اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 31 خرداد 1400

همه زیرساخت های های تولید واکسن کرونا در ایران وجود دارد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: همه زیرساخت ها یا پلتفرم ها و روش های تولید واکسن کرونا در ایران تولید و پیگیری می شود.

0

آقای شانه ساز در ارتباط با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: تنها کشوری هستیم که این قابلیت ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه تا پایان تابستان، ماهانه 10 میلیون دز واکسن داخلی تولید می کنیم، اضافه کرد: تا پایان سال 7 تا 8 تولید کننده واکسن داخلی خواهیم داشت.
آقای شانه ساز گفت: 1 میلیون دز واکسن برکت در خرداد تحویل داده شده است و از تیرماه ظرفیت تولید واکسن در کشور بسیار افزایش می یابد.
وی افزود: حاصل تلاش 15 ماهه محققان و صنعتگران کشور به ثمر نشسته است و نخستین واکسن ایرانی به صورت رایگان تزریق عمومی می شود که اثربخشی، کیفیت و نداشتن عوارض آن ثابت شده است.
آقای شانه ساز گفت: افزون بر واکسن برکت چهار واکسن دیگر در نوبت دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو هستند و امیدواریم در چند روز آینده واکسن دوم نیز مجوز تزریق عمومی بگیرد.
وی افزود: اولویت بندی واکسیناسیون بر اساس اعلام وزارت بهداشت است اما اگر گروه هایی نیاز داشته باشند می توانند داوطلبانه واکسن دریافت کنند.
آقای شانه ساز با بیان اینکه واردات واکسن هایی که مجوز سازمان غذا و دارو را دریافت کرده اند،  ادامه خواهد داشت ، گفت: واکسن مشترک ایران و کوبا نیز در مرحله  سه مطالعات بالینی در کشورمان قرار دارد و تاکنون 30 هزار نفر این واکسن را داوطلبانه دریافت کرده اند.
وی افزود: واکسن مشترک ایران و کوبا در مقابل ویروس آفریقای جنوبی و برزیلی ایمنی قابل قبولی دارد و امیدواریم در چند روز آینده مجوز تزریق عمومی دریافت کند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار

میوه های نیمه گرمسیری کدام دسته از میوه ها هستند؟ تبلیغ ولایت امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام تاروز قیامت واجب است میلاد امام هادی علیه السلام مبارک باد پخش فیلم سینمایی مبارک با رابط ناشنوایان پخش فیلم سینمایی دوباره زندگی با رابط ناشنوایان علائم انحراف بینی چیست نماهنگ غدیر تنها تالاب البرز در مرز خشک شدن عکس ومکث آیا می دانید کرسی «کم خونی» را برطرف می کند؟ آیا می دانید زنان دوبرابر مردان پلک می زنند نماهنگ غدیر نماهنگ غدیر نماهنگ غدیر غدیر از اساسى‏ترین برنامه‏ هاى پیامبر خدا(ص) براى دوام و عزت و شکوه اسلام و قرآن بود امام علی النقی جمیع صفات نیک و مفاخر معنوی را یک جا در وجود داشت. رهبری:مساله‌ی غدیر با این مضمون والا متعلق به همه‌ی مسلمانهاست، چون به معنای حاکمیت عدل، حاکمیت فضیلت و حاکمیت ولایت‌الله است. ۱۳۸۱/۱۲/۰۱ نکات بهداشتی در شستشو و استفاده از انواع سبزیجات برگی آیا واکسن های مختلف کرونا عوارض متفاوتی دارند پوکی استخوان کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد تاکنون بیش از۷ میلیون نفردُز اول و بیش ازدو میلیون نفر دُز دوم واکسن کرونارا تزریق شده است در باره پوکی استخوان چه می دانید تزریق واکسن در کشور از مرز ۱۰ میلیون دُز گذشت مصرف ویتامین دی از کرونا پیشگیری می کند افتتاح دو بخش جدید دربیمارستان طالقانی علت تشنج تب دار درکودکان چیست چگونه مشلکات دفع ادرار درکودکان را حل کنیم ورود اولین محموله از مجموعه واکسن اهدایی دولت و ملت ژاپن به کشور تاکید رهبر معظم انقلاب بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی بسیاری از غلظت خون ها ناشی از کم آبی بدن و یا به دلیل خطای آزمایشگاهی رخ می‌دهد ضرورت مسدود شدن سایت های غیر قانونی فروش دارو ویتامین دی در کرونا چه تاثیری دارد 5هزار سایت غیر قانونی فروش دارو مسدود شدند 5هزار سایت غیر قانونی فروش دارو مسدود شدند رشد ازدواج پس از 17 سال صعودی شد اطلاعیه کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص روز عرفه و اعیاد قربان و غدیر دریچه را ببینید چرادندان ها درد می گیرند عرفه چه روز است به هیچ عنوان از گوش پاک کن استفاده نکنید افراد دیابتی می توانند از مواد غذایی که دارای قند کمتری هستند استفاده کنند تزریق واکسن سرعت گرفت چکار کنیم دوقلو بزاییم دریچه ای رو به هیجان طلاق ،مرگ نزدیکان ،مهاجرت می تواند موجب شب ادرای در کودکان شود 30 درصد کارمندان بالای 60سال از نارسایی های مختلف کم شنوایی برخوردارند کدام بیماران کرونایی نیاز به پیگیری سیستم قلب وعروقی دارند رضایت از زندگی یعنی خوشبختی مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۹ نفر رسید شهادت امام باقر علیه السلام را تسلیت عرض می کنیم

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .