اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 30 شهریور 1399

شرایط تهران کاملا قرمز است

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: شرایط تهران کاملا قرمز است و آمار حاکی از آن است که تهران وارد موج سوم شده است.

1

در طول روز‌های اخیر، آمار ما حاکی از آن است که وارد موج سوم در تهران شده ایم.
وی با اشاره به اینکه فاصله بین موج دو و سه کووید ۱۹، بسیار کوتاه بود گفت:در پایان موج اول، زمان بُرد تا به موج دوم رسیدیم، اما با بررسی آمار افزایشی روز‌های اخیر، طبیعتا این موج، گذرا تلقی نمی‌شود و ساختار افزایش آماری، در تطابق با شکل گیری موج سوم در تهران است.

افزایش ۱۲ برابری سرعت انتقال ویروس کووید ۱۹
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: برخی مطالعات جهانی نشان می‌دهد سرعت انتقال ویروس‌های جهش یافته ۸ تا ۱۲ برابر افزایش یافته است.
آقای دکتر علیرضا زالی گفت: تاکنون شبه جهش‌ها و جهش‌ها در این ویروس در ایران و خارج از کشور بر بیماری زایی آن تأثیر نداشته، اما سرعت انتقال را افزایش داده است چنانکه برخی مطالعات جهانی نشان می‌دهد بین ۸ تا ۱۲ برابر ویروس‌های جهش یافته سرعت انتقال آن‌ها افزایش یافته است که شاید یکی از دلایل افرایش ابتلا به بیماری در تهران و سایر استان‌ها همین نکته باشد.
وی با تأکید بر اینکه تنها راه کاهش آمار فوت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است گفت: این بیماری اگر به جهشی برسد که آن جهش بیماری زایی را در این ویروس افزایش دهد ممکن است مرگ و میر در عرصه جهانی از جمله ایران بطور چشمگیری افزایش یابد.

آقای دکتر زالی خاطر نشان کرد: میزان بالایی از افرادی که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند افرادی هستند که پیشتر این بیماری را گرفته و اکنون نیز دوباره دچار عفونت شده اند، ایمنی جمعی، پندار نادرستی است، نه اینکه فکر کنیم ۶۰ درصد مردم بگیرند بقیه مصون هستند، زیرا تجربه قم و گیلان نشان می‌دهد افرادی که پیشتر مبتلا شدند دوباره به این بیماری دچار شده اند.
وی با تأکید بر این که همه گیری کووید ۱۹ خشن است گفت: هنوز واکسن مؤثر، قطعی و کارا در دنیا تأیید نشده و تنها راه پیشگیری، استفاده منظم از ماسک و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی است.

 

آقای دکتر زالی درباره شرایط فعلی تهران نیز گفت: ما درخواست دورکاری در تهران را به ستاد ملی مقابله با کرونا داده ایم، زیرا شرایط فعلی تهران شرایط سخت تری است، درخواست ما اجرای مجموع محدودیت‌هایی است که کمیته امنیتی، انتظامی، اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در گروه سه و چهار بعنوان مصادیق محدودیت اعلام کرده است بویژه بحث دورکاری در سطح تهران که از جمله آنهاست.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار

کرونا روی دور رکوردشکنی در ایران/ احتمال محدودیت سفر در تعطیلات و آخر هفته‌ها سلامت روان کادر درمان در گرو بیماری کووید ۱۹ تحقق نیمی از اهداف اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی درمانگاه‌های غیردولتی و نظامی هم مکلف به ارائه خدمات به بیماران کرنایی شدند در تهران با پدیده خوشه‌های خانوادگی ابتلا به کرونا مواجه هستیم ارزیابی بیمارستان های معین کرونا استان های تهران و البرز اعلام شرط فروش شیرخشک در فروشگاه‌های اینترنتی بستری ۸۵۲ کرونایی در تهران، طی ۲۴ ساعت رویکرد جدید وزارت بهداشت در مقابله با کرونا راهکارهایی برای تامین داروی مورد نیاز بیماران و نجات صنعت داروسازی صید ترال در گفتگو با مدیران دولتی علت اصرار دیابتی ها برای مصرف انسولین قلمی چیست؟ شناسایی ۵۰۳۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور و فوت ۳۲۲ بیمار در شبانه روز گذشته چرا برای جلوگیری از سفرها محدودیت خاصی اعمال نمی‌شود نخستین نمونه واکسن نسل جدید کرونا مبتنی بر ویروس مهندسی سرخک ساخته شد. وزیر بهداشت: نباید کرونا را کوچک شمرد جزئیات توزیع انسولین با کارت ملی در داروخانه ها باید سه هفته محدودیت های شدید کرونایی اعمال شود دپوی استراتژیک برای مقابله با کووید 19 برای پاییز و زمستان در نظرگرفته شده است با این میوه پاییزی به جنگ بیماری ها بروید انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران وضعیت نظام سلامت ایران در گزارش‌های جهانی مراقبت‌های سلامت جسمی و روان  «زنان» در پایگاه‌های بهداشتی رایگان انجام می‌شود​​​​​​​ چگونه در محل کار از خطر کرونا در امان باشیم؟ ساخت نخستین نمونه واکسن نسل جدید کرونا علائم سرماخوردگی را نشانه کرونا بدانید مگر اینکه خلاف آن ثابت شود لزوم تدابیر پیشگیرانه کرونایی در تعطیلات آتی تصویب دستورالعمل شهید خدمت و ابلاغ آن به دانشگاه های علوم پزشکی کرونا بی محابا می تازد؛ پیوستن ایران به برنامه جهانی پیش خرید واکسن کرونا تغذیه در پسرزایی و دخترزایی نقش دارد؟ زخم های دهانه رحم میتوانند باعث ناباروری شوند باردار شدن در همه گیری کرونا خطرناک است؟ نکاتی برای حفظ سلامتی در دوران دورکاری دایره مراقبت‌ روان در ایام کرونا برای زنان خانه‌دار گسترده‌تر شود سرزنش افراد کرونایی موجب پنهان کردن بیماری می شود کرونا چه بلایی سر "اعصاب و روانِ" مردم آورده؟ فشارهای روانی بیکاری زنان در دوران کرونا «بی‌تحرکی» از علائم اساسی افسردگی هزینه خدمات روان شناختی برای مردم بالا است جای خالی مدیریت سلامت روان در روزهای نخست شیوع کرونا ایران بر سکوی نخست «مشارکت بیماران» در مطالعه «کارآزمایی بالینی برای درمان کووید 19» سازمان بهداشت جهانی چگونه در دورهمی کوچک به کرونا مبتلا نشویم؟ لزوم شناسایی گروه های با آسیب پذیری بالا در شرایط همه گیری کووید ۱۹ اعضای کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ منصوب شدند این بیماری خطرناک‌تر است! ایران چهارمین کشور دنیا از نظر آمار فوتی‌های روزانه کرونا/ مردم سیاه‌ترین پاییز قرن را تجربه می‌کنند راست و دروغ معجزه لاغری با خوراکی‌های خاص خواص خربزه درختی یا «پاپایا» که احتمالا چیزی از آن نمی‌دانید تغییر خاصیت کلم در حالت نیمه پخته و طبخ کامل/ اگر عینکی و سنگین وزن هستید از کلم غافل نشوید

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .