اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 4 مرداد 1399

انعکاس(بازتاب اخبار سیما در مطبوعات)

انعکاس(بازتاب اخبار سیما در مطبوعات) (شنبه 4 مرداد ماه 99)

 

روابط عمومی سیما

انعکاس(بازتاب اخبار سیما در مطبوعات)

(شنبه 4 مرداد ماه 99)

 

روزنامه/ سایت

images

 

سریال‌هایی که تصویربرداری آنها در شرایط کرونایی ادامه دارد و در ماه‌های‌آینده آماده پخش می‌شوند

1.شتاب برای رسیدن به آنتن

با فروکش کردن آمار مبتلایان به کرونا از میانه‌های اردیبهشت تا اواخر خرداد، فضای نسبتا مناسبی برای از سرگیری تولید پروژه‌های نمایشی ایجاد شد. تعدادی از سریال‌هایی که قرار بود اسفند 98 اوج دوران تصویربرداری و فعالیت‌شان باشد، به دلایل کرونایی و به جهت دستورالعمل‌های بهداشتی تا میانه‌های اردیبهشت فعالیت خود را تعطیل کردند اما بعد از کاهش روند ابتلا به کرونا، این سریال‌ها فعالیت‌های خود را با سختی از سر گرفتند؛ سریال‌هایی که ابتدا قرار بود بهار و تابستان در نوبت پخش شبکه‌های تلویزیون باشند اما حالا این امید وجود دارد که به آنتن پاییز 99 برسند. در این گزارش به تعدادی از سریال‌هایی که در حال تصویربرداری هستند و روند تولید را پشت سر می‌گذارند اشاره می‌شود. زمین گرم/ سعید نعمت‌الله /

ایل دا/ راما قویدل /نجلا/ خیرالله تقیانی‌پور /

خانه امن/ احمد معظمی /

وطن امروز

 

 

 

آيا سريال‌هاي شبكه خانگي در روزگار بي‌رونقي تلويزيون مي‌توانند جذاب و پرطرفدار باشند؟

2.حد وسط سريال‌هاي خودمان و سريال‌هاي تركيه‌اي

سريال‌هاي شبكه نمايش خانگي در ميانه راه سريال‌هاي صدا و سيما و مجموعه‌هاي ماهواره‌اي فارسي زبان قرار مي‌گيرند. به اين معني كه نه به اندازه سريال‌هاي صدا و سيما با محدوديت و معذوريت مواجه هستند كه نتوانند به بعضي موضوعات بپردازند و بعضي صحنه‌ها را نمايش دهند و نه به اندازه سريال‌هاي ماهواره‌اي  مثل اغلب مجموعه‌هاي شبكه جم و سريال‌هاي تركيه‌اي كه پرطرفدار هم هستند - ولنگ و باز و خالي از ارزش‌هاي اخلاقي و خانوادگي هستند. برخي سازندگان سريال‌هاي خانگي خودمان بيشتر با نيم نگاهي به مجموعه‌هاي ماهواره‌اي موضوع انتخاب مي‌كنند و سريال مي‌سازند و به شكلي مي‌كوشند كه ما به ازاي وطني آن مجموعه‌ها را توليد كنند. البته اين موضوع مي‌تواند پتانسيل خوبي براي تامين محتواي سريال‌هايي باشد كه بسياري از مخاطبان را راضي كند. يعني چنانچه صدا وسيما در سال‌هاي اخير نتوانسته جاي خالي مجموعه‌هاي ديدني ملودرام را پر كند يا تلاش مجموعه‌سازان كافي نبوده يا حتي سريال‌ها آنقدر جذاب نبوده كه مردم را به خود جذب كنند، اين وسط سريال‌هاي شبكه خانگي بار مسووليت به دوش گرفته‌اند و مجموعه‌هاي اين شبكه ضمن حفظ ارزش‌هايي كه به هر حال مورد تاييد فرهنگ و كشورمان است توانسته آن جذابيت‌هاي فراتر از سريال‌هاي صدا وسيما را ايجاد كند تا مردم مشتري اين شبكه شوند.

                             اعتماد

مروری بر بازنمایی روحانیت در سریال های تلویزیونی ، چالش ها و فرصت ها

3.ملا شدن چه مشکل ......

سریال ها از روی واقعیت ساخته می شوند و در واقعیت هم همه جور آدم را با جایگاه های مختلف اجتماعی در زندگی می بینیم . معلم ، مهندس ، کارگر , استاد دانشگاه ، قاچاقچی ، پلیس ، تعمیرکار ، نماینده مجلس و روحانی وقتی پای ایفای نقش در فیلم و سریال می آید وسط ، به خاطر جایگاه و نوع پوشش و حساسیتی که روی روحانیت وجود دارد ماجرا فرق می کند . لباس روحانیت باید به تیپ و شخصیت بازیگر بخورد و او بتواند نقشی را که به عهده اش هست به دور از کلیشه ها باورپذیرارائه کند و همه اینها یعنی این که مردم بازیگر را در این نقش خاص بپذیرند.

 

4.نقش تلویزیون در رشد دیگر رسانه‌ها

نویسنده : یادداشت: حسن برزیده كارگردان

گاهی تماشای یك فیلم قدیمی از رسانه‌ملی بسیار بیشتر از دیدن سریال‌های جدید حال‌مان را خوب می‌كند. فیلم خوب در گذر سال‌ها كیفیتش را حفظ می‌كند و هربار كه دیده می‌شود باز نكاتی تازه درباره مختصات تولید را عیان می‌كند. البته در سالیان مختلف، سریال‌های خوبی هم در رسانه‌ملی روی آنتن رفته كه هنوز هم تماشای آنها برای مخاطب جذاب است. این فقط مختص به تلویزیون وطنی نیست، چون خیلی از شبكه‌های تلویزیونی مرجع جهانی هم یكی از كارهایشان ارائه نسخه باكیفیت محصولات ماندگار است. در تلویزیون خودمان هم شبكه‌ای مانند نمایش داریم كه هرازگاه فیلم‌های ماندگار را با كیفیتی بهینه ارائه می‌دهد و اتفاقا مخاطب هم دارد. بارها شده كه وقتی به فرودگاه‌ها یا سالن انتظار مراكز درمانی رفته‌ام متوجه شده‌ام شبكه نمایش برای دقایقی هم كه شده مخاطبان را سرگرم می‌كند. تلویزیون زمانی در رشد و توسعه سینمای ایران نقشی اساسی داشت؛ چه با خرید رایت محصولات سینمایی و چه با مشاركت در تولید فیلم‌های خوب. برخی از آثار مطرح سینمای ایران با حمایت سیمافیلم تولید شده‌اند. به نظرم اگر مجددا همان هم‌افزایی و رویكرد مثبت در تعامل میان تلویزیون و سینما رخ دهد، اتفاقات مثبتی می‌افتد.

 

 

 

 

 

                              جام جم

5.مردی با نقش های چشم نواز

بازخوانی 10 نقش شاخص علی نصیریان که هر کدام ویژگی متفاوت و منحصر به فردی دارند و بر تارک سینما و تلویزیون ایران می درخشد . علی نصیریان از معدود بازیگرانی است که وقتی 10 نقش شاخص در کارنامه اش باشد ، کار سخت می شود ! مگر کی شود از میان این همه فیلم و نقش خوب 10 مورد را گزینش کرد . کارنامه او آن قدر پربار است که حتی مجبورشدیم چند نقش را بررسی کنیم

از میان نقش های او حیف است به سریال گرگ ها اشاره نکنیم  و بازی درخشان او در هزاردستان و بوی پیراهن یوسف درخشان است./ به هر قیمتی جلوی دوربین نمی رود/

از اعتماد به جوانانتا جلا بخشیدن به نقش های تاریخی /

عجایب نقش ها دیدیم ! /الماس بی بدیل بازیگری /

                        هفت صبح

خبر مهاجرت مانی رهنما و همسرش این روزها نقل محافل خبری و هنری است. اصل ماجرا چیست؟

6.پیش به سوی استانبول از جاده شمال!

فروردین 96 بود که تصاویری از مانی رهنما، خواننده مطرح موسیقی پاپ کشور در کنار یک مجری زن منتشر شد و همین موضوع باعث شکل‌گیری خبرهایی از ازدواج این دو هنرمند کشورمان شد. بعد از مدتی شایعات قوت گرفت تا این‌که در نهایت مانی رهنما و صبا راد،مجری تلویزیون ازدواج‌شان را به صورت رسمی تایید کردند. در سال‌های اخیر حواشی این زوج کم نبوده و شبکه های اجتماعی به‌خصوص اینستاگرام صبا راد باعث شده عکس‌ها و ویدئوهای این دو از زندگی شخصی شان همواره نقل محافل خبری باشد. چندماه پیش خانم مجری در صفحه خود اعلام کرد دیگر در تلویزیون حاضر نخواهد شد و این تصمیم او در بسیاری از رفتارهای اجتماعی - به خصوص ظاهرش! - تاثیر گذاشت. حالا و در تازه‌ترین حاشیه‌سازی این زوج، خبری از مهاجرت رهنما و همسرش به ترکیه مطرح شده که بار دیگر این دو را به صدر اخبار هنری کشور برگردانده است. در این گزارش چند و چون این مهاجرت را بررسی می‌کنیم.

                            جام جم

صبح نو

گزارش «صبح‌نو» از ریزش مخاطبان دوشبکه تلویزیونی در یک دهه گذشته

7.هشدار قبل از خطر بزرگ

گزارش زهرا‌سادات مصطفوی / تلویزیون تا یک دهه گذشته جزو لاینفک زندگی مردم در سراسر دنیا شده بود. کانون تمامی اخبار و اطلاعات پیرامون موضوعات گوناگون، سریال‌های فاخر اجتماعی و کمدی و برنامه‌سازی‌های خلاق تنها تلویزیون بود. تلویزیون به علت برخورداری از ویژگی‌هایی مانند صدا، تصویر، حرکت و امکان تلفیق این موارد با هم به‌عنوان یک رسانه تبلیغاتی بسیار پرقدرت و خلاق در نظر گرفته می‌شود.تلویزیون به‌دلیل گسترده بودن و فرکانس بالایی که دارد مخاطبان بیشتر و جدی‌تری را جذب خود می‌کند و به علت انعطاف‌پذیری در حق انتخاب محبوبیت بیشتری به نسبت سایر رسانه‌ها دارد. البته تبلیغات تلویزیونی نیازمند بودجه بیشتری در مقایسه با سایر رسانه‌هاست اما با توجه به رسایی این رسانه و پوشش گسترده مخاطبان بسیار مقرون به صرفه است. اما این روزها با افزایش و گسترش اینترنت و پهنای باند، سیل عظیمی از مخاطبان تلویزیون از آن عبور کرده و موارد ذکر شده را با حق انتخاب بیشتر را در اینترنت،فضای مجازی یا پلتفرم‌های اینترنتی جست‌و‌جو و دنبال می‌کنند. متاسفانه در چند سال گذشته رسانه ملی بسیاری از  فرصت‌های خود را به راحتی به فضاهای دیگر واگذار کرد و سایر مدیوم‌ها با هوشمندی تمام توانسته‌اند مخاطبان تلویزیون را به خود جذب و همراه کنند. در صدر برنامه‌های اینترنتی پخش زنده اینستاگرام قراردارد که حتی برنامه‌سازان تلویزیون هم از آن بهره‌مند می‌شوند؛ البته شاید این مسأله به این دلیل است که این روزها تلویزیون خود را بی‌نیاز از جذب مخاطب می‌داند و به همین دلیل با رخوتی که به خود گرفته، تلاشی برای سر بر آوردن از میان رقبای پر سرعت خود نمی‌کند.

                               صبح نو

 

8.بازگشت اردلان شجاع‌کاوه به تلویزیون

اردلان شجاع‌کاوه پس از سال‌ها دوری از سینما و تلویزیون، مقابل دوربین «شرم» رفت. اردلان شجاع‌کاوه، بازیگر فیلم‌های سینمایی و سریال‌های مطرحی چون بایکوت، کرکوک، گذرگاه، مردان آنجلس، همسر، نوعروس، کلانتر و صاحبدلان، این روزها همبازی ابوالفضل پورعرب در سریال «شرم» شده است؛ سریالی که در سکوت خبری جلوی دوربین رفت .

وطن امروز * جوان

9.امیدوارم پَر ِ کرونا به ما نخورد

بازيگر سينماوتلويزيون اعتقاد دارد در شرايط سختي تصويربرداري مي‌کنند که هر لحظه امکان خطر وجود دارد؛ اما مردم سريال و برنامه مي‌خواهند! فريبا متخصص جلوي دوربين «گيلدخت»، «برف بي‌صدا مي‌بارد» و «شرم» ايفاي نقش مي‌کند. يکي از بازيگراني که هم صدايش در راديو نمايش به‌گوش مي‌رسد و هم نقش‌هاي خوبي از او مثل «زمانه»، «تولدي ديگر» و خيلي از سريال‌هاي قديمي تلويزيون به ياد مي‌آوريم. او اين روزها در مقابل دوربين سريال‌هايي همچون «شرم»، «گيلدخت» و «برف بي‌صدا مي‌بارد»، ايفاي نقش مي‌کند.

 

 

 

 

آرمان ملی

 

گزارش از پشت صحنه برنامه «آفتاب شرقی» به همراه گفت و گو با تهیه‌كننده و مجری برنامه

1.آفتـــاب از اینجــا طلــوع می‌کنـد

اوایل دهه 80 شبكه برنامه‌ای در گروه معارف با عنوان «آفتاب شرقی» را به تهیه‌كنندگی سعید عباسی روانه آنتن كرد كه از همان ابتدا برنامه به صورت زنده و با حضور سه مجری كه در طول هفته به صورت گردشی برنامه را اجرا می‌كردند، پخش می‌شد. در این برنامه گفت‌وگومحور مجری مقابل كارشناسان مذهبی می‌نشست و سوالات شرعی و دینی مردم را مطرح می‌كرد. مدتی است فصل جدید برنامه به صورت تولیدی و در استودیو مجازی روی آنتن می‌رود. به بهانه شروع فصل جدید به پشت صحنه آن رفته و گزارش تهیه و با تهیه‌كننده و یكی از مجریان آن گفت‌وگو كرده‌ایم كه در ادامه می‌خوانید. استودیویی در شرق تهران در یكی از محله‌های شرق تهران گروه تولید «آفتاب شرقی» مستقر شده و در تلاشند تا این برنامه را به موقع به آنتن برسانند. گرچه فصل جدید به صورت ضبطی روی آنتن می‌رود و این اتفاق برای گروه سازنده و مجری‌ها چندان خوشایند نیست. ضمن این‌كه فصل جدید با وقفه‌ای چند ماهه پخش می‌شود.

جام جم

گفت‌وگو با عوامل سریال «دخترم نرگس» كه از شبكه یك روی آنتن رفته است

2.پلیـسی یا خـانوادگی؟ مسـاله ایـن است!

مدت‌هاست علاوه بر تهرانی‌ها، استان‌های مختلف هم دست به كار شده‌ و سریال‌ها و مجموعه‌هایی را تولید كرده‌اند كه از شبكه‌های سراسری روی آنتن می‌روند. اتفاقی كه ادامه‌دار بودن آن باعث شده از بین مجموعه‌هایی كه در هر مقطعی پخش می‌شود، خیلی وقت‌ها یكی از آن‌ها به استان‌ها اختصاص داشته باشد. این شب‌ها هم «دخترم نرگس» سریالی است كه از استان ارومیه مهمان شبكه یك شده و توانسته با 5/26 درصد، عنوان یكی از مجموعه‌های پربیننده را از آن خود كند. با این حال همچنان انتقادات مختلفی به آن وارد است كه در ادامه به آن اشاره می‌كنیم. دخترم نرگس به كارگردانی و نویسندگی باقر حبیب‌پیران و تهیه‌كنندگی داوود سلیمانی‌پور و سیدحسن فرخی در مركز آذربایجان‌غربی تولید شده است .

جام جم

 

گزارش «جوان» از سریال‌های ماه محرمی تلویزیون

1.ستایش محرم به دست خالقان «ستایش»

شبکه ۲ سیما برای محرم سراغ سازندگان مجموعه پربیننده «ستایش» رفته است تا سریال «بوم و بانو» را برای این شبکه بسازد. کمتر از یک ماه دیگر، با آغاز دهه اول ماه محرم، پخش مجموعه‌های مناسبتی تلویزیون آغاز خواهد شد. ماه محرم، برخلاف ماه رمضان که در آن مجموعه‌های ۳۰ قسمتی و حتی کمدی پخش می‌شود، اغلب دارای مجموعه‌هایی است که در آن رگه‌های مذهبی پررنگ‌تر شده و موضوعات ظلم‌ستیزانه بیشتر مدنظر سریال‌ساز‌ها قرار می‌گیرد.

شبکه اول سیما، هیچ چیز معلوم نیست! /

شبکه ۲، «بوم و بانو» /شبکه ۳ سیما، «نجلا» /

جوان

 

1.پخش «صفر بیست و یک» از شبکه 3

«صفر بیست و یک» با وجود شرایط سخت کرونایی در تلاش است خود را بعد از چند روز پخش مینی‌سریال «دختر گمشده» به آنتن شبکه 3 سیما برساند. به گزارش تسنیم، بعد از مینی‌سریال تلویزیونی «دختر گمشده»، با تلاش گروه سیدجواد رضویان و سیامک انصاری، 2 کارگردان مجموعه 90 قسمتی شبکه 3، «صفر بیست و یک» به آنتن خواهد رسید. مهدی فرجی، تهیه‌کننده این سریال پیش‌تر از شرایط سخت فیلمبرداری در روزهای کرونایی گفته بود؛ جایی که بیش از 20درصد سریال پیش رفته و به دنبال افزایش دوباره شیوع ویروس کرونا و نیز ماجرای پروتکل‌های بهداشتی، این موضوع با تأکید در صحنه فیلمبرداری دنبال می‌شود. مجموعه‌ای که سیامک انصاری، سیدجواد رضویان، امیرحسین رستمی، سروش جمشیدی، رویا میرعلمی، نگار عابدی، آزیتا ترکاشوند، مریم شیرازی، افشین آقایی و... در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. بتازگی سیاوش طهمورث هم بازیگر سریال «صفر بیست و یک» شده است.

وطن امروز

1.معمای موزه «دورهمی»

مهران مدیری سرانجام چه زمانی درباره 300 هدیه دریافتی برنامه‌اش شفاف‌سازی می‌کند؟

برنامه تلویزیونی «دورهمی» که همواره یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیماست، در هفته‌های اخیر با حواشی مربوط به مهمانانش درگیر بوده است. این برنامه با اجرای مهران مدیری فصل چهارم خود را می‌گذراند و در حالی که به نظر می‌رسد به پختگی رسیده، اما همچنان بعضی حواشی و ابهامات، برای آن مشکل‌سازاست.مسائلی که از سرنوشت نامشخص موزه«دورهمی» تا وعده های بی سرانجام برای ایجاد تغییرات در این برنامه را در برمی گیرد. / حراج موزه چه شد؟

مهمانان پرحاشیه /در انتظار عمل به وعده تغییرات

خراسان

آخرین اخبار

ویروس کرونای جدید و داروهای احتمالی آن فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته قدردانی از مدافعان سلامت با ”نوای آدمیت“ سلامت مردم؛ خط قرمز مجلس شمار بهبود یافتگان از کرونا بیش از ۱۲ میلیون نفر آیا زنان باردار بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند؟ رعایت 82 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌ها افتتاح ۱۱۵ طرح اورژانس کشور گفتگوی تلفنی وزرای بهداشت ایران و لبنان وضعيت كرونا در استان گلستان آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۲۶۹۷ نفر جدید و فوت ۱۸۵ بیمار نقش ژنتیک در ابتلا به کرونا تست نانوواکسن ضدکرونا بر روی موش‌ها و میمون‌ها موفقیت‌آمیز اعلام شد ارسال دارو، بسته غذایی و ملزومات پزشکی به لبنان پیام تسلیت، ابراز همدردی و همیاری وزیر بهداشت به همتای لبنانی خود هرگز گوشت و ماهی را بدون زردچوبه کباب نکنید! خواص هندوانه از نگاه طب سنتی مدینه غرق در سرور ولادت امام هادی (ع) (۱۵ ذی الحجه) تغذیه مکرر کودک شیرخوار با شیر مادر در زمان اپیدمی بیماری کرونا دهمین نور از انوار عصمت و طهارت نور وجودش در مدینه جهان را غرق در سرور کرد. برای پیشگیری از کرونا روزانه چند وعده غذا بخوریم؟ كرونا درآسايشگاه كهريزك انجام تست کرونا در ۹۰ دقیقه راه اندازی پویش «نذر سلامتی» حل مشکل بیمه ایثارگران تا دو هفته دیگر برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه مهر سلامت با شعار "هر ایرانی، یک مهرورز سلامت" نمره منفی‌های حریرچی به پاساژ علاالدین و اتوبوس رانی تهران تعرفه خدمت آزمایشگاهی تشخیص کووید19 بر اساس آزمایش های مولکولی PCR بازنگری می شود فوت ۲۱۲ نفر در شبانه روز گذشته مراسم عزاداری امام حسین (ع) در تمام شهر‌ها برگزار خواهد شد هزینه داروی رمدسیویر نباید بر دوش بیمار باشد نکات مهم بهداشتی در کنکور تب کنگو چگونه منتقل می شود؟ فوق‌العاده ویژه کادر درمان پرداخت می‌شود خرافه و شارلاتانیزم را باید از طب سنتی جدا کنیم کنکور در زمان مقرر برگزار می شود مسئوليت پدر و مادر بودن و وضعيت كرونا در استان گيلان تامین تجهیزات پزشکی و درمانی بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام کرونا با شیر مادر منتقل نمی شود آیا مواد غذایی وارداتی به کرونا آلوده است؟ وضعیت كرونا در بابل این افراد بیشتر مراقب کلیه‌هایشان باشند مشکلات شنوایی عارضه جانبی دیگر کووید ۱۹ علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟ کرونا، شطرنج باز حرفه ای است تاخت و تاز کرونا در ۲۶ استان دلایل عدم استفاده عده ای از ماسک در بحران شیوع کرونا پلاسما درمانى راهى براى درمان كرونا و هزينه هاى تحميلى به شهروندان در ايام كرونا پیامبر اسلام :براي كودك ، شيري بهتر از شير مادرش نيست(عيون أخبارالرّضا (ع) ) براي كودك ، شيري بهتر از شير مادرش نيست

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .