تندرستی مادر،کودک اولویت شبکه سلامت

«مادر، کودک، تندرستی» دوشنبه تا جمعه کودکان و مادران را هدف قرار داده و به بررسی مسایل جسمی و روحی آنان می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت؛ این برنامه فردا با طرح اصول و تکنیک فرزند پروری موفق  از دکتر مریم حلی ساز روانشناس می خواهد تا با راهکارهای ایجاد ارتباط مثبت والدین و فرزندان را معرفی نماید. رابطه ای که در به تربیت بچه هایی منجر می شود که در زمینه های گوناگون احساس موفقیت می کنند.

سقط های مکرر جنین موضوعی است که محور برنامه سه شنبه با حضور دکتر فرناز مشیری متخصص زنان و زایمان است. سقط جنین  به عنوان یکی از بیماری های شایع در زنان محور در برنامه «مادر، کودک، تندرستی» مطرح می شود. این اتفاق عموما در بارداری های اول بسیار شایع بوده و اصولا تکرار نمی شود. بنابراین در صورت تکرار باید جنین و زوجین بررسی شوند.

برنامه چهارشنبه به بررسی بیماری های تنفسی عفونی کودکان می پردازد. در این برنامه دکتر حجت درخشان فر فوق تخصص اورژانس کودکان به  شایع ترین عفونت های تنفسی اشاره می کند. عفونت هایی که باعث  گوش درد، سینوزیت، گلودرد «فارانژیت»، گرفتگی صدا «لارانژیت»، «اتی گلوتیت» و ذات الریه و بیماری های ناشی از ذات الریه مانند آبسه ریه و عفونت ریه می شود.  شایع ترین عامل این عفونت ها، ویروس هاست و بیشتر در فصول سرد سال کودکان را مبتلا می کند.
مدیریت و مشکلات رفتاری در کودکان موضوع دیگری است که برنامه «مادر، کودک، تندرستی»با حضور دکتر مریم حلی ساز روانشناس بررسی می شود. موضوعی که لجبازی پی درپی کودکان و بی حوصلگی والدین را در بر دارد. پنجشنبه «مادر، کودک، تندرستی»  به موضوع مدیریت و مشکلات رفتاری اشاره می کند.

دکتر فرناز مشیری  متخصص زنان و زایمان در برنامه روز جمعه از غربالگری کودکان و ضرورت های آن می گوید. طرحی ملی  که در چند سال اخیر توانست بسیاری از مشکلات شنوایی، بینایی و حرکتی کودکان  در سراسر کشورشناسایی و در رفع زودهنگام آن موثر بوده است.

گفتنی است این برنامه به تهیه کنندگی میلاد اسلام زاده از شنبه تا پنج شنبه ساعت 10 صبح روی از شبکه سلامت پخش می شود.

  • برچسب ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

;