اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 23 شهریور 1399
معاون سیمای رسانه ملی:

مراسم عزاداری در دهه اول محرم، کاری انقلابی بود

معاون سیمای رسانه ملی برگزاری مراسم عزاداری را در دهه اول محرم، کاری انقلابی توصیف کرد که رسانه ملی توانست از ظرفیت‌های خود به شایستگی استفاده کند.

0

دکتر میرباقری در نشست سیاست‌های سیما در اربعین حسینی و دهه آخر صفر با تاکید بر ظرفیت بسیار عظیم اربعین گفت: آن چه رسانه ملی در انعکاس و پوشش مراسم و مناسک مذهبی در ماه‌های گذشته و ویژه ماه محرم در شرایط خاص کنونی به لحاظ شوع ویروس کرونا انجام داد، بی شک یک اقدام انقلابی و جهادی رسانه‌ای بود.
میرباقری با تاکید بر اینکه جوهره انقلاب ما، اجتماعات است، افزود: دشمن تصور می‌کرد با بروز کرونا و محدود شدن اجتماعات، ضربه مضاعفی به نظام می‌زند، اما برپایی اجتماعات مذهبی ناکامشان گذاشت.
اجتماعات آورده امام خمینی (امام رحمه الله) که نگاه قرآن و تاکیدات دینی هم بر آن تاکید می‌کند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی با تکیه بر چنین ظرفیت‌ها و دارا بودن توانایی‌ها و داشتن قدرت حل مساله، می‌تواند بر مشکلات و سختی‌ها فائق آید
معاون سیما با اشاره به وجود همه محدودیت ها، فشار‌ها و شیطنت‌های دشمنان گفت: روحیه انقلابی و جهادی و ظرفیت مذهبی بی نظیر و همراهی مردم، تاکنون توانسته است انقلاب را از گردنه‌های سخت و اقدامات کارشکنانه دشمنان به خوبی عبور دهد.
معاون سیما، لزوم برپایی اجتماعات مذهبی را بسان چراغ روشنی توصیف کرد و افزود: این مجالس به نیاز‌های معنوی و فکری مردم پاسخ می‌دهد و در این شرایط متفاوت نیز با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی به خوبی برگزار شد و پیام مهمی برای همگان داشت.
آقای میرباقری برگزاری مراسم عزاداری را در دهه اول محرم، یک کار انقلابی توصیف کرد که رسانه ملی توانست از ظرفیت‌های خود به شایستگی استفاده کند و بی شک چنین سرمایه گذاری‌های معنوی تاثیرات مطلوب بی شماری در آرامش و توکل مردم خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه اربعین حسینی، ظرفیت هنگفتی برای بیان اهداف قیام سالار شهیدان دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم رسانه ملی بتواند با انعکاس راهپیمایی باشکوه اربعین در عراق، حال و هوای زائران حسینی را به خانه‌ها بیاورد که این نمایش اجتماع باشکوه، هم در داخل کشور و هم در بیرون مرز‌ها تاثیر خود را خواهد گذاشت.
آقای میرباقری در پایان گفت: در انعکاس اجتماعات حسینی شاهد همکاری تنگاتنگ سازمان تبلیغات اسلامی، آستان قدس رضوی و دیگر دستگاه‌ها بودیم و ان شاالله ماحصل این کار جمعی، تقویت روحیه جمعی و فرهنگ ایثار در هشت سال دفاع مقدس است که به برکت خدمتگزاری به اهل بیت (ع) روی می‌دهد.


برپایی «موکب تلویزیونی ایران» در ایام اربعین حسینی
همچنین مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در این نشست با اشاره به انعکاس مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در دهه اول محرم از شبکه‌های رسانه ملی گفت:در ابتدا تصویر دقیقی از نحوه برگزاری مراسم‌های دهه اول وجود نداشت و برغم تغییر دستورالعمل‌های کرونایی، اما رسانه ملی با توجه به پشت سر گذاشتن تجربه موفق در ماه‌های رجب، شعبان، رمضان و مراسم احیای شب‌های قدر، مراسم عرفه و ... با تهیه و تدارک سناریو‌های مختلفی وارد میدان شد.
شیخ اکبری درباره تنوع برنامه‌های حسینیه تلویزیونی ایران ادامه داد: ویژه برنامه‌های محرمی شبکه‌های سیما امسال افزایش چشمگیری داشت به طوری که تلویزیون در دهه اول محرم از برنامه‌های ۹۵ مداح و ۲۷ سخنران مطرح کشور در شور و شعور افزایی بهره برد.
دبیر شورای معارف سیما افزود:امسال عنایت ویژه تری هم به استان‌ها شد و مراسم عزاداری و آیین‌های مختلفی که در شهر‌های مختلف به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد، از شبکه‌های مختلف سیما پخش و اقامه نماز ظهر عاشورا از سراسر کشور بصورت گسترده و کامل پوشش شد.
شیخ اکبری با تاکید بر این که مردم فهیم کشورمان همواره و در تمام شرایط پای دین و اهل بیت علیه السلام هستند، تصریح کرد: تا پیش از ماه محرم، دشمنان نظام با هجمه‌ها و تبلیغات منفی خود، در تحت الشعاع قرار دادن مراسم عزاداری امام حسین (ع) برآمدند که مثل همیشه در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند و مردم خداجوی با برگزاری عزاداری سالار شهیدان، برگ زرینی در ارادت به امام حسین و عشق به امام عاشقان به نمایش گذاشتند.
 

مراسم عزاداری در دهه اول محرم، کاری انقلابی بود

وی با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و دهه آخر صفر گفت: برنامه‌ای با عنوان «موکب تلویزیونی ایران» برای اربعین از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد تا حال و هوای اربعین را برای عزاداران حسینی که امسال توفیق پیاده روی را به سبب شرایط کرونایی و رعایت شیوه نامه بهداشتی از دست داده اند از طریق تلویزیون درک کنند. در روز اربعین هم ان شالله مسیر راهپیمایی در عراق و قرائت زیارت اربعین از شبکه‌های سیما پخش می‌شود.
دبیر شورای معارف سیما با محکومیت اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) خاطرنشان کرد: برای دهه آخر صفر که مصادف با رحلت جانگداز پیامبر عظیم الشان اسلام است و با توجه به این اقدام موهن که خشم مسلمانان را برانگیخته، شبکه‌های سیما به طور ویژه به مناسبت رحلت رسول اکرم (ص) و ابعاد شخصیتی پیامبر رحمت خواهند پرداخت.

رسانه ملی در محرم گل کاشت.
حجت الاسلام والمسلمین جلالی معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این نشست گفت: امسال محرم با ویژگی‌های منحصر به فردی به لطف خدا برگزار شد و مردم در آن نقش اصلی را ایفا کردند و باید قدردان آن‌ها باشیم. این مهم است که بدانیم وقتی رسانه ملی این شکوه حضور عزاداران حسینی را در قاب تلویزیون میلیون‌ها مخاطب به نمایش می‌گذارد، تاثیر گذاری آن بیشتر می‌شود.
وی افزود: ۲۵۰ ساعت برنامه مشترک همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و شورای معارف سیما در دهه اول محرم ساخته شد که لازم است از همراهی و همدلی معاونت سیما تشکر کنم.
معاون امور فرهنگی و تبلیغاتی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رسانه ملی در محرم گل کاشت، ادامه داد: رسانه ملی می‌تواند در مراسم اربعین پیش رو و دهه آخر ماه صفر قاب‌های خوبی را به تصویر بکشد و خلاء پیاده روی اربعین امسال را برای مردم جبران کند.
حجت الاسلام و المسلمین جلالی همچنین تاکید کرد: در همین دهه اول محرم توانستیم با حضور پر شور رسانه ملی، بر هجمه دشمنان با هدف از بین بردن عظمت محرم غلبه و آن را خنثی کنیم.

دهه آخر صفر، نقطه کانونی آستان قدس رضوی است.
حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز گفت: دهه آخر صفر یک نقطه کانونی برای ما در آستان قدس است و باید با رعایت تمام ملاحظات و محدودیت‌ها بتوانیم حرکت خوبی در خور یک جامعه شیعه و انقلابی ایران اسلامی را پیش ببریم.
وی با اشاره به درخواست هیئاتی از سراسر کشور برای حضور در حرم امام رضا (ع) افزود: این آمادگی وجود دارد تا با هماهنگی رسانه ملی برای انعکاس برنامه هیئت‌هایی که مورد درخواست بیشتر مردم هستند همکاری داشته باشیم و زمینه‌های لازم را فراهم کنیم.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در پایان از اهتمام رسانه ملی به ویژه شبکه‌های سیما در دوران کرونا تشکر کرد.
در این نشست همچنین نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی و خیرجو رئیس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس گزارشی از اقدامات خود در دهه اول محرم ارائه کردند.
در پایان این مراسم از خادمان حسینی شبکه‌های سیما قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

