آشنایی با سلامت

تاریخچه :
شبکه سلامت سیما در مهر ماه 1391 با پخش آزمایشی 2 ساعت برنامه در روز کار خود را آغاز نمود و در آبان ماه همان سال پخش خود را به 4 ساعت در روز افزایش داد.
در آذر ماه سال 91 فعالیت شبکه بصورت رسمی آغاز شد و در حال حاضر این شبکه با 6 ساعت تولید روزانه و پخش 24 ساعته مطالب خود را در 4 بعد «سلامت جسم»، «سلامت روان»، «سلامت اجتماعی» و «سلامت معنوی» و با بهره گیری از ساختارهای مختلف ترکیبی، گرافیکی، مستند (داخلی- خارجی)، سریال و ... ارائه می کند.


مأموریت شبکه:
شبکه سلامت سیما قادر است تا با بهره گیری از تمام ظرفیت های تولید و ساختارهای برنامه سازی و با تأکید بر شمولیت تمام افراد جامعه با هر مشخصه ای از حیث سن، جنس، قومیت، تحصیلات، مذهب،... و در سه بعد "فرد"، "خانواده" و "جامعه" به "شناخت"، "تولید" و "توزیع پیام" در راستای سیاست های نظام و منطبق با شاخص ها و استانداردهای به روز کیفی تولید پیرامون موضوعات سلامت اعم از بهداشت و سلامت جسم، سلامت روان، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی و در مراحل پیشگیری، درمان، کنترل و توانمندسازی اقدام نماید.


نوع شبکه :
شبکه تخصصی در حوزه سلامت


هدف اصلی شبکه:
پشتیبانی توسعه ملی در حوزه سلامت از طریق افزایش آگاهی، ایجاد نگرش صحیح، مسئولیت پذیری،توانمندی، عملکرد مطلوب و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه (به عبارت دیگر ارتقای سواد سلامت جامعه)

شعار شبکه:
شبکه سلامت، شبکه نشاط و تندرستی


راهبردهای شبکه:
- پیشبرد توسعه ملی در حوزه سلامت
- افزایش آگاهی، ایجاد نگرش صحیح، مسئولیت¬پذیری، توانمندی، عملکرد مطلوب و مشارکت ساختارمند و فعالانۀ فرد، خانواده و جامعه
- تغییر اندیشه و اصلاح باورهای جامعه منطبق با اصول مورد نظر و سبک زندگی اسلامی ایرانی
- اولویت پیشگیری بر درمان
- تبیین جایگاه طب سنتی در پیشگیری از بیماری¬ها
- توجه به سه بعد فرد، خانواده و جامعه
- فراهم¬آوری بستر لازم برای تحقق و گسترش عدالت در سلامت

گروه های برنامه ساز :
"بهداشت و درمان "، "تغذیه و سبک زندگی "

 

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .