اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

یائسگی به زبان آدمیزاد

دسته بندی:

معرفی برنامه

كتاب «يائسگي به زبان آدميزاد» با برشمردن برخي عوارض رايج دوران يائسگي در خانم‌ها و پرداختن به مسائل هورمون درماني و ديگر روش‌هاي مؤثر و پيشگيرانهء عوارض ناشي از اين دوران، راهنماي بسيار مفيدي خواهد بود براي پيشگيري عوارضي از قبيل «گر گرفتگي»، «پوكي استخوان»، «آلزايمر»، «بيماريهاي قلبي و عروق»، «چاقي»، «بي اختياري ادراري» و... كه گاها خانم‌ها در دوران يائسگي با آن دست به گريبان مي‌شوند.
«یائسگی» به خودی خود احتیاج به هیچ درمان خاصی ندارد و يك امر عادي در خانم‌ معمولاً در سنين حدود 45 سال به بالا رخ می‌‌دهد. لذا به جای پرداختن به خود اين پديده در زنان، كتاب عمدتاً‌ در برطرف کردن علائم آتي آن و یا درمان پیشگیرانه عوارض بعد از آن به بحث پرداخته است.
به بيان ديگر به رغم آنكه یائسگی مقطعی طبیعی و اجتناب‌ناپذیر در زندگی زنان است، ممکن است نشانه‌های جسمی، روحی و احساسی آن مسئله مهمتری از خود پديده يائسگیست و می‌تواند در یک خانم بسیار متفاوت از خانم دیگر باشد. به‌علاوه، اطلاعات «کارشناسانه»‌ای که هرروزه در مورد مزایا، خطرات و عوارض جانبی در اختیار زنان قرار می‌گیرد تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد نحوه‌ی مواجهه با علایم یائسگی را برای آن‌ها دشوار می‌سازد.
کتاب یائسگی به زبان آدمیزاد، که توسط گروهی از کارشناسان متخصص اين حوزه به رشته‌‌ تحریر درآمده، تمام اطلاعات لازم را برای کنترل هر مرحله از یائسگی در اختیار زنان قرار می‌دهد. به عبارت ساده، این کتاب به نقش یائسگی در مشکلات بهداشتی مختلف و رایج ــ مانند پوکی استخوان، سکته‌ی مغزی و بیماری‌های قلب ــ می‌پردازد، خانم‌ها را از اقدامات ثابت‌شده برای کاهش خطر عوارض از طریق رژیم غذایی و ورزش، مدیریت استرس، هورمون‌درمانی و سایر روش‌ها مطلع می‌سازد.

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .