اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

ارتباط با ما

شبکه سلامت سیما
آدرس: خیابان ولیعصر خیابان بلال حبشی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی
شماره پیامک: 30006006

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

معرفی شبکه سلامت :

تاریخچه :
شبکه سلامت سیما در مهر ماه ۱۳۹۱ با پخش آزمایشی ۲ ساعت برنامه در روز کار خود را آغاز نمود و در آبان ماه همان سال پخش خود را به ۴ ساعت در روز افزایش داد.
در آذر ماه سال ۹۱ فعالیت شبکه بصورت رسمی آغاز شد و در حال حاضر این شبکه با ۶ ساعت تولید روزانه و پخش ۲۴ ساعته مطالب خود را در ۴ بعد «سلامت جسم»، «سلامت روان»، «سلامت اجتماعی» و «سلامت معنوی» و با بهره گیری از ساختارهای مختلف ترکیبی، گرافیکی، مستند (داخلی- خارجی)، سریال و ... ارائه می کند.


مأموریت شبکه:
شبکه سلامت سیما قادر است تا با بهره گیری از تمام ظرفیت های تولید و ساختارهای برنامه سازی و با تأکید بر شمولیت تمام افراد جامعه با هر مشخصه ای از حیث سن، جنس، قومیت، تحصیلات، مذهب،... و در سه بعد "فرد"، "خانواده" و "جامعه" به "شناخت"، "تولید" و "توزیع پیام" در راستای سیاست های نظام و منطبق با شاخص ها و استانداردهای به روز کیفی تولید پیرامون موضوعات سلامت اعم از بهداشت و سلامت جسم، سلامت روان، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی و در مراحل پیشگیری، درمان، کنترل و توانمندسازی اقدام نماید.


نوع شبکه :
شبکه تخصصی در حوزه سلامت


هدف اصلی شبکه:
پشتیبانی توسعه ملی در حوزه سلامت از طریق افزایش آگاهی، ایجاد نگرش صحیح، مسئولیت پذیری،توانمندی، عملکرد مطلوب و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه (به عبارت دیگر ارتقای سواد سلامت جامعه)

شعار شبکه:
شبکه سلامت، شبکه نشاط و تندرستی


راهبردهای شبکه:

- تغییر اندیشه و اصلاح باورهای جامعه منطبق با اصول موردنظر وسبک زندگی اسلامی ایرانی در حوزه های مختلف رفتاری ، تغذیه ، مناسبات اجتماعی ، تحکیم بنیان خانواده ، .....
- اولویت پیشگیری بر درمان
- تبیین جایگاه طب ایرانی در پیشگیری از بیماری ها
- توجه به سه بعد فرد، خانواده و جامعه
- فراهم آوری بستر لازم برای تحقق و گسترش عدالت در سلامت

- فراهم آوری بستر لازم برای تامین ، حفظ و ارتقای سلامت فرد ، خانواده و جامعه در تمام ابعاد سلامت جسم ، روان ، اجتماعی و معنوی

- نهادینه سازی اخلاق پزشکی و رعایت حقوق متقابل بیمار ، درمانگر و جامعه

- ترویج و نهادینه سازی رویکرد علمی سلامت در تمام اقشار جامعه

گروه های برنامه ساز :
"سلامت جسم و روان "، "سلامت اجتماعی "

 

  شبکه سلامت ضربان حال خوب مادر کودک کشیک سامت
سروش shabakesalamatsima        

شما بپرسید