اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 25 شهریور 1399

مشکلات رابطه زناشویی، مواد غذایی مضر

هرگز قبل از رابطه زناشویی از سیر استفاده نکنید چون نه تنها دارای عطر و بوی قوی است؛ بلکه دارای نشاسته است که می‌ تواند نفخ ایجاد کند.‌‌‌‌

0

مشکلات رابطه زناشویی، مواد غذایی مضر

هرگز قبل از رابطه زناشویی از سیر استفاده نکنید چون نه تنها دارای عطر و بوی قوی است؛ بلکه دارای نشاسته است که می‌ تواند نفخ ایجاد کند.‌‌‌‌

در روابط جنسی عناصر روانی و جسمانی بسیاری به عنوان «قاتلان میل جنسی» یا همان مواد مضر برای میل جنسی مطرح هستند. این عناصر جنسیت و سن نمی‌شناسند و در هر زمانی زندگی شما و همسرتان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بی میلی جنسی یا سرد مزاجی به عدم تمایل و نداشتن میل و رغبت به جنس مخالف گفته می‌شود. در این موارد اولین چیزی که باید در نظر گرفت این است که یک عامل خاص در بی میلی جنسی نقش ندارد؛ بلکه بی میلی یک مسئله چند بعدی است و باید از زوایا و جنبه‌‌های مختلف فردی، بین فردی، روانشناختی، پزشکی و محیطی آن را بررسی کرد. بنابراین عدم تمایل برخی از مردان و زنان به داشتن روابط زناشویی با همسرشان، مسئله ای است که عوامل متعددی در آن نقش دارند و باید برای درمان تمام این دلایل را بررسی کرد.

مواد غذایی مضر برای میل جنسی
هرگز قبل از رابطه زناشویی از سیر استفاده نکنید چون نه تنها دارای عطر و بوی قوی است؛ بلکه دارای نشاسته است که می‌ تواند نفخ ایجاد کند.‌‌‌‌ حبوبات نیز باعث نفخ شده و از مواد مضر برای میل جنسی هستند
مصرف بیش از حد گوشت قرمز سنگین به شما احساس تنبلی و خواب آلودگی می‌دهد چرا که هضم آن دشوار است. پیش از رابطه از خوردن غذاهای سنگین پرهیز کنید.
ممکن است فکر کنید که جویدن قرص نعناع برای تازه کردن نفس قبل از رابطه جنسی خوب است اما مطالعات نشان داده که مواد موجود در نعناع می‌تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد و در نتیجه بر میزان میل جنسی شما تاثیر منفی بگذارد.
شایعترین اختلالات جنسی در کسانی دیده می‌شود که مبتلا به اختلال وحشت از رابطه جنسی، اختلال ارگاسم، زودانزالی، اختلال در نعوظ و معتاد به الکل باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات جنسی کلیک کنید.

مواد مضر برای میل جنسی | تاثیر مواد مخدر مضر برای میل جنسی
افرادی که برای جلوگیری از زودانزالی ترامادول مصرف می‌کنند، با عوارض زیر مواجه می‌شوند:
سردرد شدید، منگی و تشنج بعد از ۲۴ ساعت
کاهش میل جنسی، کاهش قدرت نعوظ
ابتلا به زودانزالی شدید

خواب هم جز مواد مضر برای میل جنسی!
هر عاملی که خواب شما را برهم زند، بر رابطه جنسی‌تان نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت. برای رهایی از خستگی، عادات خواب خود را تغییر دهید. علاوه بر این، هر ساعت خواب اضافه میل جنسی بانوان را تا ۱۴ درصد افزایش می‌دهد. کارشناسان معتقدند که داشتن خواب کافی، میل و برانگیختگی جنسی مردان را نیز افزایش می‌دهد. گفتنی است که خواب در بروز بسیاری از کژکاری‌های جنسی نقش دارد.

مواد مضر برای میل جنسی نقش اتاق خواب بر سلامت رابطه جنسی
اتاق خوابی که قرار است ارتباط جنسی درآن صورت بگیرد نقش مهمی در سلامت این ارتباط ایفا می‌کند. یکی از عوامل بروز مشکلات جنسی، وجود اضطراب از به هم خوردن فضای خصوصی است. از سالم بودن قفل در اتاق اطمینان حاصل کرده و پرده‌ها را بکشید. همچنین می‌توان برای اطمینان از بیرون نرفتن صدا از موزیک ملایم استفاده نمود.
بر اساس تحقیقی که در مجله آمریکایی women’s day منتشر شده وجود عکس‌های خانوادگی در اتاق خواب می‌تواند موجب احساس در معرض دید بودن و سرکوب تمایلات جنسی گردد. سعی کنید عکس‌های خانوادگی را تا حد امکان در اتاق خواب و جلوی چشم‌تان قرار ندهید.
همچنین به گفته دانشمندان ایتالیایی تلویزیون یکی از مواد مضر برای میل جنسی است. وجود تلویزیون در اتاق خواب می‌تواند میل جنسی را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. آن‌ها با تحقیق بر روی ۵۲۳ زوج داوطلب، فهمیدند زوج‌هایی که در اتاق خوابشان تلویزیون دارند به طور میانگین ۴ بار در ماه و زوجینی که تلویزیون ندارند به طور متوسط ۸ بار در ماه رابطه جنسی داشته‌اند.

علل کاهش میل جنسی در مردان و زنان
دلایل مختلف جسمی و روانی در مردان و زنان وجود دارد که موجب کاهش میل جنسی می‌شود. در ادامه هر کدام از این دلایل جسمی و روانی را در مردان و زنان به طور مجزا بررسی کرده ایم.
علل جسمی در مردان
اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر
کم خونی
افزایش ترشح هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز
چاقی از مواد مضر برای میل جنسی
مصرف برخی داروها (به ویژه داروهای درمان مشکلات پروستات)
کاهش هورمون جنسی تستوسترون
بیماری‌های عمومی و مزمن نظیر دیابت
علل روانی در مردان
افسردگی
استرس
خستگی و کار زیاد
اختلافات و مشکلات جدی با شریک زندگی
گرایشات همجنس گرایانه
ترس از عدم توانایی در ارضاء شریک جنسی
استرس‌های محیطی از قبیل سر و صدا و یا نورهای آزاردهنده
مواد مضر برای میل جنسی علل جسمی در زنان
کم خونی به علت از دست دادن آهن در هنگام عادات ماهانه و یا زایمان
اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر
بیماری‌های عمومی و مزمن نظیر دیابت از مواد مضر برای میل جنسی
به علت تغییرات شدید هورمونی بعد از زایمان، طی بارداری و یا شیردهی
مصرف برخی داروها از قبیل آرام بخش‌ها، ضد افسردگی‌ها، کاهنده فشار خون و قرص ضد بارداری
افزایش ترشح هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز
علل روانی در زنان
 افسردگی
استرس
خستگی و یا کار زیاد
اضطراب از مواد مضر برای میل جنسی
تجارب پیشین آزارهای جنسی و یا تجاوز جنسی
گرایش به همجنسان خود
اختلافات و مشکلات جدی با شریک زندگی
شرایط زندگی دشوار (زندگی کردن در یک منزل مشترک با والدین خود و یا والدین همسر)
استرس‌های محیطی از قبیل سروصدا و یا نورهای آزاردهنده

مواد مضر برای میل جنسی مواد غذایی مناسب برای افزایش میل جنسی
مطالعات نشان داده که خوردن میوه می‌تواند به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کند. مصرف روی، منیزیم، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین‌های گروه B و E در افزایش میل جنسی نقش زیادی دارند. با اتخاذ یک برنامه غذایی مناسب و ورزش منظم سلامت جسمانی خود را افزایش دهید.
برای بازگرداندن و افزایش میل جنسی زنان و مردان به جای استفاده از مواد شیمیایی از تحریک کننده‌های طبیعی استفاده کنند. 
رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی مشترک است و در صورت بروز مشکل، زندگی مشترک با چالش‌های بسیار جدی مواجه می‌شود. اما در اکثر مواقع مشکلات زوجین در رابطه جنسی به دلایل بسیار ساده و کم اهمیتی است که با حل آن‌ها می‌توانند کیفیت رابطه خود را بالا ببرند. به منظور شناسایی مواد مضر برای میل جنسی بهتر است که از یک روانشناس کمک بگیرید تا با ریشه یابی این دلایل، به حل مسائل شما کمک کند.


منبع خبر : نی نی بان -امد خبر -قطره

آخرین اخبار

ماسک خانگی مثل ماسک سه لایه عمل می کند مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند شعار هفته جهانی کم شنوایی و ناشنوایی: «شنوایی برای زندگی، اجازه ندهید کم شنوایی محدودتان کند» استاندارد کاهش وزن در هفته چقدر است؟ ارز دولتی؛ ابزار قاچاق معکوس داروها به خارج از کشور توزیع 21 هزار دستگاه سرمایه‌ای پزشکی در6 ماه گذشته اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی، زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است هفته سلامت روان امسال با شعار "سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر-دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا " برگزار می شود زنان خانه دار و حجم بالای اختلالات اسکلتی عضلانی تغذيه در زنان و شیوه كنترل پرخاشگري را درمبتلايان به بيماري الزايمر شناسایی بیمار کرونایی با ردیابی دیجیتال در تهران ۳۰ استان در وضعیت قرمز و هشدار مافیا در شبکه سلامت سیما جریمه افراد کرونایی که از قرنطینه خانگی خارج می‌شوند تدوین 116 پروتکل بهداشتی پس از همه گیری کرونا برخی مدارس اخطار تعطیلی گرفتند مردم واکسن آنفلوانزا رو چگونه تهیه کنند؟ محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم روش‌های طبیعی برای رفع سردرد با کمبود این ماده معدنی در بدن، می میریم خواص و مضرات آناناس برای دیابتی‌ها پیام وزیر بهداشت برای زیارت مجازی در اربعین امسال با افتتاح تلویزیون اینترنتی اربعین تلویزیون اینترنتی اربعین افتتاح شد موج سوم شیوع کرونا خطرناکتر از دو موج قبل موج سوم کرونا چراغ خاموش رکورد شکست آیا ویروس کرونا می‌‌تواند باعث بروز دردهای عضلانی و مفصلی شود؟ 120 پزشک خطاب به رئیس‌جمهور: تست قند خون و انسولین دیابتی‌ها را تأمین کنید فواید شگفت انگیز تخم بلدرچین برای کودکان پلمب ۱۷ هزار واحد متخلف کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۰ نفر در استان تهران به کرونا مبتلا شدند ۲۴ استان وضعیت قرمز ، فوت ۱۷۲ بیمار جدید پیام معاون بهداشت وزارت بهداشت به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط مواد غذایی که به طور عجیب لاغر می‌کنند تحویل ۱.۵ میلیون واکسن آنفولانزا به معاونتهای بهداشت دانشگاه‌ها کرونا در کودکان چه علائمی دارد؟ پلمب ۱۷ هزار واحد متخلف کرونایی مواد غذایی که به طور عجیب لاغر می‌کنند تب ؛ علامت شاخص سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین، ممنوع ابتلا به آنفلوآنزا و کرونا در صورت رعایت نکردن بهداشت مصرف بی‌رویه ویتامین D مسمومیت‌زاست اعلام جزئیات بسته های خدمتی ۳۶۰ درجه ای نیروهای مسلح/پوشش کامل داروهای دیابتی به دنبال کاهش ۷۰ درصدی هزینه درمان هستیم/ به پزشکان اجازه دریافت خارج از عرف نمی‌دهیم/ برآوردی از هزینه‌های پیش‌رو نداریم/ بیمارانی که بیش از اندازه از خدمات درمانی استفاه می‌کنند، شناسایی می‌شوند ۱.۵ میلیون واکسن آنفلوانزا این هفته بین زنان باردار و بیماران خاص توزیع می‌شود سرطان های دهان، جزء ۱۰ سرطان شایع بدن ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می‌ماند؟ خدمتی دیگر از بسیج جامعه پزشکی کشور/ ویزیت رایگان 40هزار نفر از بیماران مناطق محروم کشور در هفته دفاع مقدس مصرف کنندگان دخانیات بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ بیشتر فوت می کنند دهان و ۱۳ نشانه هشدار رییس سازمان غذا و دارو:واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر از فردا تزریق می‌شود

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .