اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 20 شهریور 1399
درخواست پیگیری یک ادعا

نامه وزیر بهداشت به رئیس قوه قضائیه

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه با گلایه از برخی ادعاهای بی مبنا، پیگیری اظهارات اخیر امام جمعه ملارد را خواستار شد.

0

متن نامه دکتر سعید نمکی به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به این شرح است: 

 

 

حضرت آیت ا... رئیسی 

رئیس محترم قوه قضائیه 

 

با سلام و احترام؛

 آنچه به استحضار می ­رسد شکوائیه نیست، گلایه ­مندی یکی از سربازان کوچک این مرز و بوم است که چهاردهه از ایام زندگیش را صادقانه موقوف خدمتگزاری مردم و اعتلای این سرزمین کرده است.

 

در سخت­‌ترین روز‌ها و در سهمگین­‌ترین عرصه ­ها برای سربلندی و عزت نظامی که با خون هزاران شهید بزرگوار بر پای مانده تن به آتش زده و اینک فرماندهی یکی از هولناک ­ترین بلایای تاریخ همه­ گیری ­های جهان را ماههاست بر دوش می­ کشد و تلاش می­کند بی­وقفه و شبانه­ روز در اوج تحریم­های ظالمانه، مضایق ریال و ارز و تنگنای اقتصادی بی­بدیل سال­های پس از انقلاب، پرچم سرافرازی کشورش را با فداکردن آرامش، سلامتی و آبروی خود و همکارانش در عرصه جهانی برافرازد، نیامده تا نام و نان کسب کند آمده تا آبرو و جان فدا کند نیت نکرده این دوران را پلکان صعود دنیایش قرار دهد با خدایش عهد کرده تا هرچه دارد در این عرصه پربلا ببازد تا شاید بتواند از ابتلا و مرگ مردم عزیز کشورش ذره­ای بکاهد. 

 

مبارزه با فساد از نخستین روز تصدی وزارت بهداشت

 

اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه ­ریزی زیربنائی، جهت توسعه زیرساخت ­ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختار‌های هوشمند و ده‌ها مورد دیگر را هدف قرار دادم.

 

گرچه سیل و زلزله و آنفلوآنزا و کرونا نفس­گیر شد مع ­الوصف در استمرار راهی که برگزیدم از پای ننشستم. درگیری با مافیانی که سال‌ها شکل گرفته بود و در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی یکه ­تازی می­کرد کار ساده ­ای نیست. مجموعه ه­ای که تار‌های نامرئی در دستگاه­های بیرون از وزارتخانه تنیده بود و ابزار گسترده تبلیغاتی برای تخریب در اختیار داشت، بلافاصله واکنش­ها شروع شد و غافلگیرانه همه امکانات را برای تهمت، افترا و نشر کذب بکار گرفت، امواج سهمگینی به­راه افتاد که یارای تاب ­آوری برای کمتر کسی می­گذاشت.

 

تعداد زیادی که در بین آن‌ها خیرخواهان مصلحت ­اندیشی هم بودند از من خواستند کوتاه بیایم، چون خود و خانواده ام بشدت تحت فشار و تهدید بودیم، اما از آنجا که معتقدم اگر روزی برای دفاع از مرز‌های جغرافیائی کشور بشوق شهادت می­رفتیم امروز رسالت همگانی دفاع از مرز پاکیزگی و شفافیت است. موریانه ­ای که چارچوب نظام را می­خورد، فسادست همان اولویت مهمی که حضرتعالی به خوبی دریافتید و اولین گامتان در توسعه عدالت مبارزه با آن بود.

 

صرفه­ جوئی بیش از ۶۰۰ میلیون یورو در سخت ­ترین سال اقتصادی کشور

 

با حضور جنابعالی و دلگرمی از قول محکم پیگیری و حمایت در این راه پرهراس دلگرم ­تر ادامه دادم و مستحضرید که موارد متعددی بدون جنجال رسانه­ای و تشویش اذهان و تشدید بی­اعتمادی عمومی تقدیم شد و مورد پیگیری قرارگرفت. حاصل این شیوه خداپسندانه صرفه­ جوئی بیش از ۶۰۰ میلیون یورو در سخت ­ترین سال اقتصادی کشور و با وجود همه بلایا و مشکلات بود. ضمن آنکه کلیه موارد بلاتکلیف نیز تعیین وضعیت شد.

 

در این ایام طوفان هائی سازمان یافته و در مقاطع خاص شکل گرفت که به لطف پروردگار شر طراحانش به خودشان بازگشت. پرونده یکی از افرادی که اخیراً با صبوری اینجانب و پیگیری در مراجع محترم قضائی به سرانجام رسید و منتهی به صدور رأی محکومیت وی شد پدیده بسیار جالبیست، ایشان با ندامت از استفاده ابزاری مافیای دارو بیاناتی دارد که شنیدنیست که ان شاء الله بموقع به استحضار عموم خواهد رسید. ایستادن یک تنه در مقابل گروه بی ­انصاف و خدانشناسی که داروی تاریخ گذشته یا تقلبی را به کودک سرطانی معادل دریافت وجه گوشواره­هایش که مادرش در خواب درآورده و فروخته، می­فروشند کار ساده­ای نیست.

 

سودجویی ها نباید نادیده گرفته شود

 

البته هرگز نباید شرافت و صداقت آنانکه در تمام سال‌های پس از انقلاب در تولید، واردات، توزیع و عرضه داروی مورد نیاز مردم شبانه­روز تلاش کرده ­اند با سیاه کاری گروهی سودجو نادیده گرفته شود. وسواس و واکاوی در ورود دانشجویان گروه پزشکی و مبارزه با صندلی­فروشی و برخورد با رانت در این حوزه، چراغ خاموش و بدون غوغا سالاری از دیگر مواردیست که حضرتعالی واقفید.

 

درخواست پیگیری یک ادعا 

 

اخیراً ویدئویی در شبکه­ های اجتماعی و فضای مجازی از سخنان امام جمعه محترم ملارد از تریبون نمازجمعه پخش شد که تصاویر هوشمندانه مخربی نیز بدان افزوده بودند که طبق فرمایش ایشان فرزند اینجانب که از حدود بیست سال پیش مهندس عمران است بعنوان پیمانکار، سه طرح بیمارستانی را چند سال پیش گرفته و پول آن را برداشته و رفته است.

 

در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمی­ شناسم

 

از آنجا که حدس من سوءاستفاده از سادگی ایشان بود مراتب را به برادر ارجمند و گرانقدرم جناب آقای حاجی علی اکبری رئیس محترم شورای سیاست­گذاری ائمه جمعه منعکس نمودم تا با تنویر ذهن ایشان خود به مرمت گفتار بی­ مبنای ایشان بپردازند.

 

زیرا معتقدم در این دوران حساس که دشمنان متحدند تا نهاد‌ها و شخصیت ­های روئیده از متن انقلاب را مورد هجمه قرار دهند خودزنی درون نظام شادمانی دیگران را سبب خواهد شد. مع ­الوصف بدلیل طولانی شدن این حرکت و استمرار شیطنت جریانی که به نیت انتقام­ جوئی از پرچمداران مبارزه با فساد از هر تلاشی فروگذار نیستند مراتب به استحضار رسید تا عنایت فرمائید. 

 

اولاً: دستور فرمائید تا رسیدگی شود که اگر ایشان مدرکی دارند که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا طرح ه­ای را که متعهد به اجرا بوده رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمائید. اینجانب در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمی­ شناسم.

 

ریالی از بیت المال را جابجا نکرده ام

 

فرزندان من پدری را تجربه کرده ­اند که با چهار دهه خدمت ریالی از بیت ­المال را جابجا نکرده، یک روز حق مأموریت قانونی نگرفته، اگر غذائی در دفترش خورده وجهش را پرداخته و لیتری از بنزین اتومبیل دولتی صرف خانواده ­اش نشده است اگر در سایه چنین پدری فرزندی ناخلف آن گونه که شیخ بزرگوار از جایگاه خطابه ­های امیرالمومنین (ع) می ­فرماید حضور دارد حقش کشیدن سخت ­ترین مجازات هاست.

 

ثانیاً:. اما اگر آنچه فرموده ­اند کذبست، بعنوان رئیس محترم حق طلب قوه قضائیه اجازه ندهید بعضی از جایگاه‌ها و تریبون‌ها از برخورد قانونی مصون باشند فساد فقط یک جنبه اقتصادی ندارد، لجن­مال کردن حیثیت سربازان صدیق نظام، بی­اعتمادی مردم از حکومت و اینکه بگویند "اینهم پرچمدار ضد فساد" و بهره برداری مفسدین اقتصادی در راستای تبرای خود از آنچه بر حقوق بیت ­المال روا داشته ­اند به بهانه گفتار بی­ مبنا و ناشیانه فردی از تریبون با اهمیت نمازجمعه نیز نیازمند برخورد و پیگیریست.

 

تقاضای اعاده حیثیت دارم

 

تمنای اینجانب در این راستا، جهت دفاع و اعاده حیثیت خود نیست که مردم شریف این سرزمین حداقل خدمات سرباز خدمتگزارشان در چهاردهه خدمت را می­شناسند بلکه دفاع از آنانیست که گامی برای فسادستیزی بر­می­دارند و با برنامه­ریزی سازمان یافته در قدم­های اول خانه ­نشین و یا به طرق دیگر گرفتار می ­شوند و دیگران نیز با نگرانی از جو تخریب در این راه پرهراس گام نمی­نهند و این خود می­تواند به بقای فساد بیانجامد.

 

توفیق، عزت و سربلندی آن عزیز ارجمند را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر سعید نمکی

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر فراتر رفت لزوم نظارت جدی‌تر بر شیوه نامه‌های بهداشتی خنده هایت بی صداست آهنگ کلامت به افق ها می رسد دست های شما کلام شماست سالمندان، هدیه های ارزشمند الهی هستند که سال ها راه پیموده اند تا به ما رسیده اند. قدر این هدیه ها را بدانیم. واکسن آنفلوانزا به طور رایگان در اختیار گروه های پرخطر قرار می گیرد در هیاهوی کرونا از علائم سکته قلبی غافل نشوید اعمال مجازات‌های مربوط به تخلفات اداری کارمندان در ایام شیوع بیماری کرونا تسریع می شود فوت ۲۰۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته برنامه ریزی برای ایجاد شبکه تشخیص مولکولی بهداشت در سراسر کشور تدوین پروتکل نظارت چهار وجهی بهداشت محیط آفت ارز 4200 تومانی در جان صنعت داروسازی ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال دچار اضافه وزن هستند "تتو" چگونه به سیستم ایمنی بدن آسیب جدی وارد می‌کند؟! آمریکا با ۷.۳ میلیون مبتلا و ۲۰۹ هزار کشته در صدر ارائه رایگان واکسن آنفلوانزا به گروه‌های پرخطر ابلاغ دستورالعمل اجرایی هفته جهانی سالمند به دانشگاه های علوم پزشکی کشور آسان گیری و عادی پنداری بزرگترین آفت مبارزه با کووید ۱۹ است دیدار صمیمانه مسئولان انجمن ها وتشکلهای ناشنوایان با رئیس شورای سیاست گذاری سلامت رسانه ملی در خواست تشکل های ناشنوایان کشور از شبکه سلامت اعضای شبکه سازمان‌یافته‌ای از دلالان و سوداگران دارویی دستگیر شدند ابداع روش جراحی نوین درمان ناهنجاری نادر رحم توزیع ۲۱ هزار دستگاه سرمایه‌ای پزشکی و ارسال ۲۲۰۰ دستگاه «ونتیلاتور» هشدار سازمان غذا و دارو درباره واکسن‌های غیرمجاز در بازار آزاد آخرین آمار کرونا ماسک خانگی مثل ماسک سه لایه عمل می کند مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند شعار هفته جهانی کم شنوایی و ناشنوایی: «شنوایی برای زندگی، اجازه ندهید کم شنوایی محدودتان کند» استاندارد کاهش وزن در هفته چقدر است؟ ارز دولتی؛ ابزار قاچاق معکوس داروها به خارج از کشور توزیع 21 هزار دستگاه سرمایه‌ای پزشکی در6 ماه گذشته اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی، زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است هفته سلامت روان امسال با شعار "سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر-دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا " برگزار می شود زنان خانه دار و حجم بالای اختلالات اسکلتی عضلانی تغذيه در زنان و شیوه كنترل پرخاشگري را درمبتلايان به بيماري الزايمر شناسایی بیمار کرونایی با ردیابی دیجیتال در تهران ۳۰ استان در وضعیت قرمز و هشدار مافیا در شبکه سلامت سیما جریمه افراد کرونایی که از قرنطینه خانگی خارج می‌شوند تدوین 116 پروتکل بهداشتی پس از همه گیری کرونا برخی مدارس اخطار تعطیلی گرفتند مردم واکسن آنفلوانزا رو چگونه تهیه کنند؟ محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم روش‌های طبیعی برای رفع سردرد با کمبود این ماده معدنی در بدن، می میریم خواص و مضرات آناناس برای دیابتی‌ها پیام وزیر بهداشت برای زیارت مجازی در اربعین امسال با افتتاح تلویزیون اینترنتی اربعین تلویزیون اینترنتی اربعین افتتاح شد موج سوم شیوع کرونا خطرناکتر از دو موج قبل موج سوم کرونا چراغ خاموش رکورد شکست آیا ویروس کرونا می‌‌تواند باعث بروز دردهای عضلانی و مفصلی شود؟

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .