اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 5 مهر 1399

فواید شگفت انگیز تخم بلدرچین برای کودکان

تخم بلدرچین از خواص مناسب و ارزش غذایی بالایی برخوردار است، همچنین مصرف تخم بلدرچین خواص شگفت انگیزی را برای کودکان به همراه دارد.

1

تخم بلدرچین در سراسر جهان یافت و مصرف می شود، اما در مورد اندازه آن صحبت می شود، آنها نسبتا کوچکتر از تخم اردک و تخم مرغ هستند. همچنین تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ های معمولی، نسبت زرده به سفیده بیشتری دارد. به این ترتیب، افراد مبتلا به کلسترول بالا باید از مصرف آن اجتناب کنند. به غیر از این موارد، تخم بلدرچین می تواند یک گزینه سالم برای اضافه کردن به رژیم غذایی شما باشد.

ارزش غذایی تخم بلدرچین (هر 100 گرم)

آب:74.35 گرم

انرژی:158 کیلو ژول

پروتئین:13.05 گرم

لیپید:11.09 گرم

کربوهیدرات:0.41 گرم

چربی:0 گرم

قند:0.40 گرم

کلسیم:64.00 میلی گرم

آهن:3.65 میلی گرم

منیزیم:13.00 میلی گرم

فسفر:226.00 میلی گرم

پتاسیم:132.00 میلی گرم

سدیم:141.00 میلی گرم

آیا می توانم به کودکم تخم مرغ بلدرچین بدهم؟

همانطور که فرزندتان در حدود 9 ماهگی شروع به مصرف مواد غذایی جامد می کند، می توانید فقط زرده تخم بلدرچین را نیز به او بدهید. حالا اگر فرزند شما 1 تا 3 ساله است، می توانید هر روز تخم مرغ بلدرچین را با زرده و سفیده تهیه کنید و به او بدهید. کودکان بین 3 تا 7 ساله می توانند 2-3 تخم بلدرچین در روز مصرف کنند، بسته به ظرفیت گوارش فردی آنها. کودکان بالای 7 سال می توانند حدود 3-5 تخم بلدرچین در روز بخورند.

فواید تخم بلدرچین

فواید تخم بلدرچین برای کودکان 

مزایای شگفت انگیز تخم بلدرچین برای سلامتی کودکان:

با توجه به محتویات مواد مغذی ضروری،به فرزند شما کمک زیادی می کند و مزایای بسیار زیادی خواهد داشت برخی از مزایای تخم مرغ بلدرچین در بخش سلامت نمناک آورده شده است.

1. تخم بلدرچین برای بهبود سیستم ایمنی و حافظه:

تخم مرغ های بلدرچین به شما کمک می کنند تا یک سیستم ایمنی قوی داشته باشید.همچنین به افزایش سطح هموگلوبین کمک می کنند و به بدن کودک شما کمک می کند تا سموم و سایر ترکیبات فلزی را دفع کند. تخم بلدرچین از کلیه، کبد و کیسه صفرا شما نیز مراقبت می کنند.

اگر فرزند شما به طور مداوم از انواع مختلف آلرژی و بیماری ها رنج می برد، تخم مرغ بلدرچین به طور قطع از آن جلوگیری خواهد کرد.

تخم بلدرچین همچنین به افزایش فعالیت مغز و بهبود حافظه کمک می کنند.

گنجاندن تخم مرغ بلدرچین در رژیم منظم کودک شما ممکن است به بالا بردن نمره او در آزمون های کلاسی نیز کمک کند.

2. تخم بلدرچین غنی از ویتامین ها و مواد معدنی:

یکی از دلایل اصلی به والدین برای دادن تخم بلدرچین به کودکانشان، این است که آنها غنی از ویتامین ها و مواد مغذی سالم هستند.

محتوای پروتئین قابل توجهی از تخم مرغ بلدرچین رشد و تکامل کودک شما را افزایش می دهد. علاوه بر این، تخم بلدرچین دارای ویتامین B1 است که برای رشد زودرس کودک بسیار ضروری می باشد. در واقع، محتوای ویتامین B1 تخم مرغ بلدرچین حتی بیشتر از مقدار ویتامین B1 موجود در مرغ است.

3. تخم بلدرچین برای کمک به درمان سرفه و آسم:

آیا کودک شما به طور مداوم از سرفه و مشکلات مرتبط با آسم رنج می برد؟ وقت آن است که با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید و از پیشنهاد او برای دادن تخم بلدرچین به فرزندتان استفاده و مشورت کنید.

تخم بلدرچین حاوی مواد مغذی حیاتی هستند، که به فرزند شما کمک می کند تا مشکلات تکراری سرفه و آسم را کاهش دهد. همچنین محتوای پروتئین بالا است که باعث تقویت سیستم ایمنی کلی کودک شما می شود.

درمان سرفه و آسم

درمان آسم و سرفه با تخم بلدرچین

4. تخم بلدرچین برای تقویت و بهبود شکل گیری سلول های قرمز خون:

جایگزین های مواد غذایی حاوی آهن، مانند تخم بلدرچین باعث تشکیل گلبول های قرمز در کودک شما می شود. همچنین، وجود مواد معدنی ضروری مانند پتاسیم در تخم بلدرچین به کودکتان کمک می کند تا رشد سالم استخوان، دندان و ناخن خود را حفظ کند.

5. تخم بلدرچین برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری لاعلاج:

تخم بلدرچین در واقع غذای فوق العاده ایی برای کودکان شما هستند، زیرا اغلب هر گونه احتمال بالقوه برای ایجاد بیماری لاعلاج، به شکل بیماری های قلبی، آرتریت و حتی سرطان در کودکتان را محدود می کنند. ممکن است حتی کودکان زمانی که از کمبود پتاسیم رنج می برد،در نهایت منجر به بیماری های لاعلاج شود،با این حال، مصرف روزانه و منظم تخم بلدرچین باعث افزایش سطح بالاتری از پتاسیم در بدن کودک شما خواهد شد و هر گونه احتمال بیماری های سرطانی را ریشه کن می کند.

6. کمک به بهبود بینایی با تخم بلدرچین:

تخم بلدرچین به عنوان یک منبع غنی از ویتامین A، کاهش دژنراسیون ماکولا کمک می کند و مانع توسعه آب مروارید می شود. بنابراین، فعالیت آنتی اکسیدانی این ویتامین ضروری در تخم بلدرچین منجر به بهبود بینایی می شود.

7. تخم بلدرچین بری افزایش سطح انرژی:

مصرف تخم بلدرچین برای صبحانه مناسب است، تا میزان انرژی شما را در طول روز حفظ کند. بنابراین چنانچه در بخش سلامت نمناک عنوان شده لازم نیست به دیگر محرک ها وابسته شوید تا سطح انرژی فرزندتان را تنظیم کنید.

تخم بلدرچین برای انرژی

افزایش سطح انرژی با تخم بلدرچین

8. تخم بلدرچین منبع غنی از ویتامین ها:

تخم بلدرچین سرشار از ویتامین های A، B1، B2، B6، B12 و ویتامین D، آهن، منیزیم، روی، مس، فسفر می باشد، پس در کودکان مبتلا به کم خونی ها و کودکانی که دچار فقر آهن و کمبود ویتامین D می باشند توصیه می شود.

9.- ایمن در برابر باکتری سالمونا:

تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ از نظر سالمونلا (سالمونلا باکتری گرم منفی است که در تخم مرغ ها معمولاً وجود دارد. سالمونلا عامل یکی از شایعترین مسمومیتهای غذایی میباشد) ایمنی بیشتری دارد. تخم بلدرچین از آن جهت در برابر سالمونلا ایمنی دارد که دمای بلدرچین یک درجه بالاتر از حرارت بدن مرغ است و در این درجه سالمونلا نمی تواند زنده بماند.

10. تخم بلدرچین حاوی پروتئین بالا و کلسترول خوب:

میزان پروتئین در تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بیشتر بوده و میزان کلسترول خوب در تخم بلدرچین بیشتر از تخم مرغ است و تخم بلدرچین غنی تر از کلسیم و فسفر نسبت به تخم مرغ و میزان آهن در تخم بلدرچین بیش از 7 برابر تخم مرغ می باشد.

یک جایگزین خوب برای تخم مرغ چیست؟

در اغلب موارد، شما با کودکانی هستید، که به تخم مرغ حساسیت دارند و از این رو ویتامین B1 مهم را در بدن خود ندارند.اگر فرزند شما یکی از آنها باشد، نیازی به ترس از کمبود ویتامین B1 نیست زیرا تخم بلدرچین جایگزین مناسبی می باشد. به دلیل وجود یک پروتئین به نام اوموموویید، تخم بلدرچین نه تنها احتمال آلرژی را محدود می کند، بلکه در عین حال به کودک شما کمک می کند تا نشانه هایی از هر گونه تشکیل آلرژی بالقوه در بدن را از بین ببرد.

خاصیت تخم بلدرچین

تخم بلدرچین برای کودکان 

عوارض جانبی استفاده بیش از حد از تخم بلدرچین:

- آلرژی به تخم بلدرچین:

بعضی از کودکان ممکن است هم به بلدر چین هم به تخم مرغ آلرژی داشته باشند و یا ممکن است که واکنش های آلرژیک را بدتر کند که در چنین مواردی، بهتر است از مصرف تخم بلدرچین اجتناب کنید.

- مصرف زیاد تخم بلدرچین مضر برای سیستم گوارشی:

حضور ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، مواد مغذی و غیره در تخم بلدرچین از بسیاری از مشکلات دستگاه گوارش کمک زیادی می کند.

اما آنطور که در این بخش از سلامت نمناک آورده ایم هنگامی که بیش از حد مصرف شود، ممکن است منجر به تعدادی از مشکلات انسداد روده، گاز معده ، نفخ شکم و غیره شود.

- وجود بیش از حد اکسیدان میتواند مضر باشد:

تخم بلدرچین یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات آنتی اکسیدانال است.

اگرچه این ترکیبات مزایای سلامتی را به ارمغان می آورند، اما وقتی که آن را بیش از حد مصرف کنید ممکن است باعث عوارض بدی شود. بنابراین،مصرف آنتی اکسیدان ها برای یک دوره طولانی مدت ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض تخم بلدرچین چیست؟

مصرف بیش از حد تخم بلدرچین چه عوارضی دارد؟

آیا می توانید تخم بلدرچین را به طور منظم مصرف کنید؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، اندازه تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بسیار کوچکتر است.، بنابراین تعداد تخم بلدرچین که شما می خورید نیز میتواند بالاتر از تخم مرغ باشد.

احتیاط:

قبل از دادن تخم بلدرچین به کودک خود موارد زیر را رعایت کنید:

اگر چه تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ بسیار کمتر دچار آلرژی میکند، اما توصیه می شود که قبل از دادن تخم بلدرچین (حتی زرده تا 1 سالگی) با متخصص اطفال برای هر گونه عوارض جانبی احتمالی مشورت کنید.

میتوانید تخم بلدرچین هایی که به صورت تجاری در دسترس هستند و کودک شما به درستی آنها را هضم می کند، را به طور منظم به او بدهید.

منبع: ایلنا

آخرین اخبار

خداحافظی با ریزش موی سر با مصرف این دو مکمل غذایی غذا‌هایی که خواب شبانه را شیرین‌تر می‌کند صدای بلند سکته مغزی را در جامعه بشنوید مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۳۴ هزار نفر گذشت/ شناسایی ۸۲۹۳ بیمار جدید در کشور افزایش خطر سکته قلبی با مصرف نوشیدنی‌های رژیمی ۸ علت درد پاشنه پا/ با مشاهده این علائم فورا به پزشک مراجعه کنید! کشف جدیدترین فاجعه کرونا در بدن انسان روش‌های صحیح پخت ماهی که همه خاصیت آن را حفظ می‌کند ۸ نوشیدنی گیاهی که آب روی آتش برای گلودرد هستند وحشتناک‌ترین آسیب سیگار الکتریکی بر بدن رفتار حیرت آور حیوان ناقل کرونا مخوف‌ترین مکان برای انتشار سریع ویروس کرونا قاتل خاموشی که بی صدا جان می گیرد/ مراقب باشید تا غافلگیر نشوید چرا تردید در هولوکاست جرم، اما اهانت به پیامبر آزاد؟ اگر کرونا مزمن شود نه اقتصاد داریم و نه امنیت دستیابی به فناوری ساخت اولین زبان مصنوعی انسان راهبرد واحدی برای مقابله با کرونا نداریم بیمه تخت برای همه بیماران کرونایی بستری شدن بیش از ۶ هزار بیمار کرونایی در تهران غذای ویژه بیماران فنیل کتونوریا ( PKU) تولید می شود جابه‌جایی رکورد‌ها با فوت ۴۱۵ هموطن دیگرر قرارگاه عملیاتی، مسئول اجرای تصمیمات ستاد ملی کرونا شایع ترین دلایل شکم درد دارویی معجزه آسا برای نجات بیماران وخیم کرونایی تاثیر کاهش وزن بر سلامت مغز و بدن آلرژی و علل و علائم آن را بهتر بشناسیم راهکار‌هایی برای رشد و استحکام ناخن‌ها صید غیرمجاز و کشتار پرندگان مهاجر در تالاب های خوزستان نخواهم گذاشت زحمات نیروهای بهداشتی و درمانی پایمال مباحث سیاسی شود خطرات کرونا ویروس برای مادران باردار چیست؟ نقش سنگین رسانه‌ها در ترغیب کودکان به ورزش نبرد تهران با سه اهریمن تحریم، کرونا و آلودگی هوا چالش‌های عشق در سنین نوجوانی آشنایی با خواص اعجاب انگیز خرمالو آخرین وضعیت واکسن‌های ایرانی کرونا عرضه رمدسیویر فقط در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سانتر کرونا واکسن کرونا برای کدام افراد بی اثر است؟ ۲۳ درصد ایرانی‌ها از اختلالات روانی رنج می‌برند رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی شناسایی ۶۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور و فوت ۳۴۶ بیمار در شبانه روز گذشته آنتی بادی ویروس کرونا تا چه زمانی در بدن باقی می‌ماند؟ فایده ورزش در مبارزه با سرطان اثبات شد هشدار سازمان هواشناسی برای ۴ استان ۵ ترکیب فوق‌العاده با شیر برای تقویت بدن سندرومی زنانه که باید درباره آن بیشتر بدانید راهکار مقابله با افسردگی در دوران کرونا فوت ۳۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور/ چگونه با ماهی در برابر کرونا ایمن شویم؟ توصیه به مبتلایان صرع در پاندمی کرونا

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .