اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 30 اردیبهشت 1399
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران:

پیشرفت ایران در زمینه کنترل کووید 19

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: در طول هفته ها و ماه های گذشته، شاهد پیشرفت بسیار خوبی از سوی ایران در زمینه کنترل بیماری کووید19 بوده ایم. در بسیج ملی مبارزه با کرونا در ایران، تمام توصیه های سازمان های بین المللی به ویژه سازمان جهانی بهداشت به کار گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به نقل از وبدا، دکتر کریستف هملمن در حاشیه هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات نظام سلامت ایران، افزایش ظرفیت آزمایشگاهی در سراسر کشور است که می تواند سرعت شناسایی بیماران را افزایش داده و زنجیره انتقال ویروس را قطع کند. 

وی افزود: ابتدای اپیدمی کرونا در ایران مانند سایر کشورها، وضعیت بخش های مراقبت های ویژه با مشکلاتی روبرو بود اما در حال حاضر، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و بیماران خدمات تخصصی مورد نیاز را دریافت می کنند. در ایران نیز همانند سایر نقاط جهان، مشکلاتی در تامین وسایل حفاظت فردی و تجهیزات مورد نیاز برای مبارزه با کرونا وجود داشت و در حال حاضر نیز تهیه این اقلام در بازار جهانی برای بسیاری از کشورها، دشوار است اما مشکلات ایران در این زمینه بسیار کمتر است. 

 

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازمان ملل و آژانس های وابسته به این نهاد از جمله سازمان جهانی بهداشت، در ابتدای شیوع کرونا کمک هایی به ایران داشت اما در حال حاضر با افزایش ظرفیت تولید داخلی در زمینه لباس های حفاظتی، ماسک و تجهیزات پزشکی از جمله ونتیلاتور و دستگاه های کمک تنفسی در ایران و حتی صادرات کیت های تشخیصی روبرو هستیم. 

دکتر هملمن یادآور شد: باید توجه کنیم که کرونا به هیچ عنوان تمام نشده و اقدامات فراوانی باید انجام شود و تا زمانی که واکسن یا درمان موثر برای این بیماری، ساخته و عرضه نشود به هیچ عنوان نمی توانیم بگوییم که این بیماری را پشت سر گذاشته ایم و تا آن زمان باید به بهداشت فردی، فاصله اجتماعی و کاهش مراودات با سایرین توجه کنیم. 

وی گفت: البته ممکن است شرایط در آینده به گونه ای باشد که محدودیت های اجتماعی در برخی مناطق افزایش یا کاهش پیدا کند و این موضوع به رفتار فردی همه ما، وابسته است. در کشور بزرگ ایران همانند سایر کشورهای بزرگ ممکن است که تفاوت های جغرافیایی در توزیع بیماری کووید19 وجود داشته باشد بنابراین بیماری و محدودیت ها ممکن است در برخی استانها بیشتر باشد. 

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران ادامه داد: در حال حاضر در ابتدای راه برای آزمایش های تشخیص کرونا در مراکز سرپایی در ایران قرار داریم و ممکن است این وضعیت ادامه پیدا کند و یا لازم باشد محدودیت هایی که برداشته شده، در برخی استانها مجددا برقرار شود. در ماه های آینده شاید شاهد پیک بیماری در برخی استانهای ایران باشیم که باید با هوشیاری، وضعیت را بررسی کرده و تصمیم بگیریم. 

دکتر هملمن خاطرنشان کرد: امروز هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت به صورت مجازی و از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شد. یکی از مهمترین پیام های صحبت مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در این نشست این بود که کووید19 فقط یک بحران برای نظام سلامت کشورهای مختلف نیست بلکه این بیماری یک بحران برای حوزه اقتصادی و اجتماعی کشورها نیز محسوب می شود و این آزمایشی برای ما است که بدانیم چقدر همبستگی بین کشورها و ملت ها می تواند مشکلات را برطرف کند.  

وی افزود: وظیفه سازمان جهانی بهداشت و دفتر این سازمان در ایران این است که همبستگی برای مقابله با کرونا را تسهیل کنیم البته تجارب سایر کشورها  را به ایران و تجارب موفق ایران را به سایر کشورها منتقل می کنیم و این اشتراک تجارب، باعث مدیریت بهتر کووید19 می شود.

آخرین اخبار

کرونا- فقیهانه -معاملات ظالمانه در دوران کرونا نکنید بازگشایی صحن آستان‌های مقدس کشور در ۱۹ استان کشور، فوتی نداشته ایم شناسایی ۲۱۸۰ بیمار کووید۱۹ در کشور تشریح معادل واژگان اپیدمیولوژی و اپیدمیولوژیست برگزاری وبینار کشوری مدیریت و کاهش خطر مسمومیت با متانول در سلامت برگزاری نشست مجازی وزرای بهداشت جنبش عدم تعهد کرونا جولان می دهد مبلغ فطریه سال ۹۹ اعلام شد نشست مجازی خطر مسمومیت با متانول اجلاس اتحاد علیه ویروس کرونا فاصله گذاری اجتماعی در مراکز طبی نشاط عیدانه در شبکه سلامت رعایت بهداشت فردی در فقیهانه فاصله گذاری اجتماعی در دفاتر پیشخوان اهدای تندیس جهان آرا به مدافعان سلامت فاصله گذاری اجتماعی در خوابگاه ها فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل توصیه های لازم برای معلولان حرکتی حفظ جان واجب است تمام شهر‌های استان مازندران در وضعیت زرد و قرمز (کرونایی)هستند جایزه بین المللی احسان کرونا رو به سقوط ایران و اندونزی تجریبات خود در مقابله با ویروس کرونا را به اشتراک گذاشتند ترخیص ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ بیمار کووید ۱۹ توطئه‌ای بزرگ علیه غزه همزمان با شیوع کرونا روز قدس ابتکار هوشمندانه امام خمینی و حلقه وصل مسلمانان برای هم‌صدایی درباره قدس شریف و فلسطین مظلوم است عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد رهبر انقلاب :هدف ازادی از بحر تا بهر وآزادی همه فلسطین است مبارزه در راه فلسطین جهاد فی سبیل الله است بهره گرفتن از همه امکانات حلال مشروع است وباید از اعتماد به غربی ها ومجامع جهانی که تحت تاثیر غربی هستند پرهیز گردد سخنان رهبری : آمریکایی‌ها نه در عراق نه در سوریه ماندنی نیستند و بی‌تردید اخراج خواهند شد سناریوی کرونای خوزستان در هر شهری قابل تکرار است ابلاغ پروتکل‌ های پیشگیری از بروز کرونا به صنایع غذایی کشور خواص شیرین بیان عوارض رانندگی عطش بازار نسبت به انسولین زیاد است بیشترین علت فوت در بیماران کرونایی، گرفتاری ریه نسبت سالمندان به کل جمعیت باید کمتر از 10 درصد باشد سیاست‌های جمعیت از ابلاغ تا اجرا واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید مدیریت بحران اسانسور محلی خطرناک در زلزله پیشرفت ایران در زمینه کنترل کووید 19 موفقیت ایران علیرغم تحریم در مبارزه با کرونا هر خانواده یک جعبه سرپناه هنگام زلزله نترسیم مانور زلزله خطر سقوط اجسام هنگام زلزله

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .