اعم و شبکه سلامت به طور اخص در این میدان منبع موثقی برای دریافت اطلاعات پزشکی است و مردم همچنان به آن اعتماد دارند.

رئیس شورای سلامت مصرف بی رویه دارو را از آسیب های دیگر حوزه سلامت در کشور دانست و افزود: پزشک و بیمار هر دو در ادامه این روند مسئول هستند. رفع این آسیب ها از الویت های شورای سلامت سازمان به شمار می رود. هزینه هایی که کشور از مصرف بی رویه دارو متحمل می شود قابل جبران نیست. آموزش، اطلاع رسانی، گزارش دهی و...برای رفع این معضل و فرهنگسازی از اولویت های شبکه سلامت به شمار می رود.

مستندسازی و تولید سریال های جذاب از دیگر پیشنهادهایی بود که مدیر شبکه سلامت در این جلسه مطرح کرد و گفت: با بهره گیری از رسانه و تصویر می تواند، موج جدیدی در بخش سلامت بوجود آورد. به عنوان مثال فرزندآوری امروزه از دغدغه های نظام است و باید برای آن هدف گذاری کرد.

وی با معرفی غلامرضا سالار به عنوان نماینده شبکه خواستار تعامل دو جانبه در تولید برنامه های سلامت محور شد.

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با قدردانی از تلاش های شبکه سلامت در اطلاع رسانی و همکاری با بخش های مختلف حوزه سلامت به تشریح اقدامات انجام شده در این سازمان پرداخت و گفت: با هدف خدمت رسانی در طول مدت کوتاهی توانستیم تعداد بسیاری از مردم بیمه سلامت را دریافت کردند.

وی ادامه داد: امروزه شفاف سازی در ابعاد مختلف اهمیت بسزایی دارد، به عنوان مثال سازمان بیمه سلامت باید در پایان هرسال گزارش عملکرد خود را دراختیار عموم قرار دهد و به بیمه گذار خود بگوید چقدر دریافت و چه هزینه هایی را متقبل شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعتماد مردم به مباحث تخصصی حوزه سلامت را از مزایای شبکه سلامت دانست و گفت: خوشبختانه صداوسیما توانسته است مرجع مناسبی برای اطلاعات تخصصی در حوزه سلامت باشد. وی در خاتمه از رئیس شورای سیاستگذاری سلامت خواست تا در زمینه اطلاع رسانی و آگاهسازی مردم این سازمان را همراهی نماید.

آخرین اخبار

اطلاعیه‌ای درباره انتشار ویروس کرونا نورایی هم مافیایی شد حال خوبِ پایداری ازدواج برنج مانده نخورید روش های نوین درمان روی قاب بینندگان دلایل جذابیت مافیا را لیست کردند تایپ زیاد با گوشی همراه ممنوع اهداء خون ضامن سلامتي طغیان نوجوانی را بشناسیم پیشگیری از سرطان را بیاموزیم مردم نگران سلامت شیر پاستوریزه نباشند اصلاح سبک زندگی راهکاری قوی برای پیشگیری از سرطان است از لارتژیت چه می دانیم؟ تغذیه؛ شاه‌کلید پیشگیری از سرطان روده بزرگ مواد قندی موجب تغییر در ساختار شیمیایی مغز می شود شیراز، کلانشهری با هوای پاک و آسمان آبی آلودگی هوا مردان را نابارور می‌کند انتصاب «دبیر ستاد سیاست گذاری جمعیت» ضربان از مصرف مواد لبنی می گوید هوای پاک را با سلامت همراه شوید آخرهفته دیر غذا نخورید پیشگیری از دیابت با ورزش و تغذیه سالم آیا می‌توان فشار خون را با مصرف "نمک طعام طبیعی" کنترل کرد؟ «سوریخ» از امشب در شبکه سلامت استقبال بی نظیر جوانان کشور از مافیا بشقاب غذایتان را رنگین کمانی کنید نشانه‌های قاتل پنهان در منزل وقتی ضربان در قلب متوقف می شود بیش از ۵۵ مادر باردار از مناطق سیل‌زده نجات یافته‌اند حضور 3000 مافیایی در دوراول انتخابی نوزادان پنج قلو بیمارستان ام البنین(س) مشهد در سلامت کامل هستند کدام غذاها به رفع اضطراب کمک می‌کنند؟ توصیه متخصصان در زمینه باروری شب های آرام با «شهر شب» علائم هشدار دهنده‌ سرطان آسیب شناسی نقرس در ضربان درمان سرطان با تزریق نانوذرات مس! اجرای واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال 478مادر باردار در قزوین تحت پوشش سبد غذایی قرار گرفتند حال خوب بازی های کودکانه ضربان از پارکینسون می گوید متخصصان پوست گرد هم می آیند چگونه از کودکانمان در برابر اخبار بد محافظت کنیم؟ سوریخ امشب پخش نمی شود حداقل سه بار در هفته چای بنوشید جراحی فتق در ضربان امروز قلیان مضرتر از سیگار عاداتی که باعث چاقی شکمی می شوند کودکان دبستانی چقدر بخوابند کافیست؟ پدر داروسازی ایران در تلویزیون سلامت

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

شبکه سلامت
;