اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 4 مرداد 1400

امام علی النقی جمیع صفات نیک و مفاخر معنوی را یک جا در وجود داشت.

0

حسن جلیلی، مدیر طرح تولید واکسن برکت در گفت وگوی ویژه خبری با موضوع آخرین اخبار از روند تولید واکسن‌های ایرانی کرونا اظهار کرد: تولید انبوه واکسن کرونا را از اردیبهشت ماه آغاز کرده ایم و در حال حاضر، بیش از یک میلیون دز واکسن کرونا تولید شده است.

او ادامه داد: تولید شدن بیش از یک میلیون دز واکسن کرونا به این معنی نیست که تمام این حجم تولید داخل در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است بلکه پس از طی مراحل قانونی به تدریج در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.

جلیلی توضیح داد: برنامه ما برای تولید انبوه طی دو ماه آینده یعنی شهریور بیش از ۲۰ میلیون دز در ماه است. میزان تولید هفتگی ماه در حال حاضر بین یک تا یک میلیون و ۲۰۰ دز واکسن کوو ایران برکت در هفته است که در دو تا سه هفته آینده به ۲ تا ۲.۵ میلیون دُز در هفته افزایش پیدا خواهد کرد.

واکسن "کوو ایران برکت" در برابر کدام جهش های کرونا، ایمنی ایجاد می کند؟

مدیر طرح تولید واکسن برکت توضیح داد: در حال آزمایش روی گونه های مختلف ویروس کرونا هستیم. کسانی که واکسن برکت دریافت کرده بودند آنتی بادی ترشح شده در بدن آن ها توان مقابله با ویروس انگلیسی را داشت. تقریبا از ۱۰ روز پیش بر روی گونه آفریقای جنوبی آزمایش را شروع کردیم و امروز به این نتیجه قطعی رسیدیم که  افرادی که در مراحل اول و دوم مطالعه بالینی واکسن دریافت کرده بودند، در برابر سویه انگلیسی و آفریقایی ایمنی خوبی دارند و توان شکست این دو نوع ویروس کرونا را دارند.

جلیلی ادامه داد: نگرانی لطمه وارد شدن از سوی این ویروس ها به کسانی که واکسن کرونای برکت را دریافت کرده اند مرتفع شد. در حال تلاش برای آزمایش سایر گونه های جهش یافته نیز هستیم. 

جلیلی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ کشور خواستار واکسن کووایران برکت هستند و به طور مرتب پیگیر دریافت واکسن هستند و درخواست حجم بالایی از این واکسن را داشته اند. منتظر سیاست‌های وزارت بهداشت در این زمینه هستیم تا در چارچوب این سیاست‌ها حرکت کنیم. دانش فنی این واکسن بومی شده و اگر این واکسن به تولید انبوه هم نرسد برای کشور ارزش بالایی دارد و می‌توانیم این دانش فنی را در اختیار سایر کشور‌ها قرار دهیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار

خوردن چه داروهایی با هم مشکل دارند ام اس در کودکان ارگونومی در محیط کار بویژه کارکنان درمانی در دوران کرونا دانستنی های تغذیه ای سلامت زنان چگونه به دست می آید ؟ برفک دهان در کودکان نشانه چیست اقدام صحیح در برخورد با شکستگی های باز یا بسته آیا کرونا بر روان کودکان هم تاثیر منفی داشته است ؟ عروق و سکته مغزی چگونه مشکلات بینایی را در نوزادان خود شناسایی کنیم نقش آلودگی هوا در آسیب های ریوی ملاحظات واکسن کرونا و آنفولانزا برای گروه های در معرض خطر در هنگام شکستگی ها چکار کنیم ؟ چه بیمارانی کاندید دیالیز می شوند؟ مهمان‌نوازی با تور و چاقو! اگر بیمار دچار بیماری صرع بود چکار کنیم؟ چگونه می توان سلامت روان داشت ؟ ام اس در کودکان و ملاحظات کرونا در این بیماران سلامت روان جامعه درهمه گیری کرونا آسیب های جسم خارجی در چشم چاقی با قلب چه می کند؟ انواع کم خونی مشکلات شایع گوارش روسری آبی برای ناشنوایان بیماری های قلبی مادرزادی تشخیص به موقع کمک به درمان لزوم دستگاه ها تنفسی در بیمارستان ها برداشته شدن شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از 30 شهریور ماه به امید دیدار، از آغاز پاییز در شبکه سلامت کبد چرب را دریابید اقدامات تشخیصی برای بیماران قلبی دوربین سلامت از جمعیت می گوید مکمل ها و بافت های استخوانی علل ابتلای کودکان به کرونا ایا تعویض مفصل خوب است تعویض مفصل ران موفق ترین عمل جراحی که بشر به آن دست یافته است آگاهی بخشی به بیماران کرونایی توسط نیروهای بسیج چقدر با بیماری های مفصل ران اشنایی دارید ناسازگار همرا با رابط ناشنوایان سوختگی پوست و راه درمان آن سردرد و علائم تومورهای مغزی نظر مردم درباره‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی عوارض قند خون بالا در بارداری چیست؟ علائم عفونت در نوزادان یا سپسیس وراه درمان ان چیست؟ خواص دارویی گیاه همیشه بهار چیست؟ ابتلا به دیابت بارداری در زمان ما بیشتر از زمان های قبل شده است کمبود ویتامین D3د-3چه عواقبی در بدن دارد + تصویر در تشنج کودکان چه زمانی باید دارور را قطع کرد بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟ اگاهی بخشی درباره ویروس کرونا

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .