اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 30 مرداد 1402

توصیه هایی برای زائرین اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی و اسهال و استفراغ

در برنامه «مثبت سلامت» شبکه سلامت سیما آزیتا حکمت دوست متخصص تغذیه، در خصوص احتمال ابتلا به اسهال و استفراغ در مسیر پیاده‌روی اربعین به گفتگو پرداخت.

0

در برنامه «مثبت سلامت» شبکه سلامت سیما آزیتا حکمت دوست متخصص تغذیه، در خصوص احتمال ابتلا به اسهال و استفراغ در مسیر پیاده‌روی اربعین به گفتگو پرداخت.
حکمت دوست در پاسخ به این سوال که اگر زائران در مسیر پیاده‌روی اربعین دچار اسهال و استفراغ شدند، از چه ماده غذایی استفاده کنند؟، گفت: در صورت ابتلا زائرین به گرمازدگی و به دنبال آن اسهال و استفراغ توصیه میشود: با مصرف مایعات بیشتر و به خصوص با افزودن لیمو ترش تازه به آب کمبود مایعات بدن را مرتفع سازند.
وی ادامه داد: زائران پیاده روی اربعین حسینی در صورت ابتلا به اسهال، پس از هر بار بیرون روی، یک لیوان ors میل کنند، با توجه به اینکه این محلول طعم خوشایندی ندارد، بهتر است: خنک مصرف شود و همچنین با افزودن لیمو ترش تازه به این محلول، از مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در لیمو ترش بهره‌مند شوند.

این متخصص تغذیه تاکید کرد: زائران در این ایام از خوردن غذاهای خیلی چرب و خیلی شیرین اجتناب کنند، زیرا خوردن این غذاها باعث حالت تهوع و استفراغ و حتی اسهال می‌شود.
وی به تمامی زائرین این سفر معنوی توصیه کرد: با همراه داشتن و مصرف هر روزه لیمو ترش تازه،  از مزایای ویژه آن بهره مند شوند.

آخرین اخبار

برنامه نامزدهای ریاست‌جمهوری در حوزه سلامت از قاب شبکه سلامت سیمای انتخابات و مناظره های تلویزیونی نشست مسئولین فدراسیون ورزش های ناشنوایان با قائم مقام و مدیر تامین برنامه شبکه سلامت سیما «صرع در سالمندان» نشست مدیر شبکه سلامت و سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت . «عوامل موثر در ایجاد آرتروز زانو» «اثر انگشت» خیرین حوزه سلامت در قاب شبکه سلامت سیما «تازه‌های دندانپزشکی» پیام رئیس رسانه ملی در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش «رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت» سنگ‌های کلیه و مجاری ادراری آغاز پخش فصل دوم برنامه «پا به ماه» از شبکه سلامت سیما «ورزش و روزه داری» پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ «آداب سحر و افطار از دیدگاه طب سنتی ایرانی» زخم معده و روش‌های پیشگیری از آن پوکی استخوان و شکستگی استخوان لگن کم خونی در دوران بارداری پیشگیری و کنترل آسم شدید و مقاوم به درمان تکامل مغز در کودکان نشست مدیر شبکه سلامت سیما و معاون پرستاری وزارت بهداشت سوء هاضمه و میکروب «جام‌جم» از برنامه روی آنتن شبکه سلامت گزارش می‌دهد انحراف ستون فقرات «مضرات خود درمانی در بیماری‌های گوارشی» یبوست و راه‌های پیشگیری از آن تغذیه با شیر مادر «سیروز کبدی» «ترشحات پشت حلق» حضور تیم فوتسال شبکه سلامت سیما در جام مدافعان سلامت استان تهران «درمان‌های جایگزین جراحی پروستات» ویژه برنامه انتخاباتی «سپیدِ قانون» از شبکه سلامت اثر انگشت برنامه ای متفاوت بیماری صدف حوادث چشمی اختلالات خلق و خو در بارداری « بهداشت خواب» آب سیاه تدوین سند رسانه ای ویژه معلولین در رسانه ملی علائم دهانی بیماری‌ها عوارض چشمی در بیماری دیابت تپش قلب مراقبت‌های بعد ازIVF تب در کودکان خونریزی‌های مغزی جراحی‌های چاقی ویژه برنامه های شبکه سلامت در روز مادر راهکارهای پیشگیری از سوختگی در کودکان فصل دوم برنامه تلویزیونی «پنجره جمعیت» از یکشنبه 10 دی‌ماه 1402

نظرات

مانده : (1000) حرف