برنامه های سلامت

مغزت را بشناس

همزمان با کمپین جهانی آگاهی از مغز و با هدف آشنایی از عملکرد مهمترین عضو بدن و اختلالات آن، شنبه تا چهارشنبه مستند«مغز» روی آنتن می رود. با هدف «ارتقاء بهتر مغز و عملکردهای آن»، «سرعت بخشیدن به کشف درمان اختلال مغزی» و «مبارزه با برچسب زدن اختلالات مغزی از طریق آموزش های ارائه شده» 4 تا 10 اسفند ماه کمپین جهانی آشنایی با مغز برگزار می شود.
در مستند مغز تلاش می شود تا توانایی ها این عضو موثر در بدن معرفی شده و مشکلات و ناراحتی های آن مطرح می شود. این مستندها درصدد پاسخگویی به سوالات گوناگونی است.
«واقعیت کدام است؟» عنوان اولین قسمت این مستند است که در آن به مفهوم واقعیت و نحوه درک آن از دنیای پیرامون سخن به میان می آید و در پایان مخاطب متوجه این نکته می شود که  دنیای رنگ ها، بوها و طعم ها همگی به مفهوم و معنایی بازمی گردد که مغزمان بازسازی می کند.
«آنچه مغز را می سازد» را می توان در مستند دیگری از سری مستندهای «مغز» دنبال کرد. این برنامه به تاثیر مغز ما در راستای هویت مان می پردازد.
نحوه کنترل رفتار همگی در مغز انسان وجود دارد. عملکرد کنترلی مغز را می توان در مستند «مسئول کنترل کیست؟» دنبال کرد. در این مستند می بینیم هرکار یاتصمیمی تحت کنترل بخشی از ناخودآگاه است که بیشتر کارهای زندگی دراین بخش کنترل و هدایت می شود.
«من چطور تصمیم می گیرم» عنوان مستند دیگری است که این هفته روی آنتن می رود و درباره ساختار مغز، فعالیت های آن در زمینه تصمیم گیری و اتفاقات فیزیکی درون آن توضیح می دهد.
برای شناسایی ساختار مغز و نیازهای آن می توان مستند «به شما نیاز دارم» را دنبال کرد. در این قسمت از مستندهای مغز از چگونگی نیاز سلول های مغزی با بخش های مختلف آن آشنا می شویم و توضیح داده می شود که مغز همچون شبکه های اجتماعی نیازمند ارتباطی چندجانبه با مغز انسان های دیگر است.
گفتنی است به مناسبت چهارمین کمپین آگاهی از عملکرد فرمانروای بدن، مستند «مغز» در پنج قسمت، هر شب ساعت 22  و تکرار آن روز بعد ساعت 15 از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

ادامه ...

برنامه های سلامت

 

شبکه سلامت سیما  با بهره گیری از تمام ظرفیت های تولید و ساختارهای برنامه سازی و با تأکید بر شمولیت تمام افراد جامعه با هر مشخصه ای از حیث سن، جنس، قومیت، تحصیلات، مذهب،... و در سه بعد "فرد"، "خانواده" و "جامعه" به "شناخت"، "تولید" و "توزیع پیام"  منطبق با شاخص­ها و استانداردهای کیفی تولید پیرامون موضوعات سلامت اعم از "بهداشت و سلامت جسم"، "سلامت روان"، "سلامت اجتماعی" و "سلامت معنوی" اقدام به تولید برنامه می نماید .

ادامه ...

مثبت سلامت

همراه با مثبت سلامت، سلامت باشید و سلامت بمانید

 

 برای خیلی از شما پیش آمده که علاقه مند به دانستن مطالب علمی و پزشکی به صورت جامع تر هستید و دوست دارید از جنبه های مختلف موضوع مورد دلخواه خود را بررسی و مطالعه نمایید. این بخش از سایت شبکه سلامت شما در راستای این هدف کمک خواهد کرد.

 

 

 

فیلم متن

اخبار سلامت

شبکه سلامت ۶ ساله شد.

حضور ۲۴ ساعته در تلویزیون با ۶ ساعت برنامه تولیدی دوازدهم اسفندماه سال ۹۱، شبکه سلامت آزمایشی روی آنتن رفت و الان ۶ سال از آن زمان می‌گذرد؛ هم‌اینک شبکه سلامت...
1397/12/14
ادامه...
تست‌های سلامتی

آیا می‌دانید

تست‌های سلامتی

یکی از راه‌های آگاهی از میزان سلامت بدن مراجعه به پزشک و متخصصین است. در این حین راه‌های زیاد دیگری نیز وجود دارند که افراد می‌توانند با استفاده از آنها، پیش از مراجعه به پزشک و در شرایط غیراضطراری میزان سلامت خود را تخمین بزنند. درحالی که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند آزمایش‌ها و تشخیص پزشکی را به پزشکان محول کنند، می‌توان با استفاده از شیوه های بسیاری دریافت که بخش های مختلف بدن از سلامت برخوردار هستند یا خیر. در این بخش شما را با انواع تست های سلامت از بدو تولدتا سنسن پیری آشنا خواهیم کرد

ادامه ...
دانستنی ها

آیا می‌دانید

دانستنی ها

با افزایش میزان تخصص ها در جوامع مختلف، موقعیت پیشرف علم نیز مطلوب تر می گردد. برای اینکه بتوانیم از لحاظ علمی با دیگر جوامع رقابت کنیم و مانند همیشه سرآمد علم آموزی و به کار گیری آنها در جامعه خود باشیم، باید با پیشرفت های علمی در جای جای مختلف جهان آشنا شویم. در بخش دانستنی ها قصد داریم راه های پیشرفت علم روز و اقداماتی که در جهان و ایران صورت می گیرد معرفی کنیم.

ادامه ...
کتاب ها

آیا می‌دانید

کتاب ها

اگر میخواهی راحت باشی کمتر بدان واگر میخواهی خوشبخت باشی بیشتر بخوان ؛ با اینحال ، خوشبختی را بر راحتی های زودگذر ارجح بدان …

ادامه ...
فلوشیپ جراحی پلاستیک چشم و انحراف چشم (اکولوپلاستی و استرابیسم)
اطلاعات تماس :

فوق تخصص بیماری‌های ریه
اطلاعات تماس :

تخصص جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی)-فلوشیپ جراحی ستون فقرات
اطلاعات تماس :

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .