اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مخاطرات آب و هوایی در دنیا رو به افزایش است

مخاطرات آب و هوایی در دنیا به علت تغییر اقلیم رو به ازدیاد است و ایران نیز از همین الگو تبعیت می کند و تغییرات جوی شدید که به تازگی مناطقی از کشور را متأثر کرده، موید همین موضوع است.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر محمد اسماعیل مطلق با بیان این مطلب در کارگاه مدیران و کارشناسان دفاتر مدیریت کاهش خطر بلایای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سالن امام جواد (ع) وزارت بهداشت، گفت: اقدامات پیش فعال تأثیر غیرقابل انکاری در کاهش خسارت‌های ناشی از بلایا و ارتقای آمادگی واحد‌های بهداشتی در پاسخ به هنگام وموثر به مخاطرات داشته است که شاهد این موضوع ارتقای شاخص‌های بهداشتی در حوزه مدیریت خطر بلایا است.
وی تصریح کرد: نتیجه این تلاش‌ها افزایش میزان آمادگی عملکردی واحد‌های بهداشتی از ۳۷ درصد در سال ۹۷ به ۴۵ درصد در سال ۹۸ بوده است. علاو بر این ایمنی کامل واحد‌های بهداشتی از ۴۲ درصد در سال ۹۷ به ۴۷ درصد رسیده است.
مشاور معاون بهداشت و رییس اداره مدیریت کاهش خطر بلایا اعلام کرد: با تلاش‌های مراقبان سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور میران آمادگی خانوار‌ها در برابر بلایا از ۲۱ درصد به ۲۷ درصد در سال ۹۸ ارتقاء یافته است.
آقای دکتر مطلق گفت: افراد و گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان باردار، کودکان، سالمندان و معلولان بیش از دیگران پیامد‌های ناشی از بلایا را تجربه می‌کنند. این موضوع لحاظ کردن مولفه‌های اقتصادی، اجتماعی را در برنامه‌های نظام سلامت الزامی می‌کند؛ بنابراین پیوست مولفه‌های اجتماعی برای برنامه‌ها غیرقابل انکار است.
وی افزود: هر سال بالغ بر ۲۵۰ مخاطره طبیعی در ایران رخ می‌دهد و یک و نیم میلیون نفر تحت تأثیر این مخاطرات قرار می‌گیرند. سیل بیشترین مخاطره طبیعی و زلزله کشنده‌ترین مخاطره در کشور است.
مشاور معاون بهداشت و رییس اداره مدیریت کاهش خطر بلایا وزارت بهداشت در پایان لزوم عزم ملی و ارتقای آگاهی را شرط اول حاکمیت خطر و درک خطر به عنوان اولویت‌های غیرقابل انکار دانسته و خواستار توجه مدیران ارشد در حمایت از مدیریت خطر بلایا شد.

آخرین اخبار

آغاز بکار اصناف با ریسک پایین در استانها از تاریخ ۲۳ فرودین ماه و در تهران از ۳۰ فروردین ماه روحانی: از شنبه مرحله جدید مبارزه با کرونا آغاز می‌شود اعمال شب نیمه شعبان اعمال توصیه شده برای شب نیمه شعبان فضیلت نیمه شعبان :تقسیم روزی و ثبت شدن زمان مرگ انسان در برخی روایات، شب نیمه شعبان پس از شب قدر برترین شب‎ها دانسته شده است پخش دعای فرج از همه شبکه های سیما در شب نیمه شعبان راس ساعت 21 پاکیزگی مقدمه تقرب به خداوند است بهداشت؛ مایه تقرب به خداوند روز جهانی بهداشت گرامی باد هفته جهانی بهداشت برمدافعان سلامت کشور مبارک باشد کشیک سلامت در روزهای قرنطینه روزهای فعال ایران از تمامی کسانی که در راه انداری سایت جدید شبکه سلامت مارایاری کردند سپاسگزاریم پویش #زندگی_از_نو میلاد امام سجاد علیه السلام مبارک باد میلاد علمدار کربلا مبارک باد ای العطش، ترانه ی قبل از ولادتت / مادر فدات با لب عطشان خوش آمدی ای دلنواز قاری قرآن خوش آمدی / در بیت وحی با لب خندان خوش آمدی میلاد امام حسين(ع) و روز پاسدار مبارک باد سوم شعبان روز میلاد امام حسین علیه السلام مبارک باد فضیلت ماه شعبان حلول ماه شعبان المعظم و اعیاد سعید شعبانیه را به تمام مسلمانان جهان تبریک عرض می کنیم مقام معظم رهبری:تدابیر ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت لازم‌‌الاجرا است #با _توکل_به _خدا_کرونا_را_شکست_میدهیم توزیع بیش از ۱۴ میلیون ماسک در ۲ روز توزیع ۵ میلیون ماسک جراحی سه لایه به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور سازمان جهانی بهداشت، هفتمین محموله اقلام پزشکی اضطراری را به منظور مقابله با این ویروس، تحویل مقامات ایران داد. مقام معظم رهبری :جهش تولید باید تغییر محسوس در زندگی مردم ایجاد کند مقام معظم رهبری:کدام عاقلی کمک آمریکا را که متهم به تولید ویروس است قبول می‌کند بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در شروع سال جدید ۲۷رجب؛ مبعث پیامبر مهربانی‌ها مسئولین محترم در این کار دستوراتی داده‌اند که همه باید به آن عمل کنند اسیب شناسی سال رونق تولید برای سال جهش تولید آمار و گزارش ‌های امید وار کننده مبارزه با کرونا در سراسر کشور سخنان رهبر انقلاب پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب ورود دو محموله بزرگ اقلام بهداشتی به بنادر کشور سلامت نوروزی در سیما تندرستی عفونت گوش میانی را در ضربان دنبال کنید پویش # در-خانه-میمانیم بهبود بیش از دوهزار بیمار کرونایی درکشور زوال عقل چیست؟ تهیه «دستورالعمل شناسایی و معرفی سامانه ها» روش های کنترل اضطراب در بحران تکذیب نقل قول وزیر بهداشت درباره تفاوت کرونا راه اندازی استراحتگاه های بیمارستانی مجلس تعطیل است اما مجلسیون مشغول کارند هشدارمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران رئیس بیمارستان امام خمینی به ضربان می آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .