اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 13 خرداد 1400

لزوم مستندسازی ابتکارات دانشگاه ها درمقابله با کرونا

تاکید بر لزوم مستندسازی ابتکارات و اقدامات دانشگاه های علوم پزشکی در مقابله با کرونا

0

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد:

تاکید بر لزوم مستندسازی ابتکارات و اقدامات دانشگاه های علوم پزشکی در مقابله با کرونا

معاون درمان وزارت بهداشت از مراکز درمانی و پروژه های توسعه ای حوزه درمان تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی جهرم و فسا با هدف بررسی روند ارائه خدمات، شیوه اجرای پروتکل ها، تجهیزات و پیشرفت فیزیکی پروژه های توسعه ای و رفع چالش هایی که می تواند افتتاح این مراکز را نزدیک کند، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت :

  دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در نخستین برنامه از سفر یک روزه خود به مقام شامخ شهدای گمنام در جهرم ادای احترام کرد.

 وی در این بازدید به همراه دکتر ملک پور رییس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت همچنین از بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی جهرم  بازدید و در نشست دانشگاهی به استماع گزارش عملکرد دانشگاه در دوران کرونا پرداخت.

 دکتر جان بابایی در این نشست  گفت: شهرستان جهرم به لحاظ موقعیت و وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص از جمله شهرهایی است که تاکنون توانسته خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت خوبی به مردم ارائه دهد. 

وی افزود: در حال حاضر باید برای کاهش لود بیماران در مرکز استان از ظرفیت های خوب شهرستان هایی استفاده کنیم که قابلیت پوشش درمانی آنها بالاست‌ و جهرم از جمله شهر هایی است که این پتانسیل را دارد.

وی گفت: در این بازدید با توجه به صحبت های نماینده جهرم و رییس دانشگاه، تمام تلاشمان را می کنیم تا چالش های تجهیزاتی این بیمارستان را بر طرف نماییم. 

معاون درمان ادامه داد: بیمارستان ۳۱۳ تخت خوابی جهرم یکی از بهترین بیمارستان ها در کشور است که افتتاح آن می تواند در سطح منطقه  و یا حتی در سطح ملی، در رشته های مختلف، خدمات درمانی با کیفیت به مردم عزیز ارائه دهد.

دکتر محمد رحمانیان رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز در جلسه ای که با حضور معاون درمان وزات بهداشت برگزار شد، درباره بیمارستان ۳۱۳ تخت خوابی که دومین بیمارستان فوق تخصصی در جنوب منطقه فارس است گفت: این بیمارستان  می تواند خدمات ارزشمند و با کیفیت به مردم شریف جهرم و شهرستان های اطراف آن ارائه دهد.

وی افزود: با افتتاح و فعالیت این بیمارستان بسیاری از خدمات درمانی به مردم عزیز ارائه می شود که دیگر نیاز به ارجاع به سایر مراکز درمانی نخواهد بود‌.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما نگهداشت نیروهای متخصص و فوق تخصص در این شهرستان و ماندگاری پزشکان است.

وی ادامه داد: امیدواریم در این بازدید با حمایت و پیگیری شما آنچه از نیاز های تجهیزاتی بخصوص تجهیزات پیشرفته باقی مانده است بر طرف شود تا این مرکز  بتواند کار خود را با قدرت آغاز کند. 

 دکتر رحمانیان گفت: مراکز درمانی جهرم در فرآیند گردشگری سلامت، علاوه بر پوشش درمانی منطقه، میزبان مردم عزیز شهرستان ها و حتی استان های همجوار نیز هست.

وی گفت: مردم عزیز لایق دریافت بهترین خدمات درمانی و بهداشتی هستند که آرزوی ما این است با به بهره برداری رسیدن این بیمارستان بدون هیچ کاستی این خواسته محقق شود.

معاون درمان وزارت بهداشت سپس با سفر به شهر فسا از بیمارستان در حال احداث 184 تختخوابی امام حسین(ع) این شهر بازدید و در نشست با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، هیات رییسه و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی فسا به بحث و تبادل نظر در خصوص بیان مشکلات و چالش ها در حوزه سلامت بخصوص حوزه درمانی و بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی فسا پرداخت.

