هشدار شیوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت در برنامه «همین امروز» نسبت به شیوع بیماری های عفونی  هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما؛ محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در برنامه «همین امروز» نسبت به شیوع بیماری های عفونی و واگیردار در اثر مصرف آب، مواد غذایی آلوده هشدار داد.

وی از هموطنان آسیب دیده خواست تا تنها از آب آشامیدنی توزیع شده توسط نیروهای امدادی استفاده نمایند و در موارد ضروری آب آشامیدنی خود را کاملا بجوشانند. وی همچنین در مورد مصرف مواد غذایی به سیل زدگان توصیه کرد تا حدامکان از دستفروشان مواد غذایی خریداری نکنند و میوه و سبزیجات را پیش از مصرف ضدعفونی کنند.

وی با ابراز نگرانی از انتقال بیماری های واگیردار از طریق حشرات اضافه کرد: برخی از مناطق آسیب دیده درگیر بیماری سالک هستند. برای جلوگیری از این بیماری عموما پوشیدن لباس های آستین بلند، استفاده از توری و پشه بند بخصوص در اماکنی که این حشره به وفور دیده می شود، همواره توصیه می شود.

دکتر گویا همچنین از هموطنان این مناطق خواست به محض مشاهده زخم سالک به مراکز امدادرسانی مراجعه کرده و از خوددرمانی بپرهیزند.

گفتنی است برنامه «همین امروز، همین امشب» همزمان با وقوع سیلاب در مناطق مختلف برنامه عادی خود را تغییر داده و از طریق ارتباط زنده با مسئولان و دست اندرکاران در مناطق سیل زده به اطلاع رسانی و آموزش شهروندان اقدام کرده است.

  • برچسب ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .

;