اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

جمعه 22 مرداد 1400

آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن اسپایکوژن

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن اسپایکوژن:مرحله سوم کارآزمایی بالینی را آغاز کرده ایم که در این مرحله ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر داوطلب واکسن را دریافت می‌کنند.

1

آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن اسپایکوژن

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن اسپایکوژن:مرحله سوم کارآزمایی بالینی را آغاز کرده ایم که در این مرحله ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر داوطلب واکسن را دریافت می‌کنند.

آقای دکتر مسعود مردانی در حاشیه مراسم​ آغاز تزریق مرحله سوم مطالعات بالینی واکسن اسپایکوژن افزود: این واکسن به صورت نوترکیب تولید شده و عارضه جانبی بسیار کمی دارد و کار آزمایی مراحل قبلی آن اثر بخشی و کارایی آن را نشان داده است.

وی ادامه داد: این واکسن در ابتدا مراحل اولیه مطالعات را در کشور استرالیا پشت سر گذاشت و سپس ما مرحله دوم آزمایش بالینی را روی ۴۰۰ نفر داوطلب در ایران انجام داده ایم که نتایج آن بعد از تزریق دو دُز واکسن حاکی از اثر بخشی و ایمنی مناسب بود که به تأیید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی رسید.

آقای دکتر مردانی گفت: با توجه به جهش‌های ویروس کرونا ما نیاز به واکسن‌هایی با زیر ساخت‌های مختلف داریم تا در آینده بتوانیم تغییرات لازم را ایجاد کنیم، هم اکنون ظرفیت برای تولید این واکسن در کشور فراهم و خط تولید آماده شده است تا پس از گذراندن مراحل مطالعاتی بتوانیم تولید انبوه را آغاز کنیم.

برچسب ها :

آخرین اخبار

سلامت زنان چگونه به دست می آید ؟ برفک دهان در کودکان نشانه چیست اقدام صحیح در برخورد با شکستگی های باز یا بسته آیا کرونا بر روان کودکان هم تاثیر منفی داشته است ؟ عروق و سکته مغزی چگونه مشکلات بینایی را در نوزادان خود شناسایی کنیم نقش آلودگی هوا در آسیب های ریوی ملاحظات واکسن کرونا و آنفولانزا برای گروه های در معرض خطر در هنگام شکستگی ها چکار کنیم ؟ چه بیمارانی کاندید دیالیز می شوند؟ مهمان‌نوازی با تور و چاقو! اگر بیمار دچار بیماری صرع بود چکار کنیم؟ چگونه می توان سلامت روان داشت ؟ ام اس در کودکان و ملاحظات کرونا در این بیماران سلامت روان جامعه درهمه گیری کرونا آسیب های جسم خارجی در چشم چاقی با قلب چه می کند؟ انواع کم خونی مشکلات شایع گوارش روسری آبی برای ناشنوایان بیماری های قلبی مادرزادی تشخیص به موقع کمک به درمان لزوم دستگاه ها تنفسی در بیمارستان ها برداشته شدن شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از 30 شهریور ماه به امید دیدار، از آغاز پاییز در شبکه سلامت کبد چرب را دریابید اقدامات تشخیصی برای بیماران قلبی دوربین سلامت از جمعیت می گوید مکمل ها و بافت های استخوانی علل ابتلای کودکان به کرونا ایا تعویض مفصل خوب است تعویض مفصل ران موفق ترین عمل جراحی که بشر به آن دست یافته است آگاهی بخشی به بیماران کرونایی توسط نیروهای بسیج چقدر با بیماری های مفصل ران اشنایی دارید ناسازگار همرا با رابط ناشنوایان سوختگی پوست و راه درمان آن سردرد و علائم تومورهای مغزی نظر مردم درباره‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی عوارض قند خون بالا در بارداری چیست؟ علائم عفونت در نوزادان یا سپسیس وراه درمان ان چیست؟ خواص دارویی گیاه همیشه بهار چیست؟ ابتلا به دیابت بارداری در زمان ما بیشتر از زمان های قبل شده است کمبود ویتامین D3د-3چه عواقبی در بدن دارد + تصویر در تشنج کودکان چه زمانی باید دارور را قطع کرد بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟ اگاهی بخشی درباره ویروس کرونا گیاه گزنه برای درمان سرماخوردگی وبیماری های دستگاه تنفسی بسیار مفید است(تصویر دارد) تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته علل آفت های دهانی چیست ؟ تزریق واکسن کرونا به همت بسیج

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .