اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

جمعه 10 مرداد 1399

با شکست جریان تحریف، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد، زیرا که عرصه، عرصه‌ی جنگ اراده ها است.

رهبر انقلاب

با شکست جریان تحریف، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد، زیرا که عرصه، عرصه‌ی جنگ اراده ها است.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به

 از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران به این شرح است:
* به موازات تحریم دشمن، یک جریان تحریف هم وجود دارد: تحریف حقایق، واژگونه نشان دادن واقعیّات؛ چه واقعیّات کشور ما، چه واقعیّات مرتبط با کشور ما. این تحریف هم یکی از کارهایی است که آنها انجام می دهند.
هدف این تحریف دو چیز است: یکی ضربه به روحیه‌ی مردم، یکی هم آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم. پول زیادی هم دارند خرج می کنند برای اینکه این حقایق را تحریف کنند. الان هم ملاحظه می کنید همین وزیرشان، رئیسشان و دیگران، خودشان را دارند خفه می کنند از بس علیه ایران، اینجا و آنجا سفر می کنند، حرف می زنند، مصاحبه می کنند، در هر قضیّه‌ای اسم ایران را یک جوری می‌آورند؛ واقعاً دارند خودشان را خفه می کنند، و این جریانِ تحریف است که وجود دارد.
از اوّل انقلاب، خطّ ثابت دشمن همین بود که در تلویزیون‌ها و رادیوها ــ که حالا وسیع‌تر هم شده ــ به مردم ایران تفهیم کنند که بیچاره شدید، دیگر کارتان تمام است، هیچ کاری از عهده‌ی کسی برای شما برنمی‌آید.
اگر نقطه‌ی قوّتی در کشور باشد، مطلقاً انکار می کنند. نقطه‌ی زرد اگر وجود داشته باشد، این را ده برابر می کنند ‌برای اینکه روحیه‌ی مردم و امید مردم، بخصوص امید جوانها، تضعیف بشود. این هدفِ اینها است و البتّه در بعضی‌ها اثر هم می کند، در داخل هم کسانی همین حرف های آنها را تکرار می کنند.
اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد، زیرا که عرصه، عرصه‌ی جنگ اراده‌ها است. وقتی جریان تحریف شکست خورد و اراده‌ی ملّت ایران همچنان قوی و مستحکم باقی ماند، قطعاً بر اراده‌ی دشمن فائق می‌آید و پیروز خواهد شد.
* شک نیست که تحریم یک جنایتی است از طرف آمریکا، ضربه‌ای است که آمریکا حواله کرده به ملّت ایران، لکن ایرانیِ زیرک از این حمله و از این دشمنی حُسن استفاده را کرده و سود برده؛ یعنی کارهایی کرده که به کوری چشم دشمن، بر خلاف نظر دشمن تحقّق پیدا کرده. مردم ما، جوانهای ما، مسئولین ما، دانشمندان ما، فعّالان سیاسی و اجتماعی ما این تحریم را وسیله‌ای قرار دادند برای اینکه اتّکاء به نفْس ملّی را افزایش بدهند. تحریم موجب شد که کسانی در داخل، در موارد متعدّد، وقتی که دیدند دستشان به خارج نمیرسد، به فکر بیفتند در داخل تولید کنند.

تحریم آمریکا علیه ملّت ایران، قطعاً یک جنایت بزرگی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ملّت ایران به کار گرفته‌اند، قطعاً یک جنایت بزرگی است.

ادامه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران به این شرح است:
* تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ملّت ایران به کار گرفته‌اند، قطعاً یک جنایت است؛ یک جنایت بزرگی است که این‌ها علیه یک ملّت به کار میگیرند. حالا ظاهرش این است که علیه نظام جمهوری اسلامی است، امّا در واقع علیه همه‌ی ملّت ایران این جنایت‌ها را این‌ها دارند انجام میدهند. در این باره، من چند نکته را میخواهم عرض بکنم.
یک نکته این است که هدف این‌ها از این کار چیست. یک هدف کوتاه‌مدّت دارند، یک هدف میان‌مدّت دارند، یک هدف بلندمدّت دارند و یک هدف جانبی.
هدف کوتاه‌مدّت تحریم این است که ملّت ایران به ستوه بیایند، خسته بشوند و در مقابل دستگاه حکومت بِایستند؛ لذا می‌بینید که هم پارسال گفتند، هم پیرارسال گفتند، هم امسال گفتند «تابستان داغ»؛ «داغ» یعنی مردم بیایند در مقابل نظام ایستادگی کنند. حالا [البتّه]خودشان مبتلا به «تابستان داغ» شده‌اند.
هدف میان‌مدّت آن‌ها این است که با این تحریم از پیشرفت کشور مانع بشوند، مخصوصاً پیشرفت علمی. این‌ها را گفته‌اند؛ این‌ها حدسیّات من و تحلیل من نیست.
هدف بلندمدّت‌شان هم به ورشکستگی کشاندن کشور است، به ورشکستگی کشاندن دولت است؛ یعنی متلاشی کردن اقتصاد کشور و فروپاشی اقتصاد کشور که طبعاً اگر اقتصاد یک کشوری بکلّی از هم فرو پاشید و متلاشی شد، ادامه‌ی حیات برایش ممکن نیست.
هدف جنبی‌ای هم دارند که میخواهند رابطه‌ی جمهوری اسلامی را به این وسیله با دستگاه‌ها و نیرو‌های مقاومت در منطقه قطع کنند؛ چون میدانند جمهوری اسلامی هر چه بتواند به این‌ها کمک میکند و حمایت میکند، این‌ها میخواهند این رابطه را قطع کنند.

ایثارگری خصوصیت ویژه مردم ایران است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز به مناسبت عید سعید قربان به صورت زنده و تلویزیونی با ملت شریف ایران سخن گفتند.

گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این سخنرانی به این شرح است:
امروز همه دنیا با یک ابتلای همگانی مواجه است. امروز همه کره‌ی زمین تقریباً مبتلا به این حادثه‌اند؛ بعضی کمتر، بعضی شدیدتر.
شاید در بسیاری از جا‌ها هم افرادی از آحاد مردم هستند که به گرفتار‌ها و مبتلایان و مانند این‌ها کمک‌هایی میکنند؛ کم و بیش یک جا‌هایی کمک‌هایی هست، لکن گمان نمی‌کنم هیچ جا مثل کشور ما، مثل ایران عزیز ما باشد که تعداد کسانی که داوطلبانه به یک چنین کمک‌هایی اقبال می‌کنند این همه زیاد باشد. بنده سراغ ندارم و نشنیده‌ام و گزارشی ندارم از اینکه در جایی از کشوری از کشور‌های دنیا این همه تحرّک مردمی و پشتیبانی‌های مردمی وجود داشته باشد. این از خصوصیّات ملّت ما است در ایثارگری؛ هم در بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله و امثال اینها، هم در بلایای غیر طبیعی مثل جنگ تحمیلی. در هشت سال دفاع مقدّس، همین حرکت عظیم ایثارگرانه مردمی بود که این حماسه‌ی بزرگ را به وجود آورد و جبهه‌ها را به آن شکل آراست که تا آخر در تاریخ ما یک دوران برجسته‌ای است. امروز هم همین جور است، در این قضیّه مشاهده شد.
مجموعه‌های درمانی در صفوف مقدّم بودند؛ پزشکان و پرستاران و بقیّه‌ی عوامل درمانی واقعاً فداکاری کردند، که زبان [از وصف آن]قاصر است.
در طول این سال‌های متمادی، یکی از دل‌خوشی‌های بنده همیشه دیدار‌های با مردم بوده. یکی از دل‌بستگی‌های اینجانب و یکی از حوادث پُرجاذبه برای من دیدار با مردم بوده که یک چیزی بشنوم، یک چیزی بگویم و با طبقات مختلف مردم دیدار کنیم. این دشمن حقیر و خطیر، یعنی ویروس کرونا که هم خیلی حقیر و صغیر است و هم خیلی خطرناک و خطیر، مانع شده و خیلی از دل‌بستگی‌های دیگر را هم از ما گرفته.
قرار بود ما به خاطر محرومیّت از دیدار مردم، به جای این دیداری که الان داریم، با خدمتگزاران وادی سلامت و کمک مؤمنانه و مانند این‌ها دیدار داشته باشیم؛ دیدار تصویری، که تعدادی از آن‌ها طبعاً در یک جایی باید جمع میشدند. بعد گفتند که مصوّبه‌ی ستاد ملّی کرونا این است که بیش از ده نفر جمع نشوند، آن را هم ما تعطیل کردیم به خاطر این و تبدیل شد به این دیدار امروز که به شکل دورادور با شما مردم عزیز صحبت می‌کنیم.

آخرین اخبار

ویروس کرونای جدید و داروهای احتمالی آن فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته قدردانی از مدافعان سلامت با ”نوای آدمیت“ سلامت مردم؛ خط قرمز مجلس شمار بهبود یافتگان از کرونا بیش از ۱۲ میلیون نفر آیا زنان باردار بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند؟ رعایت 82 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌ها افتتاح ۱۱۵ طرح اورژانس کشور گفتگوی تلفنی وزرای بهداشت ایران و لبنان وضعيت كرونا در استان گلستان آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۲۶۹۷ نفر جدید و فوت ۱۸۵ بیمار نقش ژنتیک در ابتلا به کرونا تست نانوواکسن ضدکرونا بر روی موش‌ها و میمون‌ها موفقیت‌آمیز اعلام شد ارسال دارو، بسته غذایی و ملزومات پزشکی به لبنان پیام تسلیت، ابراز همدردی و همیاری وزیر بهداشت به همتای لبنانی خود هرگز گوشت و ماهی را بدون زردچوبه کباب نکنید! خواص هندوانه از نگاه طب سنتی مدینه غرق در سرور ولادت امام هادی (ع) (۱۵ ذی الحجه) تغذیه مکرر کودک شیرخوار با شیر مادر در زمان اپیدمی بیماری کرونا دهمین نور از انوار عصمت و طهارت نور وجودش در مدینه جهان را غرق در سرور کرد. برای پیشگیری از کرونا روزانه چند وعده غذا بخوریم؟ كرونا درآسايشگاه كهريزك انجام تست کرونا در ۹۰ دقیقه راه اندازی پویش «نذر سلامتی» حل مشکل بیمه ایثارگران تا دو هفته دیگر برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه مهر سلامت با شعار "هر ایرانی، یک مهرورز سلامت" نمره منفی‌های حریرچی به پاساژ علاالدین و اتوبوس رانی تهران تعرفه خدمت آزمایشگاهی تشخیص کووید19 بر اساس آزمایش های مولکولی PCR بازنگری می شود فوت ۲۱۲ نفر در شبانه روز گذشته مراسم عزاداری امام حسین (ع) در تمام شهر‌ها برگزار خواهد شد هزینه داروی رمدسیویر نباید بر دوش بیمار باشد نکات مهم بهداشتی در کنکور تب کنگو چگونه منتقل می شود؟ فوق‌العاده ویژه کادر درمان پرداخت می‌شود خرافه و شارلاتانیزم را باید از طب سنتی جدا کنیم کنکور در زمان مقرر برگزار می شود مسئوليت پدر و مادر بودن و وضعيت كرونا در استان گيلان تامین تجهیزات پزشکی و درمانی بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام کرونا با شیر مادر منتقل نمی شود آیا مواد غذایی وارداتی به کرونا آلوده است؟ وضعیت كرونا در بابل این افراد بیشتر مراقب کلیه‌هایشان باشند مشکلات شنوایی عارضه جانبی دیگر کووید ۱۹ علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟ کرونا، شطرنج باز حرفه ای است تاخت و تاز کرونا در ۲۶ استان دلایل عدم استفاده عده ای از ماسک در بحران شیوع کرونا پلاسما درمانى راهى براى درمان كرونا و هزينه هاى تحميلى به شهروندان در ايام كرونا پیامبر اسلام :براي كودك ، شيري بهتر از شير مادرش نيست(عيون أخبارالرّضا (ع) ) براي كودك ، شيري بهتر از شير مادرش نيست

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .