اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 22 آبان 1399

رییس جمهور:شمار تخت های بیمارستانی ایجاد شده در دولت تدبیر و امید بیش از دو برابر کل تخت های بیمارستانی تاریخ ایران است

رییس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت: شمار تخت های بیمارستانی ایجاد شده در دولت تدبیر و امید بیش از دو برابر کل تخت های بیمارستانی تاریخ ایران است

0

رییس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت:

شمار تخت های بیمارستانی ایجاد شده در دولت تدبیر و امید بیش از دو برابر کل تخت های بیمارستانی تاریخ ایران است

رییس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت گفت: شمار تخت های بیمارستانی ایجاد شده در دولت تدبیر و امید بیش از دو برابر کل تخت های بیمارستانی تاریخ ایران است.

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه و در مراسم افتتاح 1550 پروژه آموزشی، تربیتی و رفاهی در سراسر کشور و 3 طرح درمانی در شهرهای کرمان، قم و مشهد، با قدردانی از نقش بزرگ معلمان در آموزش فرزندان کشور گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش فراوانی برای ترمیم حقوق فرهنگیان و همسان سازی حقوق بازنشستگان و از جمله فرهنگیان بازنشسته انجام  شده و اینکه حقوق معلمان در این هفت سال 4 برابر شده نشان می دهد ما به این مساله واقفیم که آموزش و پرورش خیلی برای کشور است.

وی در عین حال تصریح کرد که معلمین عزیز ما همیشه نه برای پول و رفاه بلکه برای کشور و تربیت فرزندان این مرز و بوم با عشق و علاقه کار کرده اند و این قابل تقدیر است.

دکتر روحانی افزود: اینکه مدرسه خشتی و گلی تمام شده است و وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد دولت روزانه حدود 8.5 میلیارد تومان برای امور زیربنایی و توسعه و تکمیل حوزه آموزش هزینه می‌کند بدان معناست که دولت اهمیت خاصی را برای آموزش و پرورش قایل است.

رییس جمهور با اشاره به افزایش شمار مراکز رفاهی آموزش و پرورش از  180 مرکز به 404 مرکز رفاهی طی هفت سال گذشته، گفت: این افزایش بیش از 2 برابری مراکز رفاهی نشان دهنده توجه ویژه دولت به روحیه و نشاط عزیزان در آموزش و پرورش است.

دکتر روحانی با تاکید بر اهمیت عدالت در آموزش و پرورش برای همه مردم کشور گفت: در سراسر کشور اعم از روستایی، شهری، اقوام مختلف، پسر و دختر، همه باید از آموزش یکسان عمومی و مجانی استفاده کنند و این وظیفه دولت نسبت به بحث آموزش است.

رییس جمهور به نقش مهم آموزش و پرورش در ایجاد وحدت فرهنگی و فرهنگ یکپارچه در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: اگر آموزش و پرورش عمومی در کشور نبود و فرزندان ما در شهرها و روستاها و اقوام مختلف زندگی خودشان را شروع می‌کردند و پرورش پیدا می‌کردند، وحدت فرهنگی چه از لحاظ فرهنگی دینی و چه از لحاظ فرهنگ ملی نداشتیم.

 

دکتر روحانی گفت: آن کسانی که این وحدت فرهنگی را بوجود می‌آورند معلمین عزیز و مدارس ما هستند و این برای وحدت و انسجام و امنیت ملی بسیار حائز اهمیت است.

رییس جمهور در ادامه بر تلاش دولت برای تبدیل مدارس از حافظه محور به پژوهش محور تاکید کرد و افزود:  از اول دولت بر این موضوع اهتمام می‌ورزیدم و امروز شاهد ایجاد  این تحول در مدارس هستیم که باید این روند تداوم یابد.

دکتر روحانی در ادامه با بیان اینکه باید سواد دیجیتالی را به بچه‌ها در مدارس یاد دهیم، گفت: با یک امکانات دیجیتالی خیلی آسان در کنار فرزندان عزیز، معلم به راحتی می‌تواند آنها را راهنمایی کند که چگونه درباره موضوع خاصی بررسی و تحقیق کنند و این تحول هم تحول بسیار مهمی است که در آموزش و پرورش ان‌شاء الله باید شاهدش باشیم.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح‌ طرح‌های حوزه بهداشت و درمان، اقدامات دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه سلامت را جزو افتخارات این دولت عنوان کرد و گفت: تحول در حوزه سلامت در سراسر کشور از تجهیزات بیمارستانی گرفته تا تأمین کادر درمانی متخصص و دسترسی آسان‌تر مردم به پزشک متخصص در نقاط مختلف کشور با هزینه کمتر، از افتخارات بزرگ این دولت است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: طرح تحول سلامت در سال 93 توسط این دولت آغاز شد و تا امروز که 813 تخت بیمارستانی در 3 استان کشور به بهره‌برداری رسید، رقم تخت‌های بیمارستانی اضافه شده در کشور در این دولت به بیش از 2 برابر تخت‌های بیمارستانی تاریخ این کشور بوده که یک کار عظیم و بی‌نظیر است.

رییس جمهور با بیان اینکه البته اگر هر چقدر تخت بیمارستانی و تجهیزات درمانی داشته باشیم تا پزشک عاشق دلسوز و متخصص علاقمند به مردم و کشور نباشد، ما به نتیجه نخواهیم رسید، اظهار داشت: از همه پزشکان عزیز و کادر درمان بیمارستان‌ها که برای سلامت مردم و درمان بیماران بویژه در این ایام سخت شیوع کرونا، تلاش کردند تشکر ویژه دارم.

دکتر روحانی افزود: با بهره‌مندی از پزشکان و متخصصان دلسوز و متعهد در کشور امروز جزو کشورهای پیشرفته جهان در دانش و تخصص پزشکی هستیم و بسیاری از بیماران از کشورهای مختلف دنیا بخاطر اعتماد به دانش و تخصص پزشکان ایرانی برای درمان به کشور ما مراجعه می‌کنند.

رییس جمهور بار دیگر با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده، توسط مدیران بهداشت و درمان کشور، همچنین کادر درمان و پرستاری مراکز درمانی برای درمان بیماران، خاطر نشان کرد: رقم بالای بهبودیافتگان بیماری عالم‌گیر کووید19 در کشور در سایه ایثار و تلاش کادر درمانی بوده است و به همین خاطر در مقابل آنها تواضع می‌کنیم و قدردان زحمات‌شان هستیم.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد با کمک و یاری همدیگر از این بیماری عالمگیر کووید 19 نیز عبور خواهیم کرد و در کنار آن با هدایت و راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب و تلاش همه دستگاه‌ها، از شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی دشمنان نیز عبور می‌کنیم.

رییس جمهور در پایان سخنان خود، اظهار داشت: امروز همه نشانه‌ها در دنیا از آمریکا گرفته تا دیگر کشورها حاکی از این است که فشار حداکثری جواب نداده و دوران پایانی خود را طی می‌کند و ملت ایران نتیجه مقاومت و ایستادگی خود را ان‌شاء الله خواهد گرفت.

 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

آخرین اخبار

فوت ۴۸۳ بیمار کووید۱۹ در کشور/ مجموع مبتلایان به ۸۸۰ هزار نفر رسید برگزاری اولین جلسه امور پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) تشریح چگونگی حمایت معیشتی کرونایی دولت این ترکیب در رشد قد کودکان جادو می‌کند نکاتی در رابطه با استفاده از دستمال توالت که باید رعایت شود چرا در ساعت خاصی از شب از خواب بیدار می شویم؟ تاثیر فوق العاده این ویتامین بر بدن راه‌های ساده‌ برای خوش طعم کردن سبزیجات چگونه لباس کرونایی‌ها ضدعفونی می‌شود؟ لزوم ورود دستگاه قضایی برای بررسی اتهامات پرتعداد "ملک‌زاده" خطر "مقاومت آنتی‌‌بیوتیکی" تمام افراد جامعه تهدید را می‌‌کند! از شایعه تا واقعیت مطلب منتسب به سرهنگ دبیری و استامینوفن مرگبار جدید! رقابتی عجیب به قیمت جان نوزاد/ 1399/9/9 تولدی شوم یا لاکچری؟ لزوم رفع تبعیض در تحقیات علمی/ طب سنتی منافع چه کسانی را به خطر می‌اندازد؟ ۴ نوبت سرانه بهداشتی به مدارس داده شده است کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد فوت ۴۵۳ بیمار در شبانه روز گذشته سایه سنگین کرونا بر زندگی پر نشاط کودکان/ فرمول‌هایی برای حال خوب کودک در روزهای کرونایی مقابله با کروناویروس به کمک مولکول‌های گوگرد چطور از «اضطراب» کرونا خلاص شویم؟ هوای تهران آلوده شد دومین روز محدودیت های کرونایی توزیع کیت‌های تشخیص سریع کرونا در مراکز منتخب دیر مراجعه کردن، علت اصلی فوت بیماران کرونا انتقال خون امن است وخامت حال بیش از ۱۰۳ هزار بیمار کرونایی در جهان انجام روزانه ۱۰۰ هزار آزمایش با کیت‌های تشخیص سریع جوانسازی بدن با اکسیژن درمانی داروی کرونا مجوز اضطراری گرفت مهار استرس با سبک تغذیه ای ویژه پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر است؟ این کودکان شدیدتر کرونا می‌گیرند مضرات و فواید گردو که از آنها بی خبرید +دستورالعمل مصرف روزانه واکسن کرونا پس از گذراندن چهار فاز حیاتی وارد بازار می‌شود ارزیابی مثبت از مرحله آغازین طرح جدید محدودیت ها/ تأکید بر استمرار رعایت محدودیت ها و فاصله گذاری اجتماعی غذا‌های مناسب برای کرونایی‌ها جان باختن ۴۷۵ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در استفاده از ماسک طبی چه کارهایی را انجام ندهیم؟ در روزهای بارانی چگونه از ماسک استفاده کنیم؟ غذا‌های مناسب برای کرونایی‌ها تغییرات علائم کرونا از ابتلا تا بهبودی خواص اعجاب انگیز میخک برای دندان درد کشفی نگران کننده درباره شیشه شیر نوزادان هرگز با لیوان کاغذی، مایعات داغ ننوشید! کدام اختلالات سلامت روان نوجوانان و جوانان را تهدید می‌کنند؟ چند خوراکی مفید که بدن را در مقابل سرما مقاوم می‌کند راز شاد زیستن جریمه 2 میلیاردی در انتظار شکارچیان پرندگان/شکار در استان مازندران ممنوع است سایت پسماند آزادشهر سلامت مردم را به خطر انداخته است/فعالیت این سایت یک سال دیگر تمدید شد/احتمال آلودگی آب های زیرزمینی وجود دارد وزن خود را با "گرم‌کردن بدن" کاهش دهید!

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .