اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 30 شهریور 1399

بازرسی از ۱۵ هزار مدرسه و رعایت ۷۵ درصدی شیوه نامه‌های بهداشتی

وزیر آموزش و پرورش: تاکنون بیش از ۱۵ هزار مدرسه بازرسی شده اند و مدارس ۷۵ درصد شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده اند البته برخی مدارس هم اخطار گرفتند.

0

وزیر آموزش و پرورش از حضور ۲۰ تا ۸۰ درصدی دانش آموزان در مدارس خبرداد و گفت: تاکنون بیش از ۱۵ هزار مدرسه بازرسی شده اند و مدارس ۷۵ درصد شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده اند البته برخی مدارس هم اخطار گرفتند.به آقای محسن حاجی‌میرزایی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان گفت: به مدیران مدارس تأکید شده است که شیوه نامه‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را رعایت کنند، هم چنین به انجمن اولیا و مربیان گفتیم که بر مدارس نظارت کنند.
وی با اشاره به اینکه در ۲ هفته گذشته همه مدارس ما فعال بوده اند گفت: دانش آموزان گروه بندی شده اند و ساعات تدریس را کوتاه کردیم تا دانش آموزان زمان کمتری در کنار یکدیگر باشند.

وی تصریح کرد: کسانی که ما را به تعطیلی مدارس توصیه می‌کنند راه حل درستی ارائه نمی‌کنند و ما به جای اجبار خانواده مجموعه خودمان را ملزم کردیم که آموزش را در دسترس همه قرار دهند و بر همین اساس آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در نظر گرفتیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: شیوه بیشتر مدارس دنیا در سال تحصیلی جدید آموزش حضوری است، اما به نگرانی خانواده‌ها اهمیت دادیم و هیچ الزامی برای حضور دانش آموزان در مدارس تعیین نکردیم.
آقای حاجی میرزایی بیان کرد: اگر از ما بپرسند که کدام آموزش را ترجیح می‌دهید می‌گوییم آموزش حضوری کارکرد گسترده تری دارد، اما اگر امکان آموزش حضوری نباشد، آموزش غیرحضوری داریم و امکانات برای هر گونه آموزش را داریم و براساس پیش بینی‌های ما هیچ دانش آموزی محروم از آموزش نخواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه با اجرای سند ۲۰۳۰ در کشور مقابله می‌کنیم گفت: اجرای این سند تهمت به آموزش و پرورش است و اگر کسی در جایی اشتباهی کرد باید مصداقی مطرح شود و اجازه نمی‌دهیم که مرجع صلاحیت دار جامعه خدشه دار شود.
وی گفت: هیچکس را در آموزش و پرورش نمی‌توان متهم به کنار گذاشتن سند تحول بنیادین کرد، اما ممکن است در مواردی برای اجرای آن برخی‌ها به بیراهه رفته باشند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار

بستری ۸۵۲ کرونایی در تهران، طی ۲۴ ساعت رویکرد جدید وزارت بهداشت در مقابله با کرونا راهکارهایی برای تامین داروی مورد نیاز بیماران و نجات صنعت داروسازی صید ترال در گفتگو با مدیران دولتی علت اصرار دیابتی ها برای مصرف انسولین قلمی چیست؟ شناسایی ۵۰۳۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور و فوت ۳۲۲ بیمار در شبانه روز گذشته چرا برای جلوگیری از سفرها محدودیت خاصی اعمال نمی‌شود نخستین نمونه واکسن نسل جدید کرونا مبتنی بر ویروس مهندسی سرخک ساخته شد. وزیر بهداشت: نباید کرونا را کوچک شمرد جزئیات توزیع انسولین با کارت ملی در داروخانه ها باید سه هفته محدودیت های شدید کرونایی اعمال شود دپوی استراتژیک برای مقابله با کووید 19 برای پاییز و زمستان در نظرگرفته شده است با این میوه پاییزی به جنگ بیماری ها بروید انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران وضعیت نظام سلامت ایران در گزارش‌های جهانی مراقبت‌های سلامت جسمی و روان  «زنان» در پایگاه‌های بهداشتی رایگان انجام می‌شود​​​​​​​ چگونه در محل کار از خطر کرونا در امان باشیم؟ ساخت نخستین نمونه واکسن نسل جدید کرونا علائم سرماخوردگی را نشانه کرونا بدانید مگر اینکه خلاف آن ثابت شود لزوم تدابیر پیشگیرانه کرونایی در تعطیلات آتی تصویب دستورالعمل شهید خدمت و ابلاغ آن به دانشگاه های علوم پزشکی کرونا بی محابا می تازد؛ پیوستن ایران به برنامه جهانی پیش خرید واکسن کرونا تغذیه در پسرزایی و دخترزایی نقش دارد؟ زخم های دهانه رحم میتوانند باعث ناباروری شوند باردار شدن در همه گیری کرونا خطرناک است؟ نکاتی برای حفظ سلامتی در دوران دورکاری دایره مراقبت‌ روان در ایام کرونا برای زنان خانه‌دار گسترده‌تر شود سرزنش افراد کرونایی موجب پنهان کردن بیماری می شود کرونا چه بلایی سر "اعصاب و روانِ" مردم آورده؟ فشارهای روانی بیکاری زنان در دوران کرونا «بی‌تحرکی» از علائم اساسی افسردگی هزینه خدمات روان شناختی برای مردم بالا است جای خالی مدیریت سلامت روان در روزهای نخست شیوع کرونا ایران بر سکوی نخست «مشارکت بیماران» در مطالعه «کارآزمایی بالینی برای درمان کووید 19» سازمان بهداشت جهانی چگونه در دورهمی کوچک به کرونا مبتلا نشویم؟ لزوم شناسایی گروه های با آسیب پذیری بالا در شرایط همه گیری کووید ۱۹ اعضای کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ منصوب شدند این بیماری خطرناک‌تر است! ایران چهارمین کشور دنیا از نظر آمار فوتی‌های روزانه کرونا/ مردم سیاه‌ترین پاییز قرن را تجربه می‌کنند راست و دروغ معجزه لاغری با خوراکی‌های خاص خواص خربزه درختی یا «پاپایا» که احتمالا چیزی از آن نمی‌دانید تغییر خاصیت کلم در حالت نیمه پخته و طبخ کامل/ اگر عینکی و سنگین وزن هستید از کلم غافل نشوید دورکاری ادارات ۵۳ درصد بار ترافیک را کاهش داد کرونا می‌تواند به بافت مغز آسیب جدی وارد کند داروی ضدالتهاب، تنها دارو برای درمان کرونا/اثر ماسک از واکسن بیشتر است اهدای ۲۵۰ دستگاه تنفسی و تست کرونا به ایران از سوی سازمان جهانی بهداشت تقدیر از تلاش های بیمارستانهای ناجا در ارائه خدمات به بیماران کووید 19 دیابتی ها نگران تامین انسولین نباشند ترانزیت دارو از ایران به کشور‌های همسایه متداول است

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .