اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 4 تیر 1399

اعلام انواع کالا‌ و اقدامات آسیب رسان به سلامت

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فهرست نهایی کالا‌ها و اقدامات آسیب رسان به سلامت را در سال ۹۹ اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به نقل از وبدا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استناد قانون احکام دائم برنامه‌های توسعه کشور، تاکید کرد: بر اساس ماده ۷- بند ج: این قانون، هرگونه تبلیغات خدمات و کالا‌های آسیب رسان به سلامت موضوع ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) بر اساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران از سوی همه رسانه‌ها ممنوع است.
همچنین بر اساس ماده الحاقی ۴۸-هرگونه تولید و واردات و عرضه کالا‌ها و خدمات آسیب رسان به سلامت و دارو‌های با احتمال سوءمصرف، مشمول عوارض خاص تحت عنوان عوارض سلامت است. فهرست خدمات و اقدامات و کالا‌های آسیب رسان به سلامت و دارو‌های با احتمال سوء مصرف توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درصد عوارض (حداکثر ده درصد ارزش کالا) برای این کالا‌ها در ابتدای هر سال توسط کارگروهی با مسؤولیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با عضویت وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تعیین و ابلاغ می‌شود.
صددرصد (۱۰۰%) مبلغ وصولی پس از واریز به خزانه و مبادله موافقتنامه به‌صورت درآمد - هزینه در اختیار دستگاه‌های اجرائی مربوطه قرار می‌گیرد.

استاندارد‌های ملی و مصادیق فهرست نهایی کالا‌ها و اقدامات آسیب رسان به سلامت به جهت منع تبلیغات در سال ۱۳۹۹برای :

برای دانلود فهرست کلیک کنید

مصادیق شماره استاندارد ملی کالا دسته بندی

-انواع سوسیس و کالباس گوشت و مرغ با درصد‌های متفاوت ۲۳۰۳ انواع سوسیس و کالباس فراورده‌های گوشتی و غذا‌های آماده مصرف
- انواع گوشت عمل آوری شده با درصد‌های متفاوت
۵۷۵۳ ژامبون

- انواع ساندویچ و پیتزای حاوی سوسیس و کالباس (سایر ساندویچ و پیتزا مشمول فهرست نمی‌باشد)
- انواع پیتزای آماده مصرف منجمد ۱۴۶۸۰ انواع ساندویچ و پیتزای دارای سوسیس و کالباس و ژامبون
سمبوسه (۱۷۸۱۳)
فلافل (۱۱۰۷۳) انواع سمبوسه و فلافل آماده شده باروش غوطه وری در روغن
پنیر پیتزای پروسس ۱۳۵۲۶ تاپینگ پیتزا ۱۵۶۹۶ پنیر پیتزای پروسس
تاپینگ پیتزا

- انواع نوشابه گازدار طعم دار رنگی، طعم دار بی رنگ، میوه‌ای و کولا با /یا بدون قند / شیرین کننده جایگزین (زیرو، لایت، کم کالری)
۱۲۵۰ انواع نوشابه گازدار با/یا بدون قند
نوشیدنی‌ها و فراورده‌های آن‌ها
۶۶۹۳ نوشابه انرژی زا
۲۲۷۹ نوشیدنی مالت (ماء الشعیر) طعم دار گاز دار (۱۴۳۴۵)
بدون گاز (۲۸۳۷) انواع نوشیدنی‌های میوه‌ای گاز دار و بدون گاز با محتوای آب میوه ۲۵ درصد
- انواع شربت میوه‌ای و غیر میوه‌ای، شربت‌های تزئینی و انواع نوشیدنی‌های غیر میوه‌ای ۳۹۶۴ فرآورده‌های یخی خوراکی
۴۷۱۴ انواع پودر نوشیدنی فوری

۹۱۳۱ روغن مصرفی خانوار روغن‌ها
منظور روغن‌های نیمه جامد مصرفی صنایع و خانوار

- انواع سس سالاد پرچرب (مانند سس هزار جزیره، سس فرانسوی، سس تاتار، سس ایتالیایی و ...) بجز نوع کم چرب، بدون چربی و کاهش یافته ۲۴۵۴ انواع سس پرچرب (مایونز و سس سالاد و سس سفید) با چربی بیش از ۳۰ درصد سایرا قلام خوراکی

انواع چیپس برگه و خلال سیب زمینی و انواع اسنک چیپس سیب زمینی ۳۷۶۴

- انواع فراورده‌های سرخ شده غلات و حبوبات (۱۲۰۹۹) انواع فراورده‌های سرخ شده در روغن بر پایه سیب زمینی و غلات (چیپس سیب زمینی و غلات)
انواع پفک ۲۸۸۰ انواع فراورده حجیم شده بر پایه ذرت

-شیرینی های‌تر
- انواع فراورده‌های کاکائویی مانند شکلات صبحانه، انواع دراژه، فراورده کاکائویی با مغزی ویفر ۱۲۰۱۸ فراورده‌های کاکائویی
انواع تافی و آبنبات با و بدون قند ۷۱۱ تافی و آبنبات

- سیگار و محصولات دخانی دخانیات

- فرآورده‌های آرایشی تاتو و فراورده‌های طراحی پوست کالا‌های آرایشی
فرآورده‌های آرایشی رنگی پوست و مو (اانواع رژ لب، ریمل، کرم پودر، پنکیک، خط چشم، مداد آرایشی چشم و لب، رنگ مو و...)
انواع فرآورده‌های برنزه کننده پوست
انواع محصولات آنتی سلولیت و لاغر کننده موضعی
فرآورده‌های صاف کننده، فرکننده و کراتینه کننده مو

دیفنوکسیلات دارو‌های با احتمال سو مصرف
قرص ترامادول در اشکال (قرص ۱۰۰ میلی گرم، قرص ۵۰ میلی گرمی، کپسول ۱۰۰ میلی گرمی، کپسول ۵۰ میلی گرمی، قرص ۱۰۰ میلی گرمی SR)
استامینوفن کدئین و کلیه ترکیبات کدئین دار.

آخرین اخبار

تشخیص میزان سلامت کودک افزودن 25 تخت جدید مراقبت ‌های ویژه به ظرفیت بیمارستان‌ های بوشهر آیا در همه سنین میتوانیم رشد مادی و معنوی داشته باشیم چرابا وجود لباس های ویژه کادر درمان نیز مبتلا به کرونا می شوند؟ استعلام بیمه با * 16666 # برترین چربی‌سوز‌هایِ جهان کدامند؟ اعمال محدودیتهای یک هفته ای در کلانشهر تهران شناسایی ویروس کرونا در هوای محیط های بسته فاقد تهویه مناسب در شهر تهران دور دوم اقدامات ضد کرونایی در زندان‌ها تعویق زمان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد پزشکی تعداد جان باختگان کرونا از مرز ۱۳ هزار نفر گذشت چی بخوریم تا کرونا نگیریم؟ آیا ویروس کرونا از طریق مواد غذایی منتقل می شود مراقبت های پساکرونا مردم خودسرانه برای تست کرونا مراجعه نکنند تا خدا هست و دعای شما، هراسی از هجمه بیماری نداریم همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم دیدار تصویری نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب توضیحات معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمونها اجرای فاز ششم صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران مراکز ۱۶ ساعته کرونا در تهران به ۹۰ مرکز افزایش یافت ۱۵ استان در وضع قرمز و هشدار انتقال هوایی قلب اهدایی کودک ۱۲ ساله از رفسنجان به تهران دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا صرفا توصیه های پزشکی نیست ضرورت سلامت و ایمنی غذاها برای پیشگیری از کرونا اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید! نکات تغذیه ای برای بیماران کرونایی درخواست کاهش ساعات کاری مجلس لیگ را تعطیل و پرسپولیس را قهرمان کنند داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه غیر مجاز است مبتلایان به کرونا درجهان حدود ۱۲ میلیون ۲۰۵ هزار نفر برخی بیماران کرونا نیازمند دیالیز شده اند کرونای خفیف خطرناک است آنچه درباره تست کرونا باید بدانید راه‌های طبیعی برای بهبود حافظه معده درد ممکن است از علایم کرونا باشد درمان نابینایی با تزریق نانوذرات امکانپذیر می شود اتفاقات کرونا «طغیانی» است روند کرونا در ایران، از ۱۹ خرداد تا ۱۹ تیر نوعی واکسن سل مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد ویتامین‌هایی که با کرونا مقابله می‌کنند را بشناسید ریسک انتقال کرونا در اماکن مختلف چقدر است؟ کدام ماسک بهتر است؟ مرگ و میر کرونا با ترشی کاهش پیدا می‌کند! مهمترین عامل در کنترل موج اول کرونا، همراهی مردم آزادی محکوم به قصاص بعد از ۹ سال حبس رویداد ملی تجلیل از مدافعان سلامت برگزار می شود پزشکان نگران تمدید پروانه طبابت خود نباشند کرونا جان ۲۲۱ بیمار دیگر را گرفت حساسیت‌ها درخصوص کرونا نباید کاهش پیدا کند

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .