در سخت ترین لحظات زمانی برای خندیدن هست

با آغاز سال 98 و تاثیر حوادث طبیعی در روزهای ابتدایی سال دکتر مهرداد کاظم زاده عطوفی کارشناس برنامه «حال خوب» خندیدن را واکنشی طبیعی و اثرگذار در شرایط سخت عنوان می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما؛ این متخصص روانشناسی بالینی  و استاد دانشگاه که هر دوشنبه موضوع سلامت جنسی و تاثیر آن در ساخت زندگی سالم دنبال می کند در گفت وگویی  حال خوب را محصول نگرش هر فرد به زندگی دانسته و اضافه می کند: در سخت ترین شرایط زندگی مانند مرگ عزیزان هم پیش می آید که عزاداران با یادآوری خاطرات می خندند. همین نکته نشان می دهد که «حال خوب» حاصل نگاه ما به زندگی است.

دکترکاظم زاده کمبود آموزش مهارت های زندگی را از اصلی ترین چالش های جامعه امروز ما  توصیف کرد و افزود: متاسفانه این نقیصه باعث شده تا  افراد موفق بسیاری  را در اطراف خود  ببینیم که رفتارهای غیراجتماعی از خود نشان می دهند. رفتارهای مدیریت نشده که ناشی از عدم آموزش مهارت هاست. شبکه سلامت به عنوان شبکه ای تخصصی بخشی از این آموزش ها را به خانه ها آورده است.

وی خواستار آن شد تا آموزش مهارت های زندگی در اولویت سیستم آموزشی قرار گیرد و به خانواده ها توصیه کرد: بهره گیری از کلاس هاس آموزشی، فیلم، کتاب و سایت هایی که به نوعی زیر نظر مراکز آموزشی باشند راهکار مناسبی برای دریافت این آموزش هاست.

گفتنی است برنامه «حال خوب» با هدف ترویج  نگرش مثبت وی  در زندگی و کاهش تنش های رفتاری  زندگی اجتماعی و تلطیف روابط انسانی تولید شد و کارشناسان در حوزه های مختلف روانشناختی تلاش می کنند تا مخاطبان خود را با مهارت های زندگی آشنا کنند. این برنامه یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 21 از شبکه سلامت سیما پخش می شود و موضوعات متنوعی را با حضور کارشناسان دنبال می کند. علاقمندان می توانند سرفصل هفتگی برنامه را روزهای شنبه دنبال کنند.

  • برچسب ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

;