 

آخرین اخبار

ماسک خانگی مثل ماسک سه لایه عمل می کند مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند شعار هفته جهانی کم شنوایی و ناشنوایی: «شنوایی برای زندگی، اجازه ندهید کم شنوایی محدودتان کند» استاندارد کاهش وزن در هفته چقدر است؟ ارز دولتی؛ ابزار قاچاق معکوس داروها به خارج از کشور توزیع 21 هزار دستگاه سرمایه‌ای پزشکی در6 ماه گذشته اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی، زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است هفته سلامت روان امسال با شعار "سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر-دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا " برگزار می شود زنان خانه دار و حجم بالای اختلالات اسکلتی عضلانی تغذيه در زنان و شیوه كنترل پرخاشگري را درمبتلايان به بيماري الزايمر شناسایی بیمار کرونایی با ردیابی دیجیتال در تهران ۳۰ استان در وضعیت قرمز و هشدار مافیا در شبکه سلامت سیما جریمه افراد کرونایی که از قرنطینه خانگی خارج می‌شوند تدوین 116 پروتکل بهداشتی پس از همه گیری کرونا برخی مدارس اخطار تعطیلی گرفتند مردم واکسن آنفلوانزا رو چگونه تهیه کنند؟ محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم روش‌های طبیعی برای رفع سردرد با کمبود این ماده معدنی در بدن، می میریم خواص و مضرات آناناس برای دیابتی‌ها پیام وزیر بهداشت برای زیارت مجازی در اربعین امسال با افتتاح تلویزیون اینترنتی اربعین تلویزیون اینترنتی اربعین افتتاح شد موج سوم شیوع کرونا خطرناکتر از دو موج قبل موج سوم کرونا چراغ خاموش رکورد شکست آیا ویروس کرونا می‌‌تواند باعث بروز دردهای عضلانی و مفصلی شود؟ 120 پزشک خطاب به رئیس‌جمهور: تست قند خون و انسولین دیابتی‌ها را تأمین کنید فواید شگفت انگیز تخم بلدرچین برای کودکان پلمب ۱۷ هزار واحد متخلف کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۰ نفر در استان تهران به کرونا مبتلا شدند ۲۴ استان وضعیت قرمز ، فوت ۱۷۲ بیمار جدید پیام معاون بهداشت وزارت بهداشت به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط مواد غذایی که به طور عجیب لاغر می‌کنند تحویل ۱.۵ میلیون واکسن آنفولانزا به معاونتهای بهداشت دانشگاه‌ها کرونا در کودکان چه علائمی دارد؟ پلمب ۱۷ هزار واحد متخلف کرونایی مواد غذایی که به طور عجیب لاغر می‌کنند تب ؛ علامت شاخص سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین، ممنوع ابتلا به آنفلوآنزا و کرونا در صورت رعایت نکردن بهداشت مصرف بی‌رویه ویتامین D مسمومیت‌زاست اعلام جزئیات بسته های خدمتی ۳۶۰ درجه ای نیروهای مسلح/پوشش کامل داروهای دیابتی به دنبال کاهش ۷۰ درصدی هزینه درمان هستیم/ به پزشکان اجازه دریافت خارج از عرف نمی‌دهیم/ برآوردی از هزینه‌های پیش‌رو نداریم/ بیمارانی که بیش از اندازه از خدمات درمانی استفاه می‌کنند، شناسایی می‌شوند ۱.۵ میلیون واکسن آنفلوانزا این هفته بین زنان باردار و بیماران خاص توزیع می‌شود سرطان های دهان، جزء ۱۰ سرطان شایع بدن ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می‌ماند؟ خدمتی دیگر از بسیج جامعه پزشکی کشور/ ویزیت رایگان 40هزار نفر از بیماران مناطق محروم کشور در هفته دفاع مقدس مصرف کنندگان دخانیات بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ بیشتر فوت می کنند دهان و ۱۳ نشانه هشدار رییس سازمان غذا و دارو:واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر از فردا تزریق می‌شود

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .