اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران:

کاهش بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به کاهش ۳.۵درصدی بستری مبتلایان جدید کرونا در بیمارستان های تهران، بر ضرورت عدم تلقی عادی شدن شرایط توسط شهروندان تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به نقل از وبدا، دکتر علیرضا زالی درباره وضعیت کرونا در استان تهران روز گذشته اظهار کرد: در ۲۴ساعت گذشته (یِکشنبه تا دوشنبه)  بالغ بر ۱۹۱بیمار در بخش های عادی  و ۶۲نفر در بخش های ویژه به عنوان بیماران جدید با تشخیص سندروم کووید ۱۹بستری شدند.

 

 وی افزود: این آمار نسبت به روزهای قبل در زمینه بیماران جدید با شیب ملایمی در حال کاهش است و مجموع بستری های جدید ۳.۵درصد کاهش را نشان می دهد.
 
 دکتر زالی ادامه داد: در زمینه مراجعان بیمارستانی نسبت به روزهای گذشته تغییر محسوسی نداشتیم، در زمینه ترخیص بیماران کرونایی نیز ۳۲۵بیمار از مجموعه بیمارستان های تهران مرخص شده اند که نسبت به روزهای اخیر تعادل نسبی را در این زمینه نشان می دهد.

 وی افزود: با توجه به شرایط فعلی، حجم بالای ترددهای درون شهر،  افزایش تراکم در روزهای اخیر و بالارفتن تراکم در بخش های مرکزی شهر بیش از گذشته رعایت ملاحظات بهداشتی باید مدنظر قرار گیرد.

 دکتر زالی با تاکید بر ضرورت عدم تلقی عادی شدن شرایط توصیه کرد: شهروندان باید طوری رفتار کنند که دچار بحران های جدید نباشیم.
 
وی یادآور شد: رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی از سوی افراد به ویژه در زمان های پیک ترددهای درون شهری در بخش های مرکزی شهر که امکان فاصله گذاری اجتماعی با چالش هایی رو به رو است، برای حفظ و جلوگیری از آسیب به تعادل نسبی در بخش های درمانی ضروری است تا در روزهای آینده به سمت تقلیل موارد ابتلای جدید حرکت کنیم.

دکتر زالی درباره تصمیم گیری در مورد طرح ترافیک تهران توضیح داد: بعد از بازگشایی که در کلان شهر تهران اتفاق افتاد برای اینکه بار کمتری به ناوگان حمل و نقل عمومی وارد شود  طرح ترافیک برداشته شد تا حمل و نقل عمومی شهر فرصتی برای تهیه وسایل حفاظتی از جمله ماسک داشته باشد.
 
 دکتر زالی ادامه داد: با توجه افزایش ۱۶۷درصدی ترددها در سطح شهر به ویژه در محدوده آلودگی هوا و مرکز شهر در روزهای اخیر برخی از ترددها ضروری تلقی نمی شود و به همین خاطر برای کاستن تجمعات تصمیم گرفته شد با شناور سازی و تغییراتی در طرح ترافیک این طرح اجرا شود.

 وی اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح میزان بار حمل و نقل عمومی افزایش پیدا نکند و با تغییر زمان حضور کارمندان قبل از شروع طرح ترافیک و مجاز شدن خروج کارمندان و عموم کادر درمانی از طرح به کارهای ضروری اداری و درمانی رسیدگی شود.

دکتر زالی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه بخشی از اجرای این طرح به مصوبات شورای شهر تهران نیاز دارد، احتمالا بعد از شب های قدر یعنی ۲۹ اردیبهشت طرح ترافیک اجرا خواهد شد.

آخرین اخبار

کرونا- فقیهانه -معاملات ظالمانه در دوران کرونا نکنید بازگشایی صحن آستان‌های مقدس کشور در ۱۹ استان کشور، فوتی نداشته ایم شناسایی ۲۱۸۰ بیمار کووید۱۹ در کشور تشریح معادل واژگان اپیدمیولوژی و اپیدمیولوژیست برگزاری وبینار کشوری مدیریت و کاهش خطر مسمومیت با متانول در سلامت برگزاری نشست مجازی وزرای بهداشت جنبش عدم تعهد کرونا جولان می دهد مبلغ فطریه سال ۹۹ اعلام شد نشست مجازی خطر مسمومیت با متانول اجلاس اتحاد علیه ویروس کرونا فاصله گذاری اجتماعی در مراکز طبی نشاط عیدانه در شبکه سلامت رعایت بهداشت فردی در فقیهانه فاصله گذاری اجتماعی در دفاتر پیشخوان اهدای تندیس جهان آرا به مدافعان سلامت فاصله گذاری اجتماعی در خوابگاه ها فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل توصیه های لازم برای معلولان حرکتی حفظ جان واجب است تمام شهر‌های استان مازندران در وضعیت زرد و قرمز (کرونایی)هستند جایزه بین المللی احسان کرونا رو به سقوط ایران و اندونزی تجریبات خود در مقابله با ویروس کرونا را به اشتراک گذاشتند ترخیص ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ بیمار کووید ۱۹ توطئه‌ای بزرگ علیه غزه همزمان با شیوع کرونا روز قدس ابتکار هوشمندانه امام خمینی و حلقه وصل مسلمانان برای هم‌صدایی درباره قدس شریف و فلسطین مظلوم است عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد رهبر انقلاب :هدف ازادی از بحر تا بهر وآزادی همه فلسطین است مبارزه در راه فلسطین جهاد فی سبیل الله است بهره گرفتن از همه امکانات حلال مشروع است وباید از اعتماد به غربی ها ومجامع جهانی که تحت تاثیر غربی هستند پرهیز گردد سخنان رهبری : آمریکایی‌ها نه در عراق نه در سوریه ماندنی نیستند و بی‌تردید اخراج خواهند شد سناریوی کرونای خوزستان در هر شهری قابل تکرار است ابلاغ پروتکل‌ های پیشگیری از بروز کرونا به صنایع غذایی کشور خواص شیرین بیان عوارض رانندگی عطش بازار نسبت به انسولین زیاد است بیشترین علت فوت در بیماران کرونایی، گرفتاری ریه نسبت سالمندان به کل جمعیت باید کمتر از 10 درصد باشد سیاست‌های جمعیت از ابلاغ تا اجرا واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید مدیریت بحران اسانسور محلی خطرناک در زلزله پیشرفت ایران در زمینه کنترل کووید 19 موفقیت ایران علیرغم تحریم در مبارزه با کرونا هر خانواده یک جعبه سرپناه هنگام زلزله نترسیم مانور زلزله خطر سقوط اجسام هنگام زلزله

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .