نسخه آزمایشی
اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

روش های کنترل اضطراب در بحران

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی نسبت به عوارض استرس فراگیر در جامعه هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت؛ دکترسید مهدی صمیمی روانپزشک در برنامه «حال خوب» با اشاره به بحران بیماری کرونا به اثرات اضطراب در شرایط بحرانی اشاره کرد.

وی تصمیم های غلط را حاصل استرس فراگیر در جامعه دانست و افزود: استرس جمعی می‌تواند پیامدهای عمومی و اجتماعی به دنبال داشته باشد. افرادی که نتوانند از پس شرایط جمعی بربیایند و استرس شان را کنترل کنند، باید به سراغ مداخله فردی و درمان بروند.

دکتر صمیمی اضافه کرد: خوشبختانه اکثریت افراد از این مهارت برخوردار هستند که در چنین شرایطی، واکنش‌های اضطرابی خود را کنترل کنند.

وی کمبود اطلاعات را از عوامل اصلی در ایجاد استرس دانست و گفت: وقتی منابع اطلاعاتی کم کاری می‌کنند، اطلاعات غلط و شایعات جای آن را می‌گیرند و همین شایعات مهمترین عامل استرس هستند. اطلاعات غلط و شایعات، نگرانی جمعی را به اوج می‌رسانند. این موضوع نه تنها افراد بیمار، بلکه افراد سالم را نیز دچار مشکل خواهد کرد.

این روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با انتقاد از برخی مسئولان که در فضای مجازی با خوشحالی گفتند کرونا گرفته اند؛ ادامه داد: اینها فکر می کردند اگر با چهره های بشاش بیایند و بگویند تست کرونایشان مثبت است اضطراب جمعی را کنترل می کنند در حالی که در بسیاری مواقع چنین رفتارهایی اعتماد عمومی را از بین می برد.

وی به شهروندان توصیه کرد: با روش های مدیتیشن، ریلکسیشن و ورزش می‌توان تا حد زیادی از میزان اضطراب کاست.

برنامه «حال خوب» شنبه تا چهارشنبه با هدف ترویج دید مثبت،کاهش تنش های رفتاری در زندگی اجتماعی و تلطیف روابط انسانی ساعت 21 به صورت زنده از شبکه سلامت پخش می شود.

آخرین اخبار

میلاد امام سجاد علیه السلام مبارک باد میلاد علمدار کربلا مبارک باد ای العطش، ترانه ی قبل از ولادتت / مادر فدات با لب عطشان خوش آمدی ای دلنواز قاری قرآن خوش آمدی / در بیت وحی با لب خندان خوش آمدی میلاد امام حسين(ع) و روز پاسدار مبارک باد سوم شعبان روز میلاد امام حسین علیه السلام مبارک باد فضیلت ماه شعبان سوم شعبان روز میلاد امام حسین علیه السلام مبارک باد حلول ماه شعبان المعظم و اعیاد سعید شعبانیه را به تمام مسلمانان جهان تبریک عرض می کنیم مقام معظم رهبری:تدابیر ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت لازم‌‌الاجرا است #با _توکل_به _خدا_کرونا_را_شکست_میدهیم توزیع بیش از ۱۴ میلیون ماسک در ۲ روز توزیع ۵ میلیون ماسک جراحی سه لایه به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور سازمان جهانی بهداشت، هفتمین محموله اقلام پزشکی اضطراری را به منظور مقابله با این ویروس، تحویل مقامات ایران داد. مقام معظم رهبری :جهش تولید باید تغییر محسوس در زندگی مردم ایجاد کند مقام معظم رهبری:کدام عاقلی کمک آمریکا را که متهم به تولید ویروس است قبول می‌کند بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در شروع سال جدید ۲۷رجب؛ مبعث پیامبر مهربانی‌ها مسئولین محترم در این کار دستوراتی داده‌اند که همه باید به آن عمل کنند اسیب شناسی سال رونق تولید برای سال جهش تولید آمار و گزارش ‌های امید وار کننده مبارزه با کرونا در سراسر کشور سخنان رهبر انقلاب پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب ورود دو محموله بزرگ اقلام بهداشتی به بنادر کشور سلامت نوروزی در سیما تندرستی عفونت گوش میانی را در ضربان دنبال کنید پویش # در-خانه-میمانیم بهبود بیش از دوهزار بیمار کرونایی درکشور زوال عقل چیست؟ تهیه «دستورالعمل شناسایی و معرفی سامانه ها» روش های کنترل اضطراب در بحران تکذیب نقل قول وزیر بهداشت درباره تفاوت کرونا راه اندازی استراحتگاه های بیمارستانی مجلس تعطیل است اما مجلسیون مشغول کارند هشدارمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران رئیس بیمارستان امام خمینی به ضربان می آید درمان بیماران کرونا در ایران سرعت یافته است خبر فوری سوریخی ها علیه کرونا برنامه‌های سفرتان را لغو کنید اولویت تأمین خون بیماران اورژانسی و مصرف کنندگان مستمر ضربان کرونا در تلویزیون سلامت سامانه ثبت‌نام پویش مبارزه با کرونا راه‌اندازی شد سایه روشن عرضه کالا‌های بهداشتی مقابله با کرونا خود مراقبتی مهمترین کار برای مبارزه با کرونا ویروس است توزیع ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار سبد غذایی برای رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده مناطق محروم کشور عبور از بحران با خودتنظیمی هیجان تردد‌های مردم تهران همچنان باید کاهش یابد پیامک بزنید مشاوره بگیرید تولید بیش از ۱۰۰ هزار محلول و ۳۵ هزار ژل ضدعفونی کننده در هر شیفت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

;