اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 16 مرداد 1399

سلامت مردم؛ خط قرمز مجلس

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سلامت و جان مردم به عنوان خط قرمز مجلس در تمام شرایط به شمار می‌رود و در بخش نظارتی به وظایف خود عمل خواهیم کرد.

0

خانم زهرا شیخی:

سلامت مردم؛ خط قرمز مجلس

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سلامت و جان مردم به عنوان خط قرمز مجلس در تمام شرایط به شمار می‌رود و در بخش نظارتی به وظایف خود عمل خواهیم کرد.

خانم زهرا شیخی درباره مراسم عزاداری ماه محرم اظهار داشت: مصوبات ستاد ملی کرونا در حد قانون است و همه ما موظف هستیم به این قوانین احترام و آن را اجرا کنیم.
وی با بیان اینکه نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان نیز تکالیفی دارند افزود: محرم از جمله مراسم مذهبی و داری اهمیت برای ایرانیان محسوب می‌شود، اما باید این نکته را در نظر بگیریم که در چه شرایطی باید این عزاداری انجام شود.
خانم شیخی با اشاره به تشکیل اجتماعات مختلف مذهبی در سال‌های گذشته گفت: با وجود بیماری کرونا برگزاری مراسم باید با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی انجام شود و ما نیز در مجلس بعنوان بخش نظارتی در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام شده نقش خود را ایفا خواهیم کرد و امیدوار هستیم مشکلی در این زمینه پیش نیاید.سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تصمیمات جدید اتخاذ شده در این کمیسیون گفت: ویروس کرونا موضوعی است که ما مدت‌ها با آن روبه رو خواهیم بود بنابراین باید همزیستی صحیحی با آن داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در اینده نزدیک مدارس بازگشایی خواهند شد اضافه کرد: الان نگرانی ما کادر پزشکی مان است که خستگی بسیار زیادی دارند به خاطر رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی که جدی گرفته نمی‌شود و ما از مردم تقاضا داریم دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و آن را رعایت کنند.
خانم شیخی با بیان اینکه بیمارانی هستند که به دلیل موضوع کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه نکردند گفت: آسیب‌های زیادی به آن‌ها نیز وارد شده و باید همه این نکات را لحاظ کنیم و به نوعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سعی کنیم حافظ جان خود و دیگران باشیم تا مشکلی پیش نیاید.
سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس اضافه کرد: از دولت نیز تقاضا داریم بر قیمت‌ها نظارت دقیق و کنترل داشته باشد و ما نیز نظارت خواهیم داشت تا مواد ضد عفونی کننده با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی در ادامه از تشکیل کمیته یازده گانه در این کمیسیون خبر داد و افزود: کمیته طب سنتی، رفاه و تامین اجتماعی، جمعیت، خانواده، کمیته امداد، بهزیستی و توانبخشی از جمله این کمیته هاست.
خانم شیخی اضافه کرد: در شرایط فعلی هر چند که دچار ویروس کرونا و با مشکلاتی روبه رو هستیم، اما بیماری‌های غیرواگیری در کشور وجود دارد که در آمار مرگ و میر کشور تاثیرگذار است مانند سرطان، فشارخون، دیابت که نیاز است ورود دقیق‌تر و صحیح تری داشته باشیم و آن رعایت سبک صحیح زندگی از سوی مردم است.
وی با اشاره به تشکیل این کمیته‌ها در زیر مجموعه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت و رسانه‌ها ازجمله صدا وسیما بتوانیم با ارائه آموزش‌هایی بیشتر در این راستا نقش اساسی ایفا کنیم.

اینترنت رایگان، هدیه خبرنگاران 
رییس جمهور به وزیر ارتباطات دستور داد مانند سال گذشته هدیه‌ای برای خبرنگاران در نظر گرفته شود و اینترنت رایگان در اختیار آنان قرار گیرد.
آقای روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های ملی صنعت نفت اظهار داشت: رسانه‌های داخلی و خبرنگاران ما رسالت سنگینی را عهده دار هستند و باید امید و اعتماد و نشاط را در جامعه ایجاد کنند.
رییس جمهور گفت: روز‌های بسیار سختی را می‌گذرانیم و اعتراف می‌کنم فشار دشمنان بر ما بسیار سنگین است و در کنار کرونا، تحریم و تحریف و تهدید را داریم و در کنار همه این موارد دشمنانی داریم که در رسانه‌های بیگانه و خارجی به دنبال دلسرد کردن مردم هستند.
وی ادامه داد: در برابر تمام این موارد امید، اعتماد، ایمان، تلاش، وحدت و هماهنگی داریم و بحمدالله امروز مشاهده می‌کنیم قوای کشور، نیرو‌های مسلح و مردم ما در سایه هدایت‌های رهبری شاهد وحدت و اتحاد و هماهنگی هستند و در این زمینه رسانه‌ها می‌توانند بسیار نقش داشته باشند.
رییس جمهور افزود: خبرنگاران در شرایط فعلی می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند و ضمن تبریک روز خبرنگار به وزیر ارتباطات هم دستور می‌دهم که مانند سال گذشته هدیه‌ای برای خبرنگاران در نظر گرفته شود و اینترنت رایگان در اختیار خبرنگاران قرار گیرد انشاء الله این روز بر تمام خبرنگاران و عید سعید غدیر خم بر تمام شیعیان و مسلمانان مبارک باشد.

آخرین اخبار

جهش‌های ویروس کرونا تأثیری در بیماری زایی ندارد جهش‌های ویروس کرونا تأثیری در بیماری زایی ندارد جهش‌های ویروس کرونا تأثیری در بیماری زایی ندارد جهش‌های ویروس کرونا تأثیری در بیماری زایی ندارد با فوت ۱۶۶ بیمار؛ مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۴ هزار نفر گذشت هفته دفاع مقدس را گرامی میداریم عرضه واکسن به افراد بالای ۶۵ سال با کارت ملی در داروخانه‌ها تولید یک داروی بایوتک برای درمان برخی علائم کرونا شانس ابتلا بین الکلی ها ۱۲ و شیشه ای ها ۳ برابر است کاهش استفاده مردم از "ماسک هفته خود را با مثبت سلامت آغاز کنید نیازهای تغذیه ای روزهای سرد کرونایی افزایش ابتلا به کرونا در دوسوم استان‌های کشور ۲۰ راز سلامتی جسم و روح و روان: چرا صفر را صفر نامیده اند؟ آداب و اعمال ماه صفر کاربرد شیوه نامه‌های بهداشتی کرونا برای آنفلوآنزا خطر ابتلا به کرونا و قرمزبودن وضع همه مناطق ستاد مرکزی مدیریت بحران سازمان نظام پزشکی درباره خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا بیانیه‌ای صادر کرد. توسعه زیرساخت ها یکی از دلایل موفقیت ایران در مدیریت کرونا بود فوت ۱۷۶ بیمار کووید۱۹ در کشور از دیروز تا امروز صف‌های متراکم در شرایط کرونا برای تهیه لاستیک لایک پست‌های کودک‌آزاری در فضای مجازی ۶ ماه تا ۲ سال زندان دارد ممنوعیت تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل‌ها خواص تخم مرغ آب پز چیست؟ شکل گیری موج سوم کرونا در تهران تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شوشتر در پی بازگشت وضعیت قرمز چرا کرونا مانند آنفلوآنزا یک ویروس فصلی نیست؟ هشدار درباره احتمال همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است لزوم تدوین پروتکل های سختگیرانه به منظور از سرگیری نمازجمعه هشدار درخصوص خیز مجدد کرونا در چند استان کشور واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می‌شود تهران، چهارراه تبادل کرونا در کشور/هیچ استانی ایمن نیست آخرین آمار جهانی کرونا طب سنتی| چند دستورالعمل کاربردی و تغذیه‌ای برای "درمان بی‌‌خوابی"​​​​​​​ تفاوت کرونا با سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟! ارتباط رعایت شیوه نامه ها با خیز کرونا چگونه از خشک مغزی جلوگیری کنیم؟ با چه مدت هم‌کلامی با فرد مبتلا به کرونا مبتلا می‌شوید؟ آمار مبتلایان تهرانی به کرونا با شیبی ملایم رو به افزایش است دریافت واکسن آنفلوانزا برای تمامی گروه ها ضرورت ندارد با خوردن بستنی به تناسب اندام برسید خوراکی هایی که هر چقدر از آن ها بخورید چاق نمی شوید دانه معطر لاغرکننده مشکلات رابطه زناشویی، مواد غذایی مضر ۵ خوردنی مفید برای رفع خشکی پوست میوه‌هایی برای پاکسازی بدن در روز‌های کرونایی الگوی عملی خوب برای فرزندان خود باشیم این قسمت مرغ را هرگز نخورید!

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .