اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 14 مرداد 1399

انجام تست کرونا در ۹۰ دقیقه

آزمایشات جدید ۹۰ دقیقه‌ای که می‌تواند کرونا ویروس و آنفلوانزا را تشخیص دهد از هفته آینده در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انگلستان توزیع خواهد شد.

0

انجام تست کرونا در ۹۰ دقیقه

آزمایشات جدید ۹۰ دقیقه‌ای که می‌تواند کرونا ویروس و آنفلوانزا را تشخیص دهد از هفته آینده در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انگلستان توزیع خواهد شد.

 

به گزارش دولت انگلیس می‌گوید آزمایشات DNA و سواب می‌تواند در تمایز بین کووید ۱۹ و دیگر بیماری‌های فصلی کمک شایانی کند.

وزیر بهداشت انگلیس می‌گوید این آزمایشات یک سودمندی بزرگ برای فصل زمستان خواهد بود.

در حال حاضر، یک سوم از فرآینده پردازش تست‌ها بیشتر از ۲۴ ساعت طول می‌کشد. این اطلاعیه در حالی صورت می‌گیرد که دولت هدف خود را در ماه ژوئیه آزمایش منظم تمام کارمندان مراکز درمانی و رزیدنت‌ها قرار داده بود که یک اقدام اساسی برای شناسایی افرادی که آلوده هستند، اما علائمی از خود نشان نمی‌دهند (به اصلاح پخش کنندگان خاموش) خواهد بود.

رسیدن به این موفقیت تا ماه سپتامبر کاملا بعید است، زیرا تعداد کیت‌های آزمایشگاهی خیلی محدود شده اند.

دولت انگلیس می‌گوید تقریبا نیم میلیون از تست جدید سواب (SWAB) سریع که به آن‌ها LamPORE گفته می‌شود از هفته آینده در مراکز مراقبت از بزرگسالان و آزمایشگاه‌ها در دسترس خواهد بود.

همچنین، هزاران ماشین تست DNA نیز که قبلا در ۸ بیمارستان لندن مورد استفاده قرار می‌گرفتند و می‌توانستند سواب بینی را آنالیز کنند، از ماه سپتامبر در بیمارستان NHS موجود خواهد بود.

وزارت بهداشت همچنین می‌گوید که حدود ۵۰۰۰ ماشین که توسط شرکت DnaNudge تهیه می‌شود، ۵.۸ میلیون آزمایش را در ماه‌های آینده ارائه خواهد کرد.

در حال حاضر، هیچ اطلاعات عمومی درباره صحت و درستی تست‌های جدید موجود نیست، اما «جان بل» استاد پزشکی رگیوس در دانشگاه آکسفورد، کسی که این تست‌ها را به دولت مشاوره و توصیه کرده است، می‌گوید حساسیت تولید این تست‌های جدید همانند تست‌ها و آزمایشات مبتنی بر آزمایشگاه‌هاست.

خبر خوب-، اما پیشرفت در مورد نتایج داروی خواهد شد

پیشرفت در آزمایش به دلایل مختلفی مهم است – نه فقط به این دلیل که فرد توانایی آزمایش آنفلوآنزا و سایر ویروس‌ها را دارد.

اولا سرعت. این واقعیت که این تست‌ها نباید به آزمایشگاه‌ها فرستاد شود به این معناست که زمان پردازش خیلی سریع خواهد شد. در بیمارستان ها، بیشتر تست‌ها (۹ تا از ۱۰ مورد) در حدود ۲۴ ساعت انجام می‌شوند، زیرا این کیت‌ها برای پردازش باید به آزمایشگاه‌ها فرستاده شوند که همین امر باعث می‌شود زمان طول کشیده و نتایج آن‌ها در نیمی از موارد در ۲۴ ساعت بر می‌گردد که این دو آزمایش (DNA و سواب) می‌توانند به افزایش ظرفیت انجام تست‌ها کمک کنند.

در حال حاضر در انگلستان حدود ۳۰۰ هزار تست در روز می‌تواند پردازش شود، اما با این هدف می‌توان به ۵۰۰ هزار تست در روز رسید، اما همه این اتفاقات به زمان رسیدن این تست‌ها بستگی دارد.

آزمایش DNA تا ماه سپتامبر پایان نیافته و توزیع نخواهد شد این در حالی است که آزمایش LamPORE هم اکنون آماده ورود به بازار است، اما منتظر تایید تنظیم کننده‌ها بوده این در حالی است که دولت انتظار دارد تا پایان هفته وارد بازار شود.

دولت انگلیس تاکنون جزییات کاملی از صحت و درستی تست‌ها را انتشار نکرده است. سیستم آزمایش گرفتن این تست‌ها کاملا پیچیده و متکی به فاکتور‌های خیلی متفاوتی از جمله چندین زنجیره تامین و داشتن نیروی کار برای انجام آنهاست.

«مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس تشریح کرده که این آخرین اختراع آنها، یک "گام بزرگ رو به جلو" است و می‌گوید هدف دولت رسیدن به ۵۰۰ هزار تست در روز تا پایان ماه اکتبر است.

او می‌گوید این تکنولوژی و فناوری جدید می‌تواند در تنظیماتی از جمله مدارس و در کل جامعه مورد استفاده قرار گیرند. "ما می‌خواهیم افرادی را که هیچ نشانه و علائمی ندارند را آزمایش کنیم تا بتوانیم متوجه شویم که ویروس کجاست"

آقای هانکوک اضافه کرده است "این یک واقعیت است که این آزمایش‌ها می‌تواند آنفلوآنزا و همچنین کووید ۱۹ را تشخیص دهند و یک سودمندی بسیار بزرگی برای ما در فصل زمستان خواهد بود و به دنبال آن بیماران می‌توانند از توصیه‌های درست و صحیح برای محافظت از خود و دیگران استفاده کنند"

آقای هانکوک همچنین می‌گوید نتایج تست‌ها خیلی زود به دست می‌رسد و این موضوع می‌تواند نرخ مبتلایان را پایین نگه دارد.

وزیر اول «نیکولاس استورگان» گفت: که اسکاتلند سهمی از این آزمایشات جدید را دریافت خواهد کرد، اما مشاورین بالینی باید قبل از آماده شدن، دقت و کارآیی آن‌ها را بررسی کنند.

خانم «دم آنه جانسون» استاد تمام بیماری‌های عفونی و اپیدمیولوژیست در کالج دانشگاه لندن در گفتگو با بی بی سی ۴ گفته این که آزمایش‌های جدید یک خبر بزرگی و عالی است، اما بخشی از یک سیستم گسترده است که به طور کلی باید سریع عمل کرد. تشخیص سریع خیلی مفید است، اما آن چیزی که مهمتر است خود ایزوله کردن در زمانی است که فرد احساس بیماری دارد.

منبع :تابناک به نقل از ایسنا و به نقل از بی بی سی،

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس را گرامی میداریم عرضه واکسن به افراد بالای ۶۵ سال با کارت ملی در داروخانه‌ها تولید یک داروی بایوتک برای درمان برخی علائم کرونا شانس ابتلا بین الکلی ها ۱۲ و شیشه ای ها ۳ برابر است کاهش استفاده مردم از "ماسک هفته خود را با مثبت سلامت آغاز کنید نیازهای تغذیه ای روزهای سرد کرونایی افزایش ابتلا به کرونا در دوسوم استان‌های کشور ۲۰ راز سلامتی جسم و روح و روان: چرا صفر را صفر نامیده اند؟ آداب و اعمال ماه صفر کاربرد شیوه نامه‌های بهداشتی کرونا برای آنفلوآنزا خطر ابتلا به کرونا و قرمزبودن وضع همه مناطق ستاد مرکزی مدیریت بحران سازمان نظام پزشکی درباره خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا بیانیه‌ای صادر کرد. توسعه زیرساخت ها یکی از دلایل موفقیت ایران در مدیریت کرونا بود فوت ۱۷۶ بیمار کووید۱۹ در کشور از دیروز تا امروز صف‌های متراکم در شرایط کرونا برای تهیه لاستیک لایک پست‌های کودک‌آزاری در فضای مجازی ۶ ماه تا ۲ سال زندان دارد ممنوعیت تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل‌ها خواص تخم مرغ آب پز چیست؟ شکل گیری موج سوم کرونا در تهران تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شوشتر در پی بازگشت وضعیت قرمز چرا کرونا مانند آنفلوآنزا یک ویروس فصلی نیست؟ هشدار درباره احتمال همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است لزوم تدوین پروتکل های سختگیرانه به منظور از سرگیری نمازجمعه هشدار درخصوص خیز مجدد کرونا در چند استان کشور واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می‌شود تهران، چهارراه تبادل کرونا در کشور/هیچ استانی ایمن نیست آخرین آمار جهانی کرونا طب سنتی| چند دستورالعمل کاربردی و تغذیه‌ای برای "درمان بی‌‌خوابی"​​​​​​​ تفاوت کرونا با سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟! ارتباط رعایت شیوه نامه ها با خیز کرونا چگونه از خشک مغزی جلوگیری کنیم؟ با چه مدت هم‌کلامی با فرد مبتلا به کرونا مبتلا می‌شوید؟ آمار مبتلایان تهرانی به کرونا با شیبی ملایم رو به افزایش است دریافت واکسن آنفلوانزا برای تمامی گروه ها ضرورت ندارد با خوردن بستنی به تناسب اندام برسید خوراکی هایی که هر چقدر از آن ها بخورید چاق نمی شوید دانه معطر لاغرکننده مشکلات رابطه زناشویی، مواد غذایی مضر ۵ خوردنی مفید برای رفع خشکی پوست میوه‌هایی برای پاکسازی بدن در روز‌های کرونایی الگوی عملی خوب برای فرزندان خود باشیم این قسمت مرغ را هرگز نخورید! درمان فوری کبد چرب فقط با چند میوه موج سوم کرونای استان تهران زودتر آغاز می شود وضعیت قم فوق‌قرمز و نگران‌کننده است/ صنوف پرخطر یک‌هفته تعطیل شود روش اهدای مستقیم ۱۷ درصد نیاز پلاکت کشور را تامین می‌کند ۱۶ میلیون واکسن آنفولانزا طی دو مرحله توزیع می‌شود

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .