اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 8 تیر 1399
با جمع‌آوری داده‌های ژنتیک؛

شجره نامه ویروس کرونا رسید

محققان با جمع‌آوری حجم بی سابقه‌ای از داده‌های ژنتیک در مورد ویروس کرونا قصد دارند تحولات و جهش‌های این ویروس را در سراسر جهان رصد و ثبت کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما، زد دی نت اعلام کرد: محققان با جمع‌آوری داده‌های ژنتیک مربوط به ده‌ها هزار نمونه از ویروس کرونا در حال طراحی شجره نامه خانوادگی ویروس یادشده و شیوه انتشار سریع آن و نیز تغییرات صورت گرفته در این ویروس هستند.

محققان دانشگاه تولین آمریکا می‌گویند در شش ماهی که از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، اطلاعات ژنتیکی کافی در مورد آن جمع‌آوری شده و از این طریق می‌توان تحولات و جهش‌های آن را رصد کرد. ترتیب خاص اسیدهای نوکلئیک رمزگذاری شده در آر ان ای ویروس کرونا در گذر زمان تغییر می‌کند و همین تغییرات سریع تولید واکسن برای نابودی آن را دشوار ساخته است.

واکسن‌های ویروس کرونا تنها زمانی درست عمل می‌کنند که محققان به توالی صحیح اسیدهای آمینه آن دست یابند و تحقیق جدید که با بررسی گسترده اطلاعات ژنتیکی این ویروس که از آزمایش‌های متعدد خون به دست آمده، به دستیابی به این هدف کمک می‌کند.

تا به حال شجره نامه‌ای با استفاده از ۱۸۲۴۷ آر ان ای ویروس کرونا تهیه شده و حجم اطلاعات رایانه‌ای ذخیره شده در این زمینه پس از تکمیل به دهها گیگابایت خواهد رسید.

آخرین اخبار

محیط زیست سالم چیست؟ دو موضوع یک چالش هشدار دکتر محرز به افزایش کرونا در کشور از سلامت معنوی تا طب سالمندی کاوازاکی چیست؟ دعا کنیم تهران زلزله نیاید راهکارهای تغذیه ای طلایی برای مقابله با کرونا چطور بر غلظت خون غلبه کنیم ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار تاریخ جدید ۵ آزمون علوم پزشکی آخرین مطالعات علمی بین المللی مرتبط با ویروس کووید 19 ارائه شد تشخیص میزان سلامت کودک افزودن 25 تخت جدید مراقبت ‌های ویژه به ظرفیت بیمارستان‌ های بوشهر آیا در همه سنین میتوانیم رشد مادی و معنوی داشته باشیم چرابا وجود لباس های ویژه کادر درمان نیز مبتلا به کرونا می شوند؟ استعلام بیمه با * 16666 # برترین چربی‌سوز‌هایِ جهان کدامند؟ اعمال محدودیتهای یک هفته ای در کلانشهر تهران شناسایی ویروس کرونا در هوای محیط های بسته فاقد تهویه مناسب در شهر تهران دور دوم اقدامات ضد کرونایی در زندان‌ها تعویق زمان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد پزشکی تعداد جان باختگان کرونا از مرز ۱۳ هزار نفر گذشت چی بخوریم تا کرونا نگیریم؟ آیا ویروس کرونا از طریق مواد غذایی منتقل می شود مراقبت های پساکرونا مردم خودسرانه برای تست کرونا مراجعه نکنند تا خدا هست و دعای شما، هراسی از هجمه بیماری نداریم همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم دیدار تصویری نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب توضیحات معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمونها اجرای فاز ششم صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران مراکز ۱۶ ساعته کرونا در تهران به ۹۰ مرکز افزایش یافت ۱۵ استان در وضع قرمز و هشدار انتقال هوایی قلب اهدایی کودک ۱۲ ساله از رفسنجان به تهران دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا صرفا توصیه های پزشکی نیست ضرورت سلامت و ایمنی غذاها برای پیشگیری از کرونا اگر در خوابیدن مشکل دارید، این ۷ ماده غذایی را نخورید! نکات تغذیه ای برای بیماران کرونایی درخواست کاهش ساعات کاری مجلس لیگ را تعطیل و پرسپولیس را قهرمان کنند داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه غیر مجاز است مبتلایان به کرونا درجهان حدود ۱۲ میلیون ۲۰۵ هزار نفر برخی بیماران کرونا نیازمند دیالیز شده اند کرونای خفیف خطرناک است آنچه درباره تست کرونا باید بدانید راه‌های طبیعی برای بهبود حافظه معده درد ممکن است از علایم کرونا باشد درمان نابینایی با تزریق نانوذرات امکانپذیر می شود اتفاقات کرونا «طغیانی» است روند کرونا در ایران، از ۱۹ خرداد تا ۱۹ تیر

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .