اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

بارداری به زبان آدمیزاد

دسته بندی:

معرفی برنامه

هر بارداري موضوعات فراواني را پيش مي‌آورد، از تغذيه مناسب در دوران بارداري تا آنچه در اتاق زايمان مي‌گذرد. اين كتاب پر است از توصيه‌های عملي كه هر خانم باردار براي داشتن يك بارداري شاد و سالم بايد بداند.
برخي از موضوعات كليدي كتاب به صورت كلي عبارتند از:
چطور يك دكتر زنان خوب پيدا كنيم؟!
كمك به همسر در دوران بارداري چگونه بايد باشد؟
حل معماي آزمايش‌هاي دوران بارداري.
جان سالم به در بردن از درد زايمان.
مراقبت از خود قبل و پس از زايمان.
چگونگي اهميت دادن به نوزاد.

بخش‌های پنج‌گانه و فصل‌های این کتاب با روند منطقی، اطلاعات مربوط به فرایند بارداری را ارائه می‌دهد.
بخش اول: برنامه‌ریزی کار: این بخش مادر را در جریان اتفاق‌هایی قرار می‌دهد که در روزها و هفته‌های اول بارداری در بدن او رخ می‌دهد. در این بخش، از آنچه در معاینه دوران بارداری اتفاق می‌افتد نيز خبر می‌دهد و تصویری کلی از زندگی مادر در 40 هفته آتی ترسیم می‌کند. ضمن آنكه به برخي آمادگي‌هاي لازم قبل از اقدام به بارداري و رژيم غذايي و ورزش مناسب در دوران بارداري نيز پرداخته است.
بخش دوم: شور و هیجانی در سه پرده: بارداری مانند تمام داستان‌های خوب، سه بخشِ شروع، میانه و پایان دارد. به این بخش دوره‌های سه ماهه می‌گویند. در هر مرحله، نوع احساس و نوع مراقبت مورد نیاز مادر تفاوت می‌یابد. در این بخش، تصویری ذهنی از نحوه ظهور هر یک از دوره‌های سه ماهه به دست می‌آورید.
بخش سوم: اتفاق بزرگ: این بخش به سناریوی اصلی درد زایمان، وضع حمل و بهبودی، به همراه شرایط احتمالی گوناگونی که ممکن است قبل و بعد از زايمان رخ دهد، می‌پردازد. ضمن اينكه در اين بخش به مراقبت‌هاي خاصي كه لازم است تا مادر از خودش و فرزندش در دوران آغازين پس از زايمان داشته باشد نيز پرداخته شده و به نكات جالب توجهي هم درباره شيردادن اشاره شده است.
بخش چهارم: نگرانی‌های خاص: این بخش، جایی است برای کسب اطلاعات درباره نگرانی‌های خاصی که شاید به عنوان والدین جدید گرفتارشان باشید. از توضیحات مناسب برای مطرح کردن ورود نوزاد جدید به خواهر یا برادر بزرگترش تا مشکلات وضعیت جسمانی که گاهی در دوران بارداری به وجود می‌آید.
بخش پنجم: بخش ده تایی‌ها: در این بخش، بسیاری از جنبه‌های بارداری به طور خلاصه گنجانده شده است. در این قسمت، مخاطب از نحوه رشد کودک و چگونگی مشاهده آن در سونوگرافی مطلع می‌شود. همچنین برخی از خرافات شایع را زدوده و دلایل موجهی ارائه می‌کند تا مادر آرام باشد و از بارداری خود لذت ببرد. از مطالب مهم اين بخش نيز ترسيم فرآيند بارداري از ديد يك پدر است كه مطالعه آن هم براي مادران و هم براي پدران آينده اهميت دارد.

پديدآور: جوآن استون، کیت ادلمن، مری دوئن والد؛
مترجم:‌ نیالا نصیراوغلی؛
ناشر: هیرمند؛
تعداد صفحه: 439

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .