اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 25 مرداد 1399

ابلاغ مجازات‌ها برای متخلفان پروتکل‌های بهداشتی

رئیس جمهور گفت: برخی مجازات‌ها را برای تخلف افراد در ادارات، اصناف، فعالیت‌های تولیدی و همچنین اجتماعات سربسته و فعالیت‌های مختلف دینی تصویب کردیم که از همین امروز نیز ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

0

رئیس جمهور:

ابلاغ مجازات‌ها برای متخلفان پروتکل‌های بهداشتی

رئیس جمهور گفت: برخی مجازات‌ها را برای تخلف افراد در ادارات، اصناف، فعالیت‌های تولیدی و همچنین اجتماعات سربسته و فعالیت‌های مختلف دینی تصویب کردیم که از همین امروز نیز ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

 آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تاکید بر لزوم توسعه اقتصاد دیجیتال، تصریح کرد: باید اقتصاد، دولت، آموزش و زندگی مردم در بخش‌های امکان پذیر باید الکترونیک شود؛ باید گام‌های بلندی در این زمینه برداشته شود، باید آموزش فرزندان ما، آموزش‌ها در دانشگاه‌ها و همچنین آموزش‌های عمومی و ارتباطات بین مردم دیجیتال شود.
رئیس جمهور گفت: وظیفه دوم ما این است که فعالیت‌ها را با زیرساخت دیجیتال توسعه دهیم و امسال یک سرمایه گذاری ویژه‌ای در دولت الکترونیک و همچنین ارتباطات جامعه و مردم در چارچوب اقتصاد دیجیتال مهیا کردیم و تا پایان سال هم دنبال می‌کنیم.
آقای روحانی، تقویت شرکت‌های دانش بنیان را وظیفه دیگر دولت خواند و گفت: این شرکت‌ها باید برای ساخت دارو، امکانات و تجهیزات لازم برای بیمارستان ها، ساخت کیت‌های آزمایشگاهی و همچنین تهیه واکسن کرونا تقویت شوند.
رئیس جمهور افزود: تقویت شرکت‌های دانش بنیان، سومین زیرساخت مهم برای دولت است و باید تقویت شوند که در حال انجام این کار هستیم به ویژه آن دسته از شرکت‌هایی که فعالیت هایشان مرتبط با کرونا است مورد توجه بیشتری هستند.
آقای روحانی خاطرنشان کرد: البته همینطور که به دنبال تهیه واکسن و دارو هستیم باید با کشور‌های دیگر نیز در رابطه باشیم و در تحقیقات و فعالیت‌های مان کار‌های مشترک انجام دهیم کمااین که برخی از کشور‌ها چنین اقداماتی را آغاز کرده اند و ما نیز باید انجام دهیم.
رئیس جمهور افزود: ضمن تقویت روند ساخت واکسن در داخل، اگر مطمئن شدیم که کشور، موسسه و یا شرکتی به مرزی رسیده که در حال تولید واکسن کرونا است باید برای خرید آن اقدام کنیم، چرا که ممکن است ساخت واکسن در داخل کمی عقب باشد، اما باید زودتر واکسن ساخته شده را خریداری کنیم، این کار یکی از وظایف مهم دولت در حوزه بهداشت و درمان است.
آقای روحانی گفت: امسال موضوع امنیت غذایی و تولید امکانات بهداشتی بیش از سال‌های پیش بر دوش ماست، به ویژه تولیدی که به نیازمندی‌های ضروری امروز ما مربوط می‌شود که باید این بخش تقویت شود و دولت این کار را می‌کند.
رئیس جمهور افزود: صادرات غیر نفتی برای ما مهم است، چرا که باید ارز لازم برای تامین مواد اولیه و کالا‌های اساسی را تامین کنیم، لذا باید صادرات غیر نفتی را تقویت کنیم.
آقای روحانی گفت: باید با ابتکارات جدید در بخش اقتصادی از اقشار آسیب پذیر به خوبی حمایت کنیم و همچنین باید آمادگی لازم برای حوزه آموزش فرزندان مان را به دست آوریم.
رییس جمهور با بیان این که تعطیل کردن هنر بزرگی نمی‌خواهد، ادامه داد: این که بتوانیم امکانات مورد نیاز مردم را در اختیار آن‌ها قرار دهیم و در عین حال با حفظ روحیه و نشاط مردم در مقابله با این بیماری نیز مبارزه کنیم، جمع این‌ها مشکل است چرا که انجام دادن یکی از این اقدامات راحت است؛ مثلا تعطیل کردن آیا شما می‌توانید تمامی کودکان را چند سال در خانه نگه دارید و یا دانشگاه‌ها و مدارس را تعطیل کنید؟ آیا می‌توانید مراکز تولیدی را برای چند هفته تعطیل کنید؟ شدنی نیست.
آقای روحانی تاکید کرد: هنر این است که همه فعالیت‌ها در چارچوب پروتکل‌های تعریف شده وزارت بهداشت و درمان انجام گیرد.
رئیس جمهور گفت: بحث امروز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا این بود که چطور با کسانی که در رعایت پروتکل‌های بهداشتی تخلف می‌کنند برخورد کنیم؟ ممکن است فرد متخلف در ادارات یا اصناف یا کل جامعه مرتکب تخلفاتی شود که باید با آن برخورد کنیم.
آقای روحانی خاطرنشان کرد: امروز برخی مجازات‌ها را تدوین و تصویب کردیم و ان شاء الله از همین امروز نیز ابلاغ و اجرایی خواهد شد؛ این مجازات‌ها مربوط به تخلفات در ادارات، اصناف، فعالیت‌های تولیدی و همچنین اجتماعات سربسته و فعالیت‌های مختلف دینی و ... است.

منبع :خبرگزاری صدا وسیما

آخرین اخبار

بازرسی از ۱۵ هزار مدرسه و رعایت ۷۵ درصدی شیوه نامه‌های بهداشتی تاکید مجدد به رعایت پروتکل‌ها در ادارات راهی جز فاصله گذاری فیزیکی، زدن ماسک و شستنِ دست نداریم حمل و نقل عمومی، مهمترین عامل شیوع کرونا در کلانشهر‌ها قدردانی از همکاری شبانه روزی رسانه ملی در بحران کرونا / وفاق و همدلی در بسیج ملی مقابله با کرونا مشابه دوران دفاع مقدس است تغییر سبک زندگی اولویت رسانه ملی در مهار ویروس کرونا ادامه تاخت و تاز کرونا در کشور ۶۶۰ بیمار کرونایی در قم بستری هستند شرایط تهران کاملا قرمز است دوپویترن یا بیماری کف دست چیست؟ تشدید کرونا در موج سوم / هر علامت تنفسی، مطمئنا کروناست رشد ۱۰ درصدی بستری‌های کرونا در تهران / ضرورت جذب نیروی جدید در بیمارستان‌ها جهش‌های ویروس کرونا تأثیری در بیماری زایی ندارد با فوت ۱۶۶ بیمار؛ مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۴ هزار نفر گذشت هفته دفاع مقدس را گرامی میداریم عرضه واکسن به افراد بالای ۶۵ سال با کارت ملی در داروخانه‌ها تولید یک داروی بایوتک برای درمان برخی علائم کرونا شانس ابتلا بین الکلی ها ۱۲ و شیشه ای ها ۳ برابر است کاهش استفاده مردم از "ماسک هفته خود را با مثبت سلامت آغاز کنید نیازهای تغذیه ای روزهای سرد کرونایی افزایش ابتلا به کرونا در دوسوم استان‌های کشور ۲۰ راز سلامتی جسم و روح و روان: چرا صفر را صفر نامیده اند؟ آداب و اعمال ماه صفر کاربرد شیوه نامه‌های بهداشتی کرونا برای آنفلوآنزا خطر ابتلا به کرونا و قرمزبودن وضع همه مناطق ستاد مرکزی مدیریت بحران سازمان نظام پزشکی درباره خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا بیانیه‌ای صادر کرد. توسعه زیرساخت ها یکی از دلایل موفقیت ایران در مدیریت کرونا بود فوت ۱۷۶ بیمار کووید۱۹ در کشور از دیروز تا امروز صف‌های متراکم در شرایط کرونا برای تهیه لاستیک لایک پست‌های کودک‌آزاری در فضای مجازی ۶ ماه تا ۲ سال زندان دارد ممنوعیت تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل‌ها خواص تخم مرغ آب پز چیست؟ شکل گیری موج سوم کرونا در تهران تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شوشتر در پی بازگشت وضعیت قرمز چرا کرونا مانند آنفلوآنزا یک ویروس فصلی نیست؟ هشدار درباره احتمال همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با افراد دارای ریسک بالا است لزوم تدوین پروتکل های سختگیرانه به منظور از سرگیری نمازجمعه هشدار درخصوص خیز مجدد کرونا در چند استان کشور واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می‌شود تهران، چهارراه تبادل کرونا در کشور/هیچ استانی ایمن نیست آخرین آمار جهانی کرونا طب سنتی| چند دستورالعمل کاربردی و تغذیه‌ای برای "درمان بی‌‌خوابی"​​​​​​​ تفاوت کرونا با سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟! ارتباط رعایت شیوه نامه ها با خیز کرونا چگونه از خشک مغزی جلوگیری کنیم؟ با چه مدت هم‌کلامی با فرد مبتلا به کرونا مبتلا می‌شوید؟ آمار مبتلایان تهرانی به کرونا با شیبی ملایم رو به افزایش است

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .