رویکرد نوین آموزش اچ آی وی(AIDS)

 

 

 

استفاده از رویکرد نوین آموزش اچ‌آی‌وی، ضرورتی اجتناب ناپذیر در برنامه کنترل ایدز است. در این رویکرد آموزشی هدف اصلی این است که اچ‌آی‌وی به عنوان یک بیماری عفونی قابل کنترل معرفی شود، که در صورتی که به موقع تشخیص داده شده و تحت مراقبت و درمان قرار گیرد، نه تنها فرد مبتلا می‌تواند طول عمر طبیعی(نرمال) داشته باشد، بلکه با درمان مناسب، قدرت انتقال بیماری به افراد دیگر نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند.

مبتنی بر شواهد علمی و تجارب موفق بسیاری از کشورها در دنیا، ثابت شده است که اچ‌آی‌وی یک بیماری عفونی است که درصورت درمان مناسب، از نظر فردی و اجتماعی یک بیماری کاملا قابل کنترل است:

  • اچ‌آی‌وی در واقع یک بیماری عفونی با عامل مولد ویروسی است که فقط در خون و ترشحات بدن فرد مبتلا وجود دارد. اگر فرد به طور منظم دارو مصرف کند، تعداد ویروس در خونش آنقدر کم می‌شود که دیگر قابل انتقال به دیگران نیست و سلامت خود بیمار هم تضمین می‌شود و طول عمر نرمال خواهد داشت.
  • اما اگر فرد مبتلا دارو مصرف نکند، نه تنها با افزایش تعداد ویروس در خون و ترشحات بدنش، امکان سرایت بیماری به سایرین بیشتر می‌شود، بلکه با نقص تدریجی سیستم ایمنی موجب می‌شود فرد به انواع بیماری‌های عفونی دیگر نیز مبتلا شده و ضمن سرایت این بیماری‌ها به سایر افراد جامعه، سلامت خود فرد نیز به شدت تهدید می‌شود و در صورت عدم درمان حتی می‌تواند به مرگ فرد نیز منجر شود.
مطالب بیشتر را می توانید در فایل پیوست بیابید   کپی از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است www.salamattv.ir

 

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

;