اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 23 مرداد 1399
شاه آبادی خبر داد

همکاری رسانه با هیئاتی که دستورات بهداشتی را رعایت کنند

معاون صدای رسانه ملی: آنتن رسانه نباید در اختیار مجموعه‌ها و هیئت‌هایی باشد که دستورات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

0

آقای حمید شاه آبادی در ارتباط زنده تصویری با تمام مدیران گروه‌های شبکه‌های رادیویی از رادیو معارف در قم، رادیو نمایش در میدان ارگ، ساختمان پخش جدید و ساختمان شهدای رادیو در توضیحاتی درخصوص شرایط خاص کشور و رسالت رادیو افزود: در آستانه محرم هستیم و باید برای این ایام آماده شویم. برگزاری مراسم محرم با رعایت دقیق تمام دستورات بهداشتی الزامی است و به همین منظور نیز بسیاری از هیات‌های عزاداری و مداحان کشور مجموعه‌های خود را با کیفیت سال‌های قبل برگزار نمی‌کنند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از رسانه‌های معاند سعی دارند با استفاده از شیوع ویروس کرونا مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام را به تعطیلی بکشاند، افزود: با توکل به خدا، مساجد و حسینیه‌ها در کشور با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی مراسم محرم را برگزار می‌کنند و در این شرایط هر خانه باید یک حسینیه باشد؛ بنابراین تعدد مجالس عزاداری بیشتر خواهد شد، ولی با جمعیت کمتر و این موضوعی است که رسانه باید به آن بپردازد.
معاون صدا تاکید کرد: پادزهر تضعیف روحیه در رسانه است، چنانچه در تمام برنامه‌ها از جمله برنامه‌های خانواده، جنگ، طنز و حتی در انتخاب موسیقی و بسیاری از موارد دیگر این رسانه است که ارتقای روحیه به جامعه تزریق می‌کند؛ مثل پویش همدلی که نقطه تمرکز رسانه در مقابله با کرونا شد.
وی تصریح کرد: این مسیر باید با قدرت بیشتری ادامه یابد و از کرونا عبور نخواهیم کرد مگر با همدلی مردم و در این راستا رودرروئی رسانه با دولت و ایجاد مخمصه برای مسئولان، دردی از جامعه و مردم دوا نخواهد کرد.

 رسانه تا رسیدن به تراز انقلاب اسلامی فاصله دارد 
آقای شاه آبادی درباره بحث رسالت رسانه و ایجاد همدلی بین مردم و مسئولان گفت: کار‌های ارزشمند بسیاری را همکاران ما در رسانه رادیو انجام داه اند، ولی فاصله ما با رسانه‌ای در تراز انقلاب اسلامی کم نیست و با ادامه تلاش خود باید به آن نقطه برسیم.
معاون صدای رسانه ملی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره تحریف واقعیت‌ها در کشور افزود: رادیو، صدای جمهوری اسلامی ایران است و می‌تواند با دو رویکرد عمل کند. رویکرد اول برنامه سازی همسو با جمهوری اسلامی است که در حال حاضر نیز این اتفاق می‌افتد و برنامه‌های ما قطعاً همسو با اهداف نظام است، ولی رویکرد دوم استفاده از ظرفیت‌های رسانه برای جریان سازی است تا بتواند مبانی جمهوری اسلامی ایران را تبیین کند.

 تبیین اهداف عالیه نظام ویژگی رسانه‌ی جریان ساز 
شاه آبادی حق مداری و حقیقت محوری را ویژگی رسانه‌ای در تراز انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: هر وقت توانستیم اهداف عالیه نظام را با استفاده از رسانه محقق کنیم، رسانه‌ای جریان ساز خواهیم بود بنابراین مدیران و مدیران گروه‌ها در رادیو باید در تدوین برنامه‌های خود بازنگری کنند و حرف حق نظام را در برنامه‌ها بزنند و جریان ساز باشند.
وی همچنین به حضور کارشناسان در برنامه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: آنتن رسانه ملی حرمت دارد و حضور کارشناسان، دعوت از آن‌ها و مدیریت بحث و نتیجه گیری از موضوع باید با دقت نظر انجام شود و درگاه‌های انتشار صدای رسانه ملی مانند ایران صدا نیز باید در تمام برنامه‌ها معرفی شود و این موضوع برای همه شبکه‌ها یک تکلیف اداری است.
معاون صدا بر ارزیابی درون شبکه‌ای تاکید کرد و گفت: تمام پیکره رادیو را موضوع محوری گرفته است در صورتی که باید به سمت مساله محوری حرکت کنیم.

 تاکید معاون صدا بر ضرورت حفظ هویت شنیداری شبکه‌ها 
وی همچنین هویت شنیداری شبکه‌ها را بسیار مهم دانست و افزود: شبکه‌ها از ایده‌های یکدیگر کپی برداری نکنند و از مولفه‌های مشخص خود دور نشوند.
شاه آبادی باز آفرینی از تولیدات آرشیو صدای جمهوری اسلامی و به روز رسانی به منظور بهره برداری از این ظرفیت عظیم را در دستور کار مدیران شبکه‌ها قرار داد و به مواردی، چون طرح جهش تولید در رادیو، طرح کیفیت سنجی و ارتقای کیفیت برنامه‌های رادیویی، ارزیابی عملکرد شبکه ها، طرح و برنامه، برنامه ریزی، نظارت و توازن در تولید برنامه‌ها با توجه به ساختار‌های نوین برنامه سازی در رادیو، آموزش کارکنان رادیو و گذراندن دوره‌های آموزشی، ضرورت و محور‌های پژوهش، فضای مجازی و ارتقای کیفیت محتوا در این فضا، پرداختن به گام دوم انقلاب و قول سدید، خبر و به برنامه‌های پروژه‌ای اشاره کرد.
 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار

بازرسی از ۱۵ هزار مدرسه و رعایت ۷۵ درصدی شیوه نامه‌های بهداشتی تاکید مجدد به رعایت پروتکل‌ها در ادارات راهی جز فاصله گذاری فیزیکی، زدن ماسک و شستنِ دست نداریم حمل و نقل عمومی، مهمترین عامل شیوع کرونا در کلانشهر‌ها قدردانی از همکاری شبانه روزی رسانه ملی در بحران کرونا / وفاق و همدلی در بسیج ملی مقابله با کرونا مشابه دوران دفاع مقدس است تغییر سبک زندگی اولویت رسانه ملی در مهار ویروس کرونا ادامه تاخت و تاز کرونا در کشور ۶۶۰ بیمار کرونایی در قم بستری هستند شرایط تهران کاملا قرمز است دوپویترن یا بیماری کف دست چیست؟ تشدید کرونا در موج سوم / هر علامت تنفسی، مطمئنا کروناست رشد ۱۰ درصدی بستری‌های کرونا در تهران / ضرورت جذب نیروی جدید در بیمارستان‌ها جهش‌های ویروس کرونا تأثیری در بیماری زایی ندارد با فوت ۱۶۶ بیمار؛ مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۴ هزار نفر گذشت هفته دفاع مقدس را گرامی میداریم عرضه واکسن به افراد بالای ۶۵ سال با کارت ملی در داروخانه‌ها تولید یک داروی بایوتک برای درمان برخی علائم کرونا شانس ابتلا بین الکلی ها ۱۲ و شیشه ای ها ۳ برابر است کاهش استفاده مردم از "ماسک هفته خود را با مثبت سلامت آغاز کنید نیازهای تغذیه ای روزهای سرد کرونایی افزایش ابتلا به کرونا در دوسوم استان‌های کشور ۲۰ راز سلامتی جسم و روح و روان: چرا صفر را صفر نامیده اند؟ آداب و اعمال ماه صفر کاربرد شیوه نامه‌های بهداشتی کرونا برای آنفلوآنزا خطر ابتلا به کرونا و قرمزبودن وضع همه مناطق ستاد مرکزی مدیریت بحران سازمان نظام پزشکی درباره خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا بیانیه‌ای صادر کرد. توسعه زیرساخت ها یکی از دلایل موفقیت ایران در مدیریت کرونا بود فوت ۱۷۶ بیمار کووید۱۹ در کشور از دیروز تا امروز صف‌های متراکم در شرایط کرونا برای تهیه لاستیک لایک پست‌های کودک‌آزاری در فضای مجازی ۶ ماه تا ۲ سال زندان دارد ممنوعیت تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل‌ها خواص تخم مرغ آب پز چیست؟ شکل گیری موج سوم کرونا در تهران تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شوشتر در پی بازگشت وضعیت قرمز چرا کرونا مانند آنفلوآنزا یک ویروس فصلی نیست؟ هشدار درباره احتمال همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است لزوم تدوین پروتکل های سختگیرانه به منظور از سرگیری نمازجمعه هشدار درخصوص خیز مجدد کرونا در چند استان کشور واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می‌شود تهران، چهارراه تبادل کرونا در کشور/هیچ استانی ایمن نیست آخرین آمار جهانی کرونا طب سنتی| چند دستورالعمل کاربردی و تغذیه‌ای برای "درمان بی‌‌خوابی"​​​​​​​ تفاوت کرونا با سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟! ارتباط رعایت شیوه نامه ها با خیز کرونا چگونه از خشک مغزی جلوگیری کنیم؟ با چه مدت هم‌کلامی با فرد مبتلا به کرونا مبتلا می‌شوید؟ آمار مبتلایان تهرانی به کرونا با شیبی ملایم رو به افزایش است

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .