مادران قلب تپنده سلامت جامعه هستند

مریم بهبهانی مجری کارشناس برنامه «مادر، کودک، تندرستی» مادران را قلب تپنده سلامت جامعه دانسته و تاکید می کند اگر مادران مراقب سلامت خود باشند، سلامت خانواده تضمین می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما، همزمان با پخش سری جدید «مادر، کودک، تندرستی» مجری این برنامه از اضافه شدن موضوع سلامت پدران به دیگر مسائل مورد طرح خبر داد و افزود: در سری های پیشین برنامه حول بیماری های مرتبط با زنان و کودکان و سلامت آنها پیگیری می شد و با دعوت از متخصصان و کارشناسان نکات موثری به مادران یادآوری می شد. در سری جدید به پدران به عنوان شالوده خانواده نگاهی ویژه خواهد شد و  بیماری های ویژه آقایان نیز طرح و پزشکان به این سوالات مورد نظر پاسخ خواهند داد.

وی اضافه کرد: تغذیه سالم به عنوان اساسی ترین دغدغه مادران جوان موضوع دیگری است که در برنامه جانمایی شده است و علاقمندان می توانند آموزش غذاهای مخصوص مادران باردار ، شیرده و کودکانی که تازه شروع بع غذا خوردن کرده اند را در این آیتم دنبال کنند.

مریم بهبهانی  همچنین نیازسنجی را از مهمترین دغدغه های برنامه دانست و افزود: پیش از تولید برنامه با استفاده از فضای مجازی و همکاری روابط عمومی از مخاطبان برنامه خواسته شد تا سوالات خود را در زمینه موضوعات تعیین شده ارسال نمایند واین سوالات دریافت و با دسته بندی موضوعات در طول زمان کارشناسان ما پاسخ خواهند داد.

در سری جدید این برنامه اطلاع رسانی در مورد بیماری اوتیسم، تحلیل موضوعات روانشناسی برحسب موضوعات روز، گزارش های مردمی، موشن گرافیک و موسیقی تصویر اضافه شده است. برنامه «مادر، کودک، تندرستی» شنبه تا پنجشنبه ساعت 10 صبح با هدف سلامت خانواده روی آنتن می رود. در این میان سلامت مادران و کودکان به عنوان پایه اصلی سلامت خانواده در نظر گرفته شده و با پرداختن به صلاح و نیاز مخاطبان و منطبق بر سیاست های آموزشی مبتنی بر پیشگیری و ارتقاء سواد سلامت سعی در اصلاح و تغییر الگوهای رفتاری و ارتقاءسبک زندگی دارد که در این بین به سیاست های جدید جمعیتی کشور و به صورت غیر مستقیم ولی کاربردی توجه می شود.

  • برچسب ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

;