دکتر جان بابایی در نشست با هیات رییسه و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: مستندسازی و استفاده از ابتکارات و تجربیات موفق دانشگاههای علوم پزشکی در بحران کرونا بعنوان الگویی برای آیندگان خواهد بود.

 وی گفت: استفاده از خرد جمعی اساتید، پزشکان و مسئولین دانشگاههای علوم پزشکی و مستندسازی اقدامات و تجربیات خاص و ارزشمند در مقابله با بیماری کرونا بعنوان الگویی موفق برای کنترل بحرانهای احتمالی آینده در حوزه سلامت و برنامه ریزی برای تامین زیرساختها مورد توجه مسئولین وزارت بهداشت است.

معاون درمان ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی مدافعان سلامت، بیان کرد: درسی که از کرونا آموختیم این بود که با داشتن دانشگاههای علوم پزشکی توانستیم کرونا را مدیریت کنیم و چه بسا اگر دانشگاهها نبودند و مانند قبل از انقلاب فقط تکیه بر مرکز بهداشتی داشتیم، نمی توانستیم در مقابله با کرونا موفق باشیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه همیشه تولید فکر و دانش دارد، افزود: تجربه میدانی نشان داد که کارها و اقداماتی که در دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود، فراتر از آن موضوعاتی است که در وزارت بهداشت تدوین می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه دستاورد بزرگ این است که دانشگاهها را تقویت کنیم، ادامه داد: اقدامات پرستاران و پزشکان در دوران کرونا در شهرهای دانشگاهی متفاوت تر و بهتر از دیگر مناطق  کشور بود.

دکتر جان بابایی بر لزوم مستندسازی ابتکارات و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی فسا در دوران کرونا تاکید کرد و افزود: این ابتکارات باید ثبت شود تا در بحران های احتمالی آینده مورد استفاده دانشگاههای علوم پزشکی کشور قرار گیرد.

انجام بیش از 38 هزار تست Pcr در فسا

در ادامه، دکترعلی اصغر خالقی، رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به عملکرد دانشگاه در دوران کرونا بیان کرد: بیش از 38 هزار تست Pcr انجام شده که بیش از 15 هزار بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان فسا شناسایی شد و از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بالغ بر 3 هزار بیمار در بخش ویژه کووید19 بیمارستان بستری شدند.

وی گفت: مردم شهرهای اطراف و شرق استان فارس، شهرستان فسا را بعنوان قطب درمانی در استان می شناسند و این موضوع می طلبد که وزارت بهداشت نگاه ویژه و خاصی در ارتقاء زیرساخت ها و تجهیزات این شهرستان داشته باشد.

دکتر خالقی بیان کرد: وزارت بهداشت می تواند با توجه ویژه و بازتعریف جدیدی در کاهش برخی از وظایف دانشگاههای بزرگ و قطب و تعریف رسالتهای جدید برای آنها، ماموریت های تخصصی در حوزه های علمی، پژوهشی و درمانی را به دانشگاههای کوچک و ریشه دار اعطا کند که سبب ماندگاری هر چه بیشتر اساتید و پزشکان متخصص در شهرهای کوچک دانشگاهی می شود.

وی اضافه کرد: در سامانه آواب وزارت بهداشت، بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا بالاترین ضریب اشغال تخت و بالاترین میزان انجام عمل های جراحی را دارد که با توجه به این شرایط و پیگیری های هیات رییسه دانشگاه، مسئولین وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه با توسعه ای شدن بیمارستان امام حسین(ع) موافقت کردند.

درخواست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا از وزارت بهداشت

در این جلسه همچنین، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا از معاون درمان وزارت بهداشت درخواست کرد: با رایزنی با معاونین و مسئولین وزارت بهداشت در جهت رفع گره های حوزه سلامت از جمله تجهیز بیمارستان حضرت امام حسین(ع)، تامین اعتبار درمان بستر بخش نوبندگان و تعیین تکلیف آزمون استخدامی برای رفع مشکلات نیروی انسانی تلاش کنند.

دکتر علیرضا فیروزی بر راه اندازی بیمارستان 184 تختخوابی امام حسین(ع) با تجهیزات و نیروی انسانی کامل تاکید کرد.

گفتنی است،کمبود پزشکان متخصص، بدهی اقلام مصرفی و دارویی به شرکت ها، نیاز به اعتبارات جهت تکمیل پروژه های عمرانی، لزوم توجه بیشتر به حوزه های آموزش و پژوهش، تجویز و مصرف منطقی و علمی داروها بر اساس نتایج بالینی، استفاده از مطالعات و تحقیقات پایه، اجرای مراقبت در منزل و تله مدیسین و مراقبت از گروه های پرخطر، اقدامات محله محور و مسجد محور، استفاده از ظرفیت گروه های مردمی و جهادی و نشست های تخصصی با گروههای صنفی و اقشار مختلف جامعه در مدیریت و مقابله با کرونا از جمله موارد مطرح شده توسط شورای معاونین دانشگاه و دبیر ستاد کرونای شهرستان فسا در این نشست بود.

همچنین، ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه و بازدید از بیمارستان 184 تختوابی امام حسین(ع) از دیگر برنامه های سفر دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت و دکتر ملک پور، رییس اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت در فسا بود.

وبدا

برچسب ها :

آخرین اخبار

میوه های نیمه گرمسیری کدام دسته از میوه ها هستند؟ تبلیغ ولایت امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام تاروز قیامت واجب است میلاد امام هادی علیه السلام مبارک باد پخش فیلم سینمایی مبارک با رابط ناشنوایان پخش فیلم سینمایی دوباره زندگی با رابط ناشنوایان علائم انحراف بینی چیست نماهنگ غدیر تنها تالاب البرز در مرز خشک شدن عکس ومکث آیا می دانید کرسی «کم خونی» را برطرف می کند؟ آیا می دانید زنان دوبرابر مردان پلک می زنند نماهنگ غدیر نماهنگ غدیر نماهنگ غدیر غدیر از اساسى‏ترین برنامه‏ هاى پیامبر خدا(ص) براى دوام و عزت و شکوه اسلام و قرآن بود امام علی النقی جمیع صفات نیک و مفاخر معنوی را یک جا در وجود داشت. رهبری:مساله‌ی غدیر با این مضمون والا متعلق به همه‌ی مسلمانهاست، چون به معنای حاکمیت عدل، حاکمیت فضیلت و حاکمیت ولایت‌الله است. ۱۳۸۱/۱۲/۰۱ نکات بهداشتی در شستشو و استفاده از انواع سبزیجات برگی آیا واکسن های مختلف کرونا عوارض متفاوتی دارند پوکی استخوان کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد تاکنون بیش از۷ میلیون نفردُز اول و بیش ازدو میلیون نفر دُز دوم واکسن کرونارا تزریق شده است در باره پوکی استخوان چه می دانید تزریق واکسن در کشور از مرز ۱۰ میلیون دُز گذشت مصرف ویتامین دی از کرونا پیشگیری می کند افتتاح دو بخش جدید دربیمارستان طالقانی علت تشنج تب دار درکودکان چیست چگونه مشلکات دفع ادرار درکودکان را حل کنیم ورود اولین محموله از مجموعه واکسن اهدایی دولت و ملت ژاپن به کشور تاکید رهبر معظم انقلاب بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی بسیاری از غلظت خون ها ناشی از کم آبی بدن و یا به دلیل خطای آزمایشگاهی رخ می‌دهد ضرورت مسدود شدن سایت های غیر قانونی فروش دارو ویتامین دی در کرونا چه تاثیری دارد 5هزار سایت غیر قانونی فروش دارو مسدود شدند 5هزار سایت غیر قانونی فروش دارو مسدود شدند رشد ازدواج پس از 17 سال صعودی شد اطلاعیه کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص روز عرفه و اعیاد قربان و غدیر دریچه را ببینید چرادندان ها درد می گیرند عرفه چه روز است به هیچ عنوان از گوش پاک کن استفاده نکنید افراد دیابتی می توانند از مواد غذایی که دارای قند کمتری هستند استفاده کنند تزریق واکسن سرعت گرفت چکار کنیم دوقلو بزاییم دریچه ای رو به هیجان طلاق ،مرگ نزدیکان ،مهاجرت می تواند موجب شب ادرای در کودکان شود 30 درصد کارمندان بالای 60سال از نارسایی های مختلف کم شنوایی برخوردارند کدام بیماران کرونایی نیاز به پیگیری سیستم قلب وعروقی دارند رضایت از زندگی یعنی خوشبختی مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۹ نفر رسید شهادت امام باقر علیه السلام را تسلیت عرض می کنیم

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .