اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 7 شهریور 1400

آشنایی با ویروس لامبدا

ویروس لامبدا، که در حال حاضر در 29 کشور جهان وجود دارد

0

آشنایی با ویروس لامبدا

ویروس لامبدا چیست؟

یک نوع جدید ویروس لامبدا، اکنون در برخی از کشورهای آمریکای جنوبی در حال گسترش است. با این حال، ویژگی های ویروس شناسی و ویژگی تکاملی آن ناشناخته باقی مانده است.

آنچه در مورد لامبدا شناخته شده است

ویروس لامبدا، که در حال حاضر در 29 کشور جهان وجود دارد، چه می دانیم؟ چیزهای زیادی برای یادگیری درباره لامبدا باقی مانده است.

این نوع به اندازه نسخه دلتا در ایالات متحده نگران کننده نیست، که باعث افزایش موارد در سراسر کشور شده است، اما مطالعات اولیه نشان می دهد که جهش هایی وجود دارد که باعث انتقال بیشتر از نوع اولیه ویروس کرونا می شود.

پرو کشوری است که بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از Covid-19 به ازای هر نفر را دارد. 596 مرگ در هر 100000 نفر به دلیل این بیماری است . این تلفات تقریباً دو برابر بیشترین کشوری است که بیشتر تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته است، مانند مجارستان، جایی که در هر 100000 نفر 307 نفر جان خود را از دست می دهند.

دلایل متعددی عملکرد ضعیف پرو را در مواجهه با همه گیری توضیح می دهد: سیستم بهداشتی با بودجه ضعیف و آمادگی ناکافی، به خصوص مکان هایی که مراقبت ویژه بسیار کم است، استقرار آهسته واکسیناسیون، ظرفیت آزمایش محدود، اقتصاد غیررسمی بزرگ (که منجر به تعداد زیاد ساکنانی که استطاعت کار نکردن را ندارند)، مسکن شلوغ و غیره. علاوه بر این، کشور با نوع لامبدا نیز روبرو شده است. اولین بار در پایتخت، لیما، در آگوست 2020 گزارش شد، در آوریل 2021 97 درصد از توالی های ویروس کرونا را که در پرو تجزیه و تحلیل شده نشان می دهد.

این نوع لامبدا اکنون در سراسر جهان یافت می شود. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) در 15 ژوئن 2021، در 29 کشور جهان شناسایی شده است. در حال حاضر، هشت مورد عفونت با نوع لامبدا در انگلستان تأیید شده است، که بیشتر آنها مربوط به سفرهای خارجی است.

به گفته WHO، نوع لامبدا "با میزان قابل توجهی از انتقال جامعه در چندین کشور همراه است، با افزایش شیوع در طول زمان، در کنار افزایش شیوع COVID-19. " در 14 ژوئن 2021، سازمان این نوع را به عنوان "نوع مورد علاقه" طبقه بندی کرد. بهداشت عمومی انگلستان در 23 ژوئن از این روش پیروی کرد و به دلیل گسترش جهانی آن و وجود چندین جهش قابل توجه، آن را به عنوان "نوع تحت بررسی" نامگذاری کرد.

هیچ کاهش چشمگیری در اثر آنتی بادی وجود ندارد.

نوع مورد علاقه (لامبدا)، ویروسی با جهش هایی است که مشخص شده (یا پیش بینی می شود) بر ویژگی هایی مانند انتقال پذیری (چگونه ویروس به راحتی گسترش می یابد)، شدت بیماری، توانایی جهش در فرار از ایمنی (ناشی از عفونت قبلی یا واکسیناسیون) تأثیر می گذارد. 

یا امکان اجتناب از آزمایش های تشخیصی. به طور خاص ، "ترکیب غیر معمول" جهش هایی که توسط نوع لامبدا انجام می شود، نگرانی بسیاری از دانشمندان را در مورد احتمال انتقال بیشتر آنها ایجاد می کند.

پروتئین اسپایک (یا "S") نوع لامبدا دارای هفت جهش است (برای ثبت، پروتئین اسپایک، که شکل آن یادآور یک قارچ است، در نسخه های متعددی روی پوشش بیرونی ویروس وجود دارد. به ACE2 متصل می شود. این پروتئین به پروتئین ACE2 موجود در سلول های ما متصل می شود و به ویروس کرونا اجازه می دهد تا به آنها حمله کند). این جهش ها نه تنها می توانند اجازه دهند نوع لامبدا به راحتی به سلول های ما متصل شود. بلکه کار آنتی بادی های ما را با محدود کردن وابستگی به ویروس و در نتیجه خنثی سازی آن پیچیده می کند

با این حال، باید به خاطر داشت که آنتی بادی های خنثی کننده تنها سلاح دفاعی سیستم ایمنی ما نیستند (اما مطالعه آن ساده ترین است): لنفوسیت های T که در نابودی سلول های آلوده، هماهنگی پاسخ ایمنی و حفظ عفونت ها نقش دارند. نیز نقش اساسی ایفا می کند. به همین دلیل، تعداد انگشت شماری از جهش ها - که هر چند غیرمعمول هستند - که نوع لامبدا را مشخص می کنند، ممکن است برای فرار از سیستم ایمنی کافی نباشد.

 

درباره ویروس لامبدا, همه چیز درباره ویروس لامبدا, آشنایی با ویروس لامبدا

میزان فراگیری ویروس لامبدا

آیا نوع لامبدا خطرناک تر از کرونا ویروس اصلی است؟

در حال حاضر، شواهد علمی موجود برای پاسخ به این سوال بسیار اندک است. فقط چند نتیجه در این زمینه وجود دارد که در "پیش چاپ" منتشر شده است (مقاله هایی که روش و نتایج آنها هنوز توسط متخصصان این زمینه در طی روش کلاسیک "بررسی همتا" بررسی نشده است.) به عبارت دیگر ، هنوز هیچ مطالعه ای در مورد نوع لامبدا منتشر نشده است.

یکی از این پیش چاپ ها نتایج بدست آمده توسط محققان دانشکده پزشکی گروسمن در دانشگاه نیویورک را ارائه می دهد. هدف از این کار بررسی ظرفیت خنثی سازی سرم از بیماران در حال بهبود و سرم حاوی آنتی بادی های ناشی از واکسیناسیون علیه ویروس های دارای پروتئین اسپایک شامل جهش های مشابه نوع لامبدا بود. 

نتایج نشان می دهد که این ویروس ها در برابر خنثی سازی سرم بیماران واکسینه شده با واکسن Moderna RNA  تقریباً 2.3 برابر، در برابر خنثی سازی توسط سرم از بیماران واکسینه شده با RNA از Moderna. Pfizer و 3.3 برابر در برابر خنثی سازی مقاوم تر هستند. توسط سرم بیمارانی که قبل از ظهور لامبدا به کووید -19 مبتلا بودند.

با این حال، باید تاکید کرد که این کاهش چشمگیر در اثر آنتی بادی های خنثی کننده نیست. نتایج محققان نشان می دهد که واکسن هایی که در حال حاضر استفاده می شود در برابر نوع لامبدا محافظت می کنند.

محققان دانشگاه شیلی تأثیر واکسن Sinovac (همچنین به عنوان "CoronaVac") در برابر نوع لامبدا را مطالعه کرده اند. آنها همچنین سه برابر کاهش اثربخشی خنثی سازی آنتی بادی های ناشی از واکسن در برابر این نوع را در مقایسه با ویروس اصلی مشاهده کردند.

این واقعیت که این دو مطالعه نشان می دهد که خنثی سازی توسط آنتی بادی ها حداقل تا حدی حفظ شده است امیدوارکننده است، به خصوص به این دلیل که تنها یک جنبه از پاسخ ایمنی ناشی از واکسیناسیون است.

بر اساس آخرین گزارش ارزیابی ریسک از بهداشت عمومی انگلستان، مورخ 8 جولای، نوع لامبدا هنوز جایگزین نوع دلتا در هیچ کشوری از کشورهایی که این دو نوع آن در گردش می کنند، نشده است. (اما نویسندگان بر لزوم نظارت دقیق بر وضعیت اپیدمیولوژیک در پرو و ​​شیلی اصرار دارند)

مطالعات بیشتر در حال انجام است، اما در حال حاضر، نوع لامبدا به عنوان "نوع مورد علاقه" باقی می ماند و نه "نوع نگرانی".

 

بیماری لامبدا, روش های درمان ویروس لامبدا, آیا ویروس لامبدا از کرونا خطرناک تر است

مقاومت ویروس لامبدا در برابر واکسن

آیا در برابر واکسن مقاوم است؟

بر اساس دو مطالعه که در 15 ژوئیه توسط Public Health France نقل شده است ، "هیچ مدرکی مبنی بر تأثیر قابل توجهی در اثر واکسن وجود ندارد"

حتی اگر دو مطالعه با استفاده از شبه نوع "افزایش قدرت عفونی آن و فرار از واکنش خنثی کننده پس از عفونت و پس از واکسیناسیون را نشان می دهد. "واکسن های (Pfizer ، Moderna و Sinovac-CoronaVac) برتر از ویروس های مرجع است."

به واکسن های Pfizer و AstraZeneca: در شیلی ، واکسن های Pfizer و AstraZeneca فقط به میزان کمتر تجویز می شوند. بنابراین اطلاعات کافی برای اطلاع از مقاومت این نوع ویروس، در برابر این واکسن ها وجود ندارد.

آیا واکسن ها در برابر این نوع موثر هستند؟

برای این منظور به داده های اضافی بر اساس عفونت های in vitro ، مدل های حیوانی، آزمایش های خنثی سازی و غیره نیاز داریم. اما باید به خاطر داشت که امروزه همه واکسن ها در برابر انواع شناخته شده محافظت می کنند.

 

واکسن چینی (CoronaVac): در مطالعه ای که در دانشگاه شیلی انجام شد، تأثیر نوع لامبدا بر افرادی که دو دوز واکسن چینی CoronaVac دریافت کرده بودند مشاهده شد.

در این مطالعه آمده است: "ما افزایش عفونت با واسطه پروتئین سنبله لامبدا را مشاهده کردیم که حتی بیشتر از انواع D614G یا Alpha و Gamma بود."

داده های ما برای اولین بار نشان می دهد که جهش در پروتئین سنبله نوع لامبدا باعث افزایش عفونت می شود و از آنتی بادی های خنثی کننده ناشی از واکسن ویروس غیرفعال CoronaVac جلوگیری می کند. بخش سلامت بیتوته

برچسب ها :

آخرین اخبار

سلامت زنان چگونه به دست می آید ؟ برفک دهان در کودکان نشانه چیست اقدام صحیح در برخورد با شکستگی های باز یا بسته آیا کرونا بر روان کودکان هم تاثیر منفی داشته است ؟ عروق و سکته مغزی چگونه مشکلات بینایی را در نوزادان خود شناسایی کنیم نقش آلودگی هوا در آسیب های ریوی ملاحظات واکسن کرونا و آنفولانزا برای گروه های در معرض خطر در هنگام شکستگی ها چکار کنیم ؟ چه بیمارانی کاندید دیالیز می شوند؟ مهمان‌نوازی با تور و چاقو! اگر بیمار دچار بیماری صرع بود چکار کنیم؟ چگونه می توان سلامت روان داشت ؟ ام اس در کودکان و ملاحظات کرونا در این بیماران سلامت روان جامعه درهمه گیری کرونا آسیب های جسم خارجی در چشم چاقی با قلب چه می کند؟ انواع کم خونی مشکلات شایع گوارش روسری آبی برای ناشنوایان بیماری های قلبی مادرزادی تشخیص به موقع کمک به درمان لزوم دستگاه ها تنفسی در بیمارستان ها برداشته شدن شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از 30 شهریور ماه به امید دیدار، از آغاز پاییز در شبکه سلامت کبد چرب را دریابید اقدامات تشخیصی برای بیماران قلبی دوربین سلامت از جمعیت می گوید مکمل ها و بافت های استخوانی علل ابتلای کودکان به کرونا ایا تعویض مفصل خوب است تعویض مفصل ران موفق ترین عمل جراحی که بشر به آن دست یافته است آگاهی بخشی به بیماران کرونایی توسط نیروهای بسیج چقدر با بیماری های مفصل ران اشنایی دارید ناسازگار همرا با رابط ناشنوایان سوختگی پوست و راه درمان آن سردرد و علائم تومورهای مغزی نظر مردم درباره‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی عوارض قند خون بالا در بارداری چیست؟ علائم عفونت در نوزادان یا سپسیس وراه درمان ان چیست؟ خواص دارویی گیاه همیشه بهار چیست؟ ابتلا به دیابت بارداری در زمان ما بیشتر از زمان های قبل شده است کمبود ویتامین D3د-3چه عواقبی در بدن دارد + تصویر در تشنج کودکان چه زمانی باید دارور را قطع کرد بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟ اگاهی بخشی درباره ویروس کرونا گیاه گزنه برای درمان سرماخوردگی وبیماری های دستگاه تنفسی بسیار مفید است(تصویر دارد) تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته علل آفت های دهانی چیست ؟ تزریق واکسن کرونا به همت بسیج

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .