اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 23 شهریور 1399
یونیسف اعلام کرد:

آنچه والدین دانش آموزان در زمان همه گیری کرونا باید بدانند

زندگی در دوران همه گیری کرونا برای والدین و کودکان به یک نسبت سخت است. بازگشت به مدرسه گامی مهم و امیدبخش است، اما شما و فرزندانتان به یقین سؤالات زیادی در این زمینه دارید.

0

یونیسف صندوق کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد بیش از یک میلیارد دانش آموز به دلیل بسته بودن سراسری مدارس در کشور‌های خود، هنوز نمی‌توانند به مدرسه بروند. با این حال ۱۰۵ کشور از کل ۱۳۴ کشور جهان که مدارس در آن‌ها بسته است (۷۸ درصد) تصمیم گرفته اند در تاریخی معین مدارس خود را باز کنند. 

با توجه به دشواری وضعیت و تفاوت‌های موجود در سراسر دنیا، کشور‌ها در مورد چگونگی و زمان برنامه ریزی برای بازگشایی مدارس خود در مراحل مختلفی هستند. 

 

آیا بازگشت به مدرسه برای فرزندم امن است؟

تصمیم‌گیری‌ها درباره اقدامات پیشگیرانه و کنترل‌کننده در مدارس و تعطیلی یا بازگشایی آن‌ها باید مطابق با سایر تصمیمات درخصوص اقداماتی همچون رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت عمومی در جامعه باشند. بازگشایی مدارس به صورت یک اقدام مجزا نیست، بلکه بخشی از اقداماتی دیگر و در راستای بازگشایی سایر صنوف و فعالیت ها، همچون بازگشایی کارخانجات، وسایط نقلیه عمومی و فعالیت‌های تجاری در سطح کشور رخ می‌دهد. 

لازم است مدارس از قبل برنامه ریزی کنند و ببینند چه اقدامات دیگری می‌توانند برای اطمینان از ایمنی دانش آموزان، معلم‌ها و سایر کارکنان هنگام بازگشت به مدرسه بیاندیشند تا افراد جامعه اطمینان لازم برای فرستادن فرزندان دانش آموز خود به مدرسه را داشته باشند.

بازگشت به مدرسه این بار کمی متفاوت از آنچه شما و فرزندتان پیشتر عادت داشته اید، به نظر می‌رسد. ممکن است مدارس فقط به صورت موقت بازگشایی شوند و دوباره بسته به شرایط محلی به صورت موقتی تصمیم به بسته شدن آن‌ها گرفته شود. از آن‌جایی که شرایط هر لحظه در حال تغییر است، مقامات باید انعطاف‌پذیری لازم را داشته باشند تا خود را برای هر تغییری در راستای کمک به ایمن نگه داشتن تک تک دانش آموزان آماده کنند.

 

مدارس برای جلوگیری از شیوع کرونا باید چه اقداماتی را انجام دهند؟

 

بازگشایی مدارس باید با نحوه پاسخگویی کلی هر کشور در کنترل بیماری کرونا هم‌خوانی داشته باشد تا دانش آموزان، کارکنان مدارس، معلمان و خانواده هایشان احساس امنیت داشته باشند. برخی اقدامات کاربردی که مدارس می‌توانند در این دوران انجام دهند عبارتند از:

 

- در نظر گرفتن زمانی شناور برای شروع و اتمام روزانه کلاس‌ها برای مدارس

- درنظر گرفتن ساعت‌های شناور برای زنگ‌های تفریح

- برگزاری کلاس‌ها در فضای باز

- برگزاری کلاس‌های پایه‌های مختلف تحصیلی به صورت شیفتی با هدف کاهش تعداد افراد حاضر در کلاس‌ها

- آب و امکانات بهداشتی بخش مهمی از فرآیند بازگشایی ایمن مدارس هستند. مدیران باید به دنبال روش‌هایی برای بهبود

 

وضعیت بهداشت از جمله شستن دست‌ها، آداب تنفس (برای مثال نحوه کنترل عطسه و سرفه با آرنج). 

 

اقدامات مربوط به فاصله اجتماعی، روش‌های تمیز کردن تجهیزات و فضای مدرسه و روش‌های ایمن برای تهیه مواد غذایی در مدرسه باشند. کارکنان بخش اداری و معلمان هم باید در مورد فاصله اجتماعی و روش‌های رعایت بهداشت در مدارس آموزش ببینند. 

 

اگر فرزندم از درس عقب افتاد چه کنم؟

 

دانش‌آموزان سراسر جهان نشان داده‌اند که چه قدر مشتاق یادگیری هستند. آن‌ها در شرایط دشوار و با حمایت معلمان و والدین متعهد درس خود را ادامه داده‌اند، اما بسیاری از کودکان برای ازسرگیری و ادامه آموزش خود پس از بازگشایی مدارس به حمایت بیشتری نیاز دارند. 

بسیاری از مدارس برای کمک به بازگرداندن سریع دانش‌آموزان به وضعیت تحصیلی نرمال، در حال برنامه‌ریزی ارائه دروس جبرانی هستند، از جمله برگزاری دوره‌های تقویتی یا یادآوری، برنامه‌های بعد از مدرسه یا تکالیف تکمیلی که باید در خانه انجام شود. اما از آن جایی که این احتمال وجود دارد که تمامی مقاطع بهصورت تمام وقت باز نشوند، مدارس ممکن است «مدل آموزش ترکیبی» یا همان ترکیبی از آموزش هم‌زمان حضوری و غیرحضوری (خودآموزی از طریق تمرینات خانگی، رادیو، تلویزیون یا آموزش‌های مجازی) اجرا کنند.

 

با ایجاد یک برنامه منظم و روتین درمورد مدرسه و کار‌های مدرسه، از فرزندتان در خانه حمایت بیشتری کنید. اگر احساس بی قراری یا مشکل در تمرکز داشته باشند، این کار به آن‌ها کمک خواهد کرد. 

می‌توانید با معلم یا مدرسه فرزند خود در ارتباط باشید و سؤالات خود را بپرسید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. اگر فرزند شما با چالش‌های خاصی روبروست، به طور مثال سوگواری برای از دست دادن یکی از اعضای خانواده یا اضطراب زیاد ناشی از همه گیری بیماری کرونا، باید این موارد را به اولیاء مدرسه بگویید. 

 

اگر فرزندم با بازگشت به حال و هوای مدرسه مشکل داشت چه کنم؟

 

به یاد داشته باشید که نحوه کنار آمدن فرزند شما با استرس ناشی از بحران کنونی، متفاوت از شماست. محیطی حمایتی و امن ایجاد کنید و به سؤالات و ابراز احساسات آن‌ها واکنش مثبت نشان دهید. حمایت خود را نشان دهید و بگذارید فرزندتان بداند که احساس خستگی یا اضطراب در چنین شرایطی نه تنها اشکالی ندارد، بلکه طبیعی است.

 

به کودکانتان کمک کنید تا برنامه منظم‌شان را ادامه دهند و با گنجاندن فعالیت‌های روزمر‌های مثل آشپزی، بازی و مطالعه خانوادگی در برنامه شان، آموزش و تحصیل را برایشان دلپذیر کنید. گزینه دیگر پیوستن به گروه‌های والدین یا گروه‌های محلی برای برقراری ارتباط با سایر والدین و تبادل نظر و دریافت حمایت از کسانی است که تجربیات مشابهی دارند.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

آخرین اخبار

ماسک خانگی مثل ماسک سه لایه عمل می کند مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند شعار هفته جهانی کم شنوایی و ناشنوایی: «شنوایی برای زندگی، اجازه ندهید کم شنوایی محدودتان کند» استاندارد کاهش وزن در هفته چقدر است؟ ارز دولتی؛ ابزار قاچاق معکوس داروها به خارج از کشور توزیع 21 هزار دستگاه سرمایه‌ای پزشکی در6 ماه گذشته اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی، زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است هفته سلامت روان امسال با شعار "سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر-دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا " برگزار می شود زنان خانه دار و حجم بالای اختلالات اسکلتی عضلانی تغذيه در زنان و شیوه كنترل پرخاشگري را درمبتلايان به بيماري الزايمر شناسایی بیمار کرونایی با ردیابی دیجیتال در تهران ۳۰ استان در وضعیت قرمز و هشدار مافیا در شبکه سلامت سیما جریمه افراد کرونایی که از قرنطینه خانگی خارج می‌شوند تدوین 116 پروتکل بهداشتی پس از همه گیری کرونا برخی مدارس اخطار تعطیلی گرفتند مردم واکسن آنفلوانزا رو چگونه تهیه کنند؟ محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم روش‌های طبیعی برای رفع سردرد با کمبود این ماده معدنی در بدن، می میریم خواص و مضرات آناناس برای دیابتی‌ها پیام وزیر بهداشت برای زیارت مجازی در اربعین امسال با افتتاح تلویزیون اینترنتی اربعین تلویزیون اینترنتی اربعین افتتاح شد موج سوم شیوع کرونا خطرناکتر از دو موج قبل موج سوم کرونا چراغ خاموش رکورد شکست آیا ویروس کرونا می‌‌تواند باعث بروز دردهای عضلانی و مفصلی شود؟ 120 پزشک خطاب به رئیس‌جمهور: تست قند خون و انسولین دیابتی‌ها را تأمین کنید فواید شگفت انگیز تخم بلدرچین برای کودکان پلمب ۱۷ هزار واحد متخلف کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۰ نفر در استان تهران به کرونا مبتلا شدند ۲۴ استان وضعیت قرمز ، فوت ۱۷۲ بیمار جدید پیام معاون بهداشت وزارت بهداشت به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط مواد غذایی که به طور عجیب لاغر می‌کنند تحویل ۱.۵ میلیون واکسن آنفولانزا به معاونتهای بهداشت دانشگاه‌ها کرونا در کودکان چه علائمی دارد؟ پلمب ۱۷ هزار واحد متخلف کرونایی مواد غذایی که به طور عجیب لاغر می‌کنند تب ؛ علامت شاخص سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین، ممنوع ابتلا به آنفلوآنزا و کرونا در صورت رعایت نکردن بهداشت مصرف بی‌رویه ویتامین D مسمومیت‌زاست اعلام جزئیات بسته های خدمتی ۳۶۰ درجه ای نیروهای مسلح/پوشش کامل داروهای دیابتی به دنبال کاهش ۷۰ درصدی هزینه درمان هستیم/ به پزشکان اجازه دریافت خارج از عرف نمی‌دهیم/ برآوردی از هزینه‌های پیش‌رو نداریم/ بیمارانی که بیش از اندازه از خدمات درمانی استفاه می‌کنند، شناسایی می‌شوند ۱.۵ میلیون واکسن آنفلوانزا این هفته بین زنان باردار و بیماران خاص توزیع می‌شود سرطان های دهان، جزء ۱۰ سرطان شایع بدن ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می‌ماند؟ خدمتی دیگر از بسیج جامعه پزشکی کشور/ ویزیت رایگان 40هزار نفر از بیماران مناطق محروم کشور در هفته دفاع مقدس مصرف کنندگان دخانیات بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ بیشتر فوت می کنند دهان و ۱۳ نشانه هشدار رییس سازمان غذا و دارو:واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر از فردا تزریق می‌شود

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .