اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 22 اردیبهشت 1399
معاون بهداشت وزیر بهداشت

در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی دوباره به عقب برمی گردیم

معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با همکاری مردم و غربالگری بی نظیر در دنیا به نقطه مطلوبی رسیده ایم اما اگر مردم همه چیز را رها کنند دوباره با مشکل مواجه خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر علیرضا رییسی در نشستی با اشاره به دلایل موفقیت آمیز بودن مهار نسبی کرونا در ایران گفت:  از کارهای خیلی خوبی که در سطح کشور انجام شد این بود که بعد از مرحله طوفانی این بیماری و مراجعاتی که انجام شد دو اتفاق مهم به وقوع پیوست. رعایت کردن مردم مهم ترین اتفاق بود و نشان داد اگر افزایش سطح سواد سلامت در سطح کشور اتفاق نمی افتاد این همه توفیق را بدست نمی آوردیم، چون تمام مدل هایی که در سطح دنیا وجود دارد متکی بر مسؤولیت اجتماعی، رعایت افراد، آگاهی و همکاری افراد است. در کل دنیا هم همین است در جاهایی که رعایت کرده اند اتفاقات خوبی افتاده است.
وی افزود: در کشور ما هم مردم همکاری خیلی خوبی در فاصله گذاری اجتماعی و عمل به نکات بهداشتی انجام دادند و به الگوی بسیار خوبی دست پیدا کردیم. تعطیلی مدارس و مسافرت نرفتن روز طبیعت امسال از جمله اقدامات خوبی بود که با همکاری مردم به نتیجه رسید.
وی ادامه داد: اتفاق خوب دوم، غربالگری افتخار آمیز وسیع و بی نظیر مردم بود که در دنیا بی نظیر است در یک ماه 78 میلیون یعنی حدود 90 درصد مردم را غربالگری کردیم و الان مرحله دوم شروع شده است و به مرز 32 میلیون نفر رسیده است. این مرحله بیشتر بر افراد آسیب پذیر که سن بالا دارند، افرادی که بیماری قلبی عروقی دارند، مادران باردار و... است.
 دکتر رییسی گفت: راه اندازی حدود 400 مرکز نمونه گیری در کشور باعث شد ورودی بیمارستان های ما به شدت کاهش پیدا کند و رابطه معنا داری بین شناسایی موارد بیماری در مراحل اولیه و قرنطینه خانگی و کاهش بار بیمارستان ها وجود دارد. اگر افراد در مراحل اولیه شناسایی نمی شدند دو هفته بعد با حال بد به بیمارستان مراجعه می کردند و مشکل پیش می امد.
وی ادامه داد: همه اینها می تواند قابل برگشت باشد اگر رعایت نشود و مردم نقش خود را تمام شده و فکر کنند کرونا عادی شده است این بیماری می تواند به سرعت برگردد و همه را درگیر کند. در خوزستان همین طور شد بعد از برخی بازگشایی ها دوباره رعایت نشد و تعطیلی برقرار شد و برگشت به عقب رخ داد. ان شاءالله با کمک مردم و مسؤولان رفته رفته به مرحله ای برسیم که بگوییم کرونا را شکست داده ایم.

آخرین اخبار

کرونا- فقیهانه -معاملات ظالمانه در دوران کرونا نکنید بازگشایی صحن آستان‌های مقدس کشور در ۱۹ استان کشور، فوتی نداشته ایم شناسایی ۲۱۸۰ بیمار کووید۱۹ در کشور تشریح معادل واژگان اپیدمیولوژی و اپیدمیولوژیست برگزاری وبینار کشوری مدیریت و کاهش خطر مسمومیت با متانول در سلامت برگزاری نشست مجازی وزرای بهداشت جنبش عدم تعهد کرونا جولان می دهد مبلغ فطریه سال ۹۹ اعلام شد نشست مجازی خطر مسمومیت با متانول اجلاس اتحاد علیه ویروس کرونا فاصله گذاری اجتماعی در مراکز طبی نشاط عیدانه در شبکه سلامت رعایت بهداشت فردی در فقیهانه فاصله گذاری اجتماعی در دفاتر پیشخوان اهدای تندیس جهان آرا به مدافعان سلامت فاصله گذاری اجتماعی در خوابگاه ها فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل توصیه های لازم برای معلولان حرکتی حفظ جان واجب است تمام شهر‌های استان مازندران در وضعیت زرد و قرمز (کرونایی)هستند جایزه بین المللی احسان کرونا رو به سقوط ایران و اندونزی تجریبات خود در مقابله با ویروس کرونا را به اشتراک گذاشتند ترخیص ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ بیمار کووید ۱۹ توطئه‌ای بزرگ علیه غزه همزمان با شیوع کرونا روز قدس ابتکار هوشمندانه امام خمینی و حلقه وصل مسلمانان برای هم‌صدایی درباره قدس شریف و فلسطین مظلوم است عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد رهبر انقلاب :هدف ازادی از بحر تا بهر وآزادی همه فلسطین است مبارزه در راه فلسطین جهاد فی سبیل الله است بهره گرفتن از همه امکانات حلال مشروع است وباید از اعتماد به غربی ها ومجامع جهانی که تحت تاثیر غربی هستند پرهیز گردد سخنان رهبری : آمریکایی‌ها نه در عراق نه در سوریه ماندنی نیستند و بی‌تردید اخراج خواهند شد سناریوی کرونای خوزستان در هر شهری قابل تکرار است ابلاغ پروتکل‌ های پیشگیری از بروز کرونا به صنایع غذایی کشور خواص شیرین بیان عوارض رانندگی عطش بازار نسبت به انسولین زیاد است بیشترین علت فوت در بیماران کرونایی، گرفتاری ریه نسبت سالمندان به کل جمعیت باید کمتر از 10 درصد باشد سیاست‌های جمعیت از ابلاغ تا اجرا واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید مدیریت بحران اسانسور محلی خطرناک در زلزله پیشرفت ایران در زمینه کنترل کووید 19 موفقیت ایران علیرغم تحریم در مبارزه با کرونا هر خانواده یک جعبه سرپناه هنگام زلزله نترسیم مانور زلزله خطر سقوط اجسام هنگام زلزله

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .