اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 25 بهمن 1399

رونمایی از محلول ضدعفونی کننده طبیعی IMC ORGA

با حضور فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از محلول ضدعفونی کننده طبیعی و گیاهی IMC ORGA در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

0

طی مراسمی با حضور ‌دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران و جمعی از مسئولان از محلول ضدعفونی کننده طبیعی و گیاهی IMC ORGA  در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.
 
دکتر زالی رونمایی از محلول تمام ارگانیک ضدعفونی کننده با استفاده از ظرفیت های  اقلیمی، دانش فنی پیچیده، سازگار با محیط زیست و اخذ استاندارهای لازم  توسط محققان داخلی را باعث افتخار دانست و‌فعالیت های پژوهشگران در پارک فناوری را غرور انگیز توصیف کرد.
 
وی با بیان این که توسعه صنعت و‌ ارتباط موثرتر با علم و دانش یکی از حلقه های مفقوده پژوهش در سال‌های اخیر است گفت: بستر مطلوبی که پارک های علمی و فناوری برای محققان ایجاد می کند می تواند کشور را بیش از پیش به رشد و بالندگی و بلوغ علمی و صنعتی نزدیک کند.
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از رونمایی بیش از ۲۶ محصول مختلف از جمله  ونتیلاتور، دستگاههای ضدعفونی کننده، زیرساخت های نرم افزاری و‌ کیت های تشخیصی مختلف توسط محققان و پژوهشگران کشور در پارک علم‌ و فناوری در یکسالی که از شیوع کرونا تا به امروز می گذرد خبر داد و اظهار امیدواری کرد که شرایطی مهیا شود تا مردم‌ بتوانند بیش از پیش با اقدامات محققان و دانشمندان ملی آشنا شوند.
 
خودکفایی ملی در تولید ونتیلاتور
 
دکتر زالی از خودکفایی کشور در حوزه تولید و‌ صادرات ونتیلاتور در کشور‌خبر داد و خاطرنشان کرد: به دلیل این که تهویه مکانیکی برای بسیاری از مبتلایان به کرونا دشوار است و در عین حال دستگاههای موجود از کفایت لازم برخوردار نبودند باعث افتخار است که اعلام کنیم کشور در بازه زمانی شیوع کرونا به خودکفایی در حوزه تولید ونتیلاتور رسیده است.
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در‌کلان شهر تهران  با تاکید بر ضرورت تقویت انگیزه فعالیت های پژوهشی در محققان گفت: توجه بیشتر و رفع موانع پیش روی پژوهشگران کشور به معنای تبلیغات تجاری صرف نیست بلکه این مهم می تواند انگیزه پژوهشگران جوان را در راستای اهداف مترقی کشور بیشتر کند.
 
وی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در گستره وسیعی از جغرافیای جهان خاطرنشان کرد: با توجه به این که ضرورت قطع زنجیره کرونا به پیشگیری و درمان موثر نیازمند است، تامین نیازهای متنوع داخلی در حوزه و یا صادرات محصولات مقابله و درمان مبتلایان به کووید ۱۹ می تواند راهکار مناسبی برای افزایش فعالیت و ارائه محصولات پژوهشگران به بازار های صنعتی باشد.
 
دکتر زالی با تاکید بر این که محصولات تولید داخل خصوصا تولیدات بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا از بالاترین سطوح ممیزی عبور می کنند افزود: این محصولات نشان از شتاب علمی کشور و خودکفایی در حوزه پژوهش دارد و هرگونه نگاه تردید آمیز به این محصولات می تواند موجب دلسردی محققان کشور شود.
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد: محصولاتی که تا به امروز درحوزه کرونا توسط تلاش های شبانه روزی دانشمندان و پژوهشگران کشور ارائه می شود، حاصل کار ملی با نگاهی به دانش فنی و بومی است.
 
وی با اشاره به پیچیده بودن و بیماری زایی بالای ویروس کرونا گفت: کرونا به دلیل امکان بقا طولانی در محیط  و احتمال انتقال از دست، لباس و سطوح ، ممکن است تا سالها با بشر دست به گریبان باشد و محیط زندگی را تبدیل به محیطی ناایمن کند  بنابراین اتکا به دانش محققان و استفاده از ابزارهای محافظتی می تواند به میزان قابل توجهی ایمنی در برابر این ویروس را به وجود بیاورد.
 
دکتر زالی با بیان این که بقا کووید در سرما، سطوح مختلف پلاستیکی و فلزی، تاروپود لباس و مواد غذایی نشان از اهمیت شناسایی راهکار موثری برای مقابله دارد تاکید کرد: محصولی که امروز از آن رونمایی می شود می تواند بالاترین اثربخشی در ضدعفونی را ایجاد کند.
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران نسبت به تخریب محیط زیست به واسطه استفاده گسترده از مواد ضدعفونی کننده خصوصا موادی که برپایه الکل هستند هشدار داد: باید با استفاده از موادضدعفونی کننده گیاهی و بی ضرر به توسعه پایدار کشور و کاهش تخریب محیط زیست کمک کنیم.
 
آسیب مواد ضدعفونی کننده به پوست دست و ایجاد آلرژی های دستگاه تنفسی از دیگر مضرات مواد ضدعفونی کننده صنعتی بود که دکتر زالی به آن اشاره کرد و گفت: بقا و پایداری، اثر بخشی کافی، بی ضرر بودن برای بدن انسان و محیط زیست و در عین حال کارایی بالا از جمله مشخصات محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAاست که دستاورد محققان برجسته کشور است.
 
دکتر زالی با بیان این که تولید محصولی طبیعی، ارگانیک و در عین حال اثربخش، کار بسیار پیچیده و دشواری است افزود: در بسیاری از موارد دسترسی و فرموله کردن گیاهان دارویی از ترکیبات صنعتی و شیمیایی پیچیده تر است.
 
وی استفاده از پتانسیل های بالای کشور در زمینه بهره مندی از گنجینه ارزشمند گیاهان دارویی را کاری ارزشمند و قابل تقدیر توصیف کرد و خاطرنشان کرد: سالیان متمادی است اثر بخشی گیاهان دارویی ثابت شده و امروز محققان کشوربا استفاده از ظرفیت های بومی داخلی با تولید محصولی ارزشمند، منحصر به فرد، اثربخش و دوست دار محیط زیست افتخاری دیگر برای کشور رقم زدند. رونمایی از محصولی صد درصد ایرانی و با استفاده از ظرفیت های داخلی و ملی نشان از دانش فنی و بومی کشور دارد.
 
دکتر نفیسه حسینی یکتا مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت نیز در ادامه با اشاره به این که شرکت های دانش بنیان علم را به اقتصاد گره می زنند، اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAکه امروز از آن رونمایی می شود تکیه بر دانش بومی و کارایی بالای این محصول است.
 
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت توجه بیش از پیش به دانش بومی در کشور گفت: صفر تا صد مواد اولیه این محلول از اقلیم ایران تهیه شده و استفاده  منابع اصیل دانش طب ایرانی در کارکرد موثر این محلول خودنمایی می کند.
 
دکتر حسینی یکتا با بیان این که باید اثربخشی طب ایرانی بیش از پیش مورد توجه محققان باشد تاکید کرد: ایجاد اشتغال و تولید ثروت یکی از مزیت های توجه به دانش محققان و استفاده از ظرفیت های داخلی است.
 
 مهندس قنبر پور معاون توسعه پارک فناوری پردیس نیز در این مراسم توضیحاتی درباره پارک فناوری پردیس ارائه داد و گفت: بیش از دودهه ای که از عمر این پارک می گذرد، حوزه فناوری و ارتباط این حوزه با شرکت های دانش بنیان به گفتمان اصلی این پارک تبدیل شده است. 
 
وی با بیان این که هم اکنون  نزدیک به ۱۰۰۰ محصول از شرکت های دانش بنیان در پارک فناوری پردیس به بازارعرضه می شود از استقرار ۱۵۰ مرکز رشد در این پارک فناوری خبر داد.
 
قنبر پور با اشاره به این که برخورد حمایتی و اختصاص فضاهای مناسب و حمایت همه جانبه در دستور کار پارک فناوری پردیس است خاطرنشان کرد: با این اقدامات ریسک راه اندازی بنگاههای کسب و کار کوچک با حمایت از فناوران و پژوهشگران به حداقل ممکن رسیده است.
 
معاون توسعه پارک فناوری پردیس تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، تولید دستگاههای تولید کننده محصولات های تک همانند ونتیلاتور، ماشین بیهوشی، کیت های تشخیصی کرونا، تست های  ارزیابی سلامت ریه و اندامهای درگیر کرونا از جمله اقدامات محققان داخلی مستقردر پارک فناوری پردیس دانست و تاکید کرد: درآینده ای نچندان دور این پارک به ناحیه بزرگ فناوری درغرب آسیا تبدیل خواهد شد.
 
دکتر کریمی مدیر مرکز نوآور نیز در مراسم رونمایی از محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAبا اشاره به این که این محلول محصولی کاملا گیاهی، طبیعی و برپایه آب است اظهار کرد: شرکت تمام صنعت تهران که فناوری تولید این محصول را دراختیار دارد با دارا بودن مرکز رشد نوآری مشترک در ایران، آلمان وکانادا و ارتباط مستقیم با پژوهشگاههای معتبر دنیا موفق به تولید محلولی آنتی میکروبیال کاملا گیاهی شده است.
 
 
وی با اشاره به این که این محلول دارای تاییدیه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو و مورد تایید آزمایشگاههای معتبر بین المللی است گفت: قابلیت نزدیک به صدر درصدی از بین بردن قارچ، ویروس و باکتری از مشخصه های این محصول است.  
 
گفتنی‌ است، محلول ضدعفونی کننده IMC ORGAبا اثربخشی بالا در پیشگیری از ویروس کووید ۱۹، امکان نابود سازی طیف وسیعی از میکرو ارگانیسم ها را در کمترین زمان ممکن دارد.
 
ضدعفونی دست، صورت، بدن، سطوح سخت و نرم و ضدعفونی و تمیزکردن انواع زخم، محل جراحی و جای سوختگی از کاربردهای این محصول گیاهی است.
 
این محصول به تایید آزمایشگاههای داخلی و بین المللی نظیر انستیتو پاستور، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، سازمان پدافند غیرعامل ، CREM CO، HYGCEN  نیز  رسیده است.
 
در تستی که در آزمایشگاههای CREM Coکانادا بر کرونا ویروس انجام شد مشخص شده که ترکیب IMC ORGAدر از بین بردن این ویروس بسیار اثر بخش عمل می کند و می تواند ۹۹/۹۷ درصد در از بین بردن ویروس اثر بخش باشد.
 
همچنین ‌اجزای موثره این محلول عصاره آویشن، نعنا، فلفل و زنجبیل است و PHخنثی و سازگاری با پوست از ویژگی های این محصول است.

منبع : وبدا

آخرین اخبار

خروج پرستاران پر مخاطره، باردار و شیرده از بخشها و بیمارستان های ریفرال کووید ۱۹ وضعیت تهران بسیار شکننده است/ گروه های در معرض خطر از دو ماسک استفاده کنند فوت ۹۴ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۷۳ بیمار کرونایی کرونای انگلیسی در ۷۲ ساعت فرد را بستری می‌کند واکسیناسیون کرونا فعلا اجباری نیست تست کرونای خیابانی با ارزانترین قیمت؛ نتیجه دلخواهتان را تحویل بگیرید با خواص عجیب این میوه‌ همه کاره آشنا شوید این عارضه عجیب بعد از درمان کرونا در کمین است! آغاز مرحله دو مطالعه واکسن کووایران برکت تجاوز به عرصه های جنگلی، قاچاق چوب و نقدهای اساسی به برخی پروژههای ناآگاهانه و نمایشی درختکاری در کشور موارد ابتلای خانم‌های باردار به کرونا بالا نیست تغذیه مناسب مبتلایان به دیابت نوع ۲ ویژگی های ویروس انگلیسی جزییات آزمایش انسانی واکسن تزریقی_استنشاقی رازی کووپارس انواع روغن نارگیل و فواید آن رژیم غذایی مناسب برای هرگروه خونی انجیر خشک، میوه‌ای که همه عناصر مورد نیاز بدن را یکجا دارد شیر و چای را مخلوط نکنید! مصرف چه دارو‌هایی اثر واکسن کرونا را از بین می‌برد؟ فوت ۳ نفر در پایتخت بر اثر ابتلا به ویروس جهش یافته حریرچی: نشانه‌های پیک چهارم در کشور ظاهر شده‌ است هرگز بعد از غذا خوردن این اشتباهات را انجام ندهید تلاش دانشمندان برای یافتن داروی ضدکرونا با استفاده از آنتی‌بادی شتر اگر تمام شب بیدار بمانیم چه بلایی سر مغزمان می‌آید؟ ‌فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان علیه کووید ۱۹ آغاز شد ویروس کرونای انگلیسی، جوان‌ترها را بیشتر گرفتار می‌کند؛ متأسفانه گرفتاری آن‌ها از نوع بدخیم است. نحوه استفاده همزمان از دو ماسک نشانه‌های سرطان پوست که نادیده گرفته می‌شوند ۷ اشتباه بزرگی که هنگام مراقبت از دندان‌ها مرتکب می‌شویم خیز کرونا در تهران دلایل بی خوابی نوزاد در شب نظارت بر مطالعات واکسن کووایران برکت دلیلی که باعث می‌شود، احساس سرما نکنیم شاهد افزایش ابتلا به کرونا در کلانشهر‌ها هستیم بررسی تاثیر عینک در پیشگیری از کرونا برنامه‌ای برای مدیریت سبک زندگی در مبتلایان به دیابت اهمیت استفاده دوبل از ماسک و پرهیز از دورهمی مرحله نخست تزریق «رازی کووپارس» آغاز می‌شود شناسایی ۷۹۳۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ ۳۶۸۹ بیمار در مراقبت های ویژه بستری هستند اسامی برندگان مسابقه راز تندرستی دیسک کمر را با هر ورزشی درمان نکنید ۱۲ ترفند موثر برای رفع بوی بد و خوشبو کردن فضای خانه برخی بهبودیافتگان کرونا با اختلال‌های روانی روبرو می‌شوند چرا مردان قد بلندتر از زنان هستند؟ معجون زمستانی که در بدن شما معجزه می‌کند! آمار بستری‌ها کماکان افزایشی است/ کاهش رعایت شیوه‌نامه‌ها در سطح شهر تهران چرا برخی از افراد پرخور چاق نمی‌شوند؟ آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۶۸ بیمار دیگر شرط سفر در نوروز اعلام شد

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .