اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 5 فروردین 1399
توزیع بیش از ۱۴ میلیون ماسک در ۲ روز

توزیع بیش از ۱۴ میلیون ماسک در ۲ روز

توزیع بیش از ۱۴ میلیون ماسک در ۲ روز

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام سازمان غذا و دارو ؛

 توزیع بیش از ۱۴ میلیون ماسک در ۲ روز

قائم مقام سازمان غذا و دارو از توزیع ۱۴ میلیون ماسک جراحی و n۹۵ طی دیروز و امروز، بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز درمانی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه سلاکت به نقل ازوبدا، دکتر حسن ابوالقاسم گرجی با اشاره به اینکه از یکم تا ۲۹ اسفند ۱۵ میلیون انواع ماسک بین دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور و مراکز درمانی توزیع شده بود، گفت: خوشبختانه با توجه به جهش تولید داخل و حجم مناسب واردات در حوزه تامین ماسک n۹۵ و جراحی، طی دیروز و امروز بیش از ۱۴ میلیون ماسک بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و مراکز درمانی توزیع می شود.

 وی افزود: دیروز بیش از ۷ میلیون ماسک جراحی در سراسر کشور توزیع شده است و امروز نیز ۵ میلیون ماسک دیگر توزیع می شود که وضعیت مراکز درمانی را در شرایط نسبتاً پایدار قرار خواهد داد.

 دکتر گرجی با اشاره به اینکه در اسفند ماه کمتر از ۱.۵ میلیون ماسک n۹۵ توزیع شده بود، گفت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ماسک n۹۵ نیز طی دو روز بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستانها توزیع می‌شود تا وضعیت مراکز درمانی از این لحاظ به حد قابل قبول برسد که البته با شرایط مطلوب فاصله داریم.

 وی در مورد تامین لباس مخصوص کادر درمان نیز توضیح داد: تولید کنندگان داخلی لباس دیروز بیش از ۴ هزار دست لباس تحویل شرکت‌های پخش دادند که با تدابیر اندیشیده شده در سازمان غذا و دارو هر روز با واردات مناسب و افزایش ظرفیت تولید داخل،  شرایط بهبود یابد.

 قائم مقام سازمان غذاودارو خاطر نشان کرد: اگر پیک بیماری در کشورایجاد نشود، با اقدامات انجام شده به منظور تامین تجهیزات پزشکی می‌توانیم با تولید داخل و دپو مناسب، میزان نیاز را در مسیر مناسب جلو ببریم تا کمبودی در این حوزه وجود نداشته باشد.

آخرین اخبار

مسئوليت پدر و مادر بودن و وضعيت كرونا در استان گيلان تامین تجهیزات پزشکی و درمانی بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام کرونا با شیر مادر منتقل نمی شود آیا مواد غذایی وارداتی به کرونا آلوده است؟ وضعیت كرونا در بابل این افراد بیشتر مراقب کلیه‌هایشان باشند مشکلات شنوایی عارضه جانبی دیگر کووید ۱۹ علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟ کرونا، شطرنج باز حرفه ای است تاخت و تاز کرونا در ۲۶ استان دلایل عدم استفاده عده ای از ماسک در بحران شیوع کرونا پلاسما درمانى راهى براى درمان كرونا و هزينه هاى تحميلى به شهروندان در ايام كرونا پیامبر اسلام :براي كودك ، شيري بهتر از شير مادرش نيست(عيون أخبارالرّضا (ع) ) براي كودك ، شيري بهتر از شير مادرش نيست شناسایی ۲۵۴۸ بیمار جدید کرونایی پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم محرم این هفته اعلام می‌شود معتادها هم کرونا می‌گیرند ورزشکاران هنگام ورزش ماسک نزنند کرونا ۹۱ درصد یادگیرندگان دنیا را خارج از مدرسه نگه داشت مادران شیرده نگران انتقال کرونا به کودکان خود نباشند چقدر به واکسن کرونا نزدیکیم؟ مقررات وزارت بهداشت در مورد کرونا به قوت خود باقی است کرونا از نمای نزدیک روز جهانی تغذیه با شیر مادر اختلالات خواب در سالمندان، درمان هاي خودسرانه كرونا، خودشكوفايي و فوايد اهداي خون علاج قطعی تحریم با تکیه بر توان داخل(خبرتکمیلی) شناسایی ۲۶۷۴ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور با شکست جریان تحریف، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد کمک مومنانه مصداق انقلابی‌‌گری است پیشگیری از کرونا با ۵ ماده مغذی جولان کرونا در امریکا هزینه تست کرونا در بیمارستان‌های دولتی چگونه محاسبه می‌شود؟ نمره ۱۵ وزارت بهداشت به رعایت پروتکل ها در برگزاری آزمون دکترا ارزان ترین ورزش ها برای دوران کرونا اقدام ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای کمک به المپیکی‌ها هزینه درمان مبتلایان به کرونا از عایدی افزایش اینترنت بیشتر است مردم از عمل به توصیه‌های بهداشتی خسته نشوند توصیه‌های بهداشتی ذبح دام در عید قربان فلسفه و تاریخچه عید قربان چیست؟ كرونا و بيماران سرطاني و ارتقاء كيفيت زندگي سالمندان دام زنده به هیچ عنوان در منازل و معابر ذبح نشود جدیدترین آمار ابتلا و فوت ناشی از کرونا اعلام شد ضوابط بهداشتی و شرایط برگزاری روز عرفه و اعیاد قربان و غدیر اعلام شد تهران مرکز پخش کرونا به دیگر استانها ابتلای نوزادان به كرونا و علايم آن و عدالت در سلامت بازتاب اخبار سیما در مطوعات باید مراقب باشیم نیروهای درمانی در مبارزه با کرونا مستهلک نشوند آخرین وضعیت "مراسم اربعین حسینی امسال" تشریح شد​​​​​​​ ‌در ‌تحقیقات‌ کرونا‌ جزء کشورهای برتر هستیم چرا آمار کرونا در کشور افزایش یافت؟

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .