اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 25 بهمن 1399

9 شهر در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آغاز خیز بیماری کرونا در برخی استان‌ها، گفت: متاسفانه در استان خوزستان ۹ شهر قرمز داریم که حتما نیاز است مراقب بیشتری انجام شود.

0

دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه پنجاه و هفتمین نشست ستاد که امروز به ریاست رییس جمهور و با حضور همه اعضا برگزار شد با بیان اینکه ایران از معدود کشورهایی است که  مسئولان هفته‌ای دو روز درباره بررسی این بحران جلسه برگزار می کنند، به وضعیت شیوع ویروس کرونا در دنیا اشاره و اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی، آفریقایی و حتی ویروسی که در ژاپن مشاهده شده، موارد ابتلا و مرگ و میر، تغییر الگوی رفتاری ویروس و میزان سرایت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از چهار میلیون نفر در انگلیس درگیر ویروس شده اند و بیش از 135 هزار نفر در این کشور فوت کرده اند؛ آمار مرگ و میر در پی ابتلا به کرونا در آمریکا از مرز پنج هزار نفر عبور کرده است و وضعیت شیوع بیماری در سایر کشورها هم خوب نیست.

روند مرگ و میر مبتلایان به کرونا در کشور همچنان نزولی است

دکتر رییسی با بیان اینکه روند مرگ و میر مبتلایان در کشور همچنان نزولی است، عنوان کرد: آمار مرگ و میرها دو رقمی است و بین 50 تا 60 نفر است؛ پس از شیوع بیماری میزان بستری ها بعد از دو هفته افزایش و آمار فوتی ها پس از چهار هفته افزایش پیدا خواهد کرد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در اوایل آذرماه منجر به کاهش میزان ورودی بیمارستان ها شد و اکنون تاثیر خود را نشان داده است، گفت: میزان کاهش فوتی ها مربوط به رعایت پروتکل ها طی چند هفته گذشته است.

آغاز خیز بیماری کرونا در برخی استان ها

وی به آغاز خیز بیماری در برخی استان ها اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون بالاترین میزان شیوع را در استان خوزستان شاهد هستیم و حتما نیاز است که همه مردم و مسئولین مراقبت بیشتری داشته باشند تا از خیز بیماری جلوگیری شود. متاسفانه اکنون 9 شهر آبادان، اهواز، بندرماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، کارون، هویزه، شادگان و شوشتر در استان خوزستان تغییر وضعیت داده و قرمز شده اند؛ باید پروتکل ها دقیق و سختگیرانه اجرا شوند تا بتوانیم خیز بیماری را کنترل کنیم.

دکتر رییسی با بیان اینکه روند بیماری در آذربایجان غربی هم رو به افزایش است، بیان کرد: خوشبختانه خیز بیماری در هرمزگان تا حدود زیادی کنترل شده است اما نیاز است، مراقبت ها ادامه یابد. روند شیوع بیماری در استان مازندارن که صعودی بود خوشبختانه طی 2 هفته گذشته در حال کنترل است؛ از 15 شهر نارنجی در استان، 8 شهر تغییر رنگ داده و به زرد تبدیل شده اند و 7 شهر نارنجی هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه استان گلستان وگیلا ن هم همچنان به مراقبت شدید نیاز دارند، از روند رو به افزایش بیماری در استان بوشهر خبر داد.

کاهش تعداد شهرهای آبی در کشور

وی تصریح کرد: اکنون در مجموع 9 شهر قرمز، 39 شهر نارنجی، 228شهر زرد و 172 شهر آبی  در کشور داریم که متاسفانه از تعداد شهرهای آبی کاسته و به تعداد شهرهای نارنجی و زرد اضافه شده است.

دکتر رئیسی به تعداد شهرهای نارنجی اشاره و مطرح کرد: چهار شهر در آذربایجان شرقی، پنج شهر در آذربایجان غربی، 2 شهر در اصفهان، پنج شهر در خوزستان، یک شهر در خراسان جنوبی، یک شهر در کرمان، سه شهر در کهگیلویه و بویراحمد، سه شهر در گلستان، هفت شهر در گیلان و  هشت شهر در مازندران در وضعیت نارنجی هستند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: روند بیماری در استان قزوین هم  رو افزایش است، یک مورد ویروس انگلیسی منجر به فوت در این شهر را شاهد بودیم که این زنگ خطر است و باید بسیار مراقبت کنیم؛ همه اطرافیان بیمار تست داده اند که نتایج آزمایش آنها فردا آماده خواهد شد و درپی آن نوع ابتلای اطرافیان بیمار بررسی می شود.

ضرورت مراقبت از مرزها و قرنطینه مسافران خارجی

وی در ادامه تاکید کرد: در هرصورت باید از مرزها مراقبت کنیم و همه دوستان و آشنایان مسافری که از خارج وارد کشور می شود باید پروتکل ها را جدی بگیرند و قرنطینه را رعایت کنند؛ فردی که وارد کشور می شود حتی اگر علائم بیماری را ندارد حداقل باید 14 روز در خانه قرنطینه و علائم او به شدت رصد شود.

دکتر رئیسی در ادامه به آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور اشاره و بیان کرد: خوشبختانه واکسیناسیون برای گروه هدف آغاز شده و با عدالت کامل در حال انجام است و امروز و فردا هم ادامه پیدا خواهد کرد. شب گذشته هم محموله 100 هزار دوزی واکسن وارد کشور شد؛ در هفته های آینده هم ان شاالله محموله های دیگری وارد کشور می شوند و روند واکسیناسیون براساس سند ملی واکسیناسیون که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است، ادامه  خواهد داشت.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: تاکنون هیچ یک از افرادی که واکسن تزریق کرده اند عارضه خاص و جدی نداشته اند به جز عوارض معمولی همچون درد در محل تزریق و تب که هر واکسن دیگری هم ممکن است به همراه داشته باشد؛ امیدوارم با رعایت پروتکل ها مانع از خیز چهارم بیماری شویم./
منبع : وبدا

آخرین اخبار

خروج پرستاران پر مخاطره، باردار و شیرده از بخشها و بیمارستان های ریفرال کووید ۱۹ وضعیت تهران بسیار شکننده است/ گروه های در معرض خطر از دو ماسک استفاده کنند فوت ۹۴ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۷۳ بیمار کرونایی کرونای انگلیسی در ۷۲ ساعت فرد را بستری می‌کند واکسیناسیون کرونا فعلا اجباری نیست تست کرونای خیابانی با ارزانترین قیمت؛ نتیجه دلخواهتان را تحویل بگیرید با خواص عجیب این میوه‌ همه کاره آشنا شوید این عارضه عجیب بعد از درمان کرونا در کمین است! آغاز مرحله دو مطالعه واکسن کووایران برکت تجاوز به عرصه های جنگلی، قاچاق چوب و نقدهای اساسی به برخی پروژههای ناآگاهانه و نمایشی درختکاری در کشور موارد ابتلای خانم‌های باردار به کرونا بالا نیست تغذیه مناسب مبتلایان به دیابت نوع ۲ ویژگی های ویروس انگلیسی جزییات آزمایش انسانی واکسن تزریقی_استنشاقی رازی کووپارس انواع روغن نارگیل و فواید آن رژیم غذایی مناسب برای هرگروه خونی انجیر خشک، میوه‌ای که همه عناصر مورد نیاز بدن را یکجا دارد شیر و چای را مخلوط نکنید! مصرف چه دارو‌هایی اثر واکسن کرونا را از بین می‌برد؟ فوت ۳ نفر در پایتخت بر اثر ابتلا به ویروس جهش یافته حریرچی: نشانه‌های پیک چهارم در کشور ظاهر شده‌ است هرگز بعد از غذا خوردن این اشتباهات را انجام ندهید تلاش دانشمندان برای یافتن داروی ضدکرونا با استفاده از آنتی‌بادی شتر اگر تمام شب بیدار بمانیم چه بلایی سر مغزمان می‌آید؟ ‌فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان علیه کووید ۱۹ آغاز شد ویروس کرونای انگلیسی، جوان‌ترها را بیشتر گرفتار می‌کند؛ متأسفانه گرفتاری آن‌ها از نوع بدخیم است. نحوه استفاده همزمان از دو ماسک نشانه‌های سرطان پوست که نادیده گرفته می‌شوند ۷ اشتباه بزرگی که هنگام مراقبت از دندان‌ها مرتکب می‌شویم خیز کرونا در تهران دلایل بی خوابی نوزاد در شب نظارت بر مطالعات واکسن کووایران برکت دلیلی که باعث می‌شود، احساس سرما نکنیم شاهد افزایش ابتلا به کرونا در کلانشهر‌ها هستیم بررسی تاثیر عینک در پیشگیری از کرونا برنامه‌ای برای مدیریت سبک زندگی در مبتلایان به دیابت اهمیت استفاده دوبل از ماسک و پرهیز از دورهمی مرحله نخست تزریق «رازی کووپارس» آغاز می‌شود شناسایی ۷۹۳۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ ۳۶۸۹ بیمار در مراقبت های ویژه بستری هستند اسامی برندگان مسابقه راز تندرستی دیسک کمر را با هر ورزشی درمان نکنید ۱۲ ترفند موثر برای رفع بوی بد و خوشبو کردن فضای خانه برخی بهبودیافتگان کرونا با اختلال‌های روانی روبرو می‌شوند چرا مردان قد بلندتر از زنان هستند؟ معجون زمستانی که در بدن شما معجزه می‌کند! آمار بستری‌ها کماکان افزایشی است/ کاهش رعایت شیوه‌نامه‌ها در سطح شهر تهران چرا برخی از افراد پرخور چاق نمی‌شوند؟ آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۶۸ بیمار دیگر شرط سفر در نوروز اعلام شد

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .