اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 7 شهریور 1400

به این نشانه های بیماری های خطرناک در مردان نباید بی توجهی کرد

متأسفانه مردان به بی توجهی به نشانه های بیماری در خود و بی علاقگی به مراجعه به پزشک مشهورند

0

به این نشانه های بیماری های خطرناک در مردان نباید بی توجهی کرد

متأسفانه مردان به بی توجهی به نشانه های بیماری در خود و بی علاقگی به مراجعه به پزشک مشهورند. همین مسأله باعث شده آمار مرگ و میر آن ها در رابطه با بعضی بیماری ها در مقایسه با زنان بیشتر باشد، چون بیماری آن ها خیلی دیر و در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شود یعنی زمانی که دیگر کاری ساخته نیست. بنابراین لازم است این عادت نادرست را ترک کنید و به نشانه هایی که بدن تان بروز می دهد توجه کنید. این نشانه ها گاهی به ظاهر ساده و بی خطر هستند اما در حقیقت از وجود مشکلی جدی خبر می دهند. با آگاهی از علائم بیماری های مردان و مراجعه ی به موقع به پزشک، سلامت خود را حفظ کنید.

۱- اختلال نعوظ

اگر ۴۵ تا ۵۰ سال سن دارید و دچار اختلال نعوظ هستید باید بدانید که این مسأله نشانه ی مهمی است. اختلال نعوظ ممکن است نشانه ی عدم گردش خون در بدن باشد که در قسمت های دیگر بدن مثل قلب و مغز هم ایجاد مشکل می کند. در حقیقت ممکن است اختلال نعوظ از حمله ی قلبی یا سکته ی مغزی طی ۱۰ سال آینده در اثر مصرف سیگار یا سابقه ی بیماری قلبی در خانواده خبر دهد.

همچنین، اختلال نعوظ از ریسک فاکتورهای بیماری قلبی عروقی است و باید حتما مورد توجه قرار گیرد، حتی اگر دیگر ریسک فاکتورهای این بیماری را نداشته باشید.

آشنایی با بیماری های مردانه, بی توجهی به بیماری مردان

اختلال نعوظ ممکن است نشانه ی عدم گردش خون در بدن باشد

 

۲- سختی در بلع

سختی در بلع (دیسفاژی) یکی از نشانه های رفلاکس اسید معده است و همچنین می تواند از علائم اولیه ی یک بیماری آلرژیک یا احتمالا سرطان مری باشد. رفلاکس مزمن اسید معده می تواند باعث ایجاد تغییرات سرطانی در مری شود. مراجعه ی به موقع به پزشک، به درمان مؤثرتر این سرطان کمک می کند.

 

بیماری مردانه,بیماری های مردانه

رفلاکس مزمن اسید معده می تواند باعث ایجاد تغییرات سرطانی در مری شود

۳- کاهش ناخواسته ی وزن

کاهش وزن ناگهانی، چشمگیر و ناخواسته نشانه ی خوبی نیست. این مسأله ممکن است از نشانه های بیماری های مهمی مثل ایدز، سرطان، اختلال تیروئید، دیابت و افسردگی باشد. در صورتی که اخیرا کاهش وزن قابل توجهی داشته اید به پزشک مراجعه کنید تا با انجام آزمایش های مختلف علت اصلی کاهش وزن تان مشخص شود.

 

آشنایی با نشانه های بیماری در مردان, نشانه های سرطان در مردان

کاهش وزن ناگهانی، چشمگیر و ناخواسته نشانه ی خوبی نیست

۴- تغییر در اجابت مزاج

تغییر در اجابت مزاج می تواند از نشانه های سرطان روده ی بزرگ باشد. در صورت باریک شدن مدفوع و خونریزی مقعدی حتما به پزشک مراجعه کنید. البته نگران نباشید. خونریزی می تواند در اثر بواسیر یا پارگی های خفیف مقعدی باشد اما لازم است که این مسأله را با پزشک در میان بگذارید.

به علاوه، اسهال یا یبوستی که بیشتر از چند روز طول بکشد و احساس نیاز به اجابت مزاجی که با دستشویی رفتن رفع نمی شود، از نشانه های هشدار دهنده ی سرطان روده ی بزرگ هستند. این سرطان فقط مختص افراد مسن نیست و آمار ابتلا به سرطان روده ی بزرگ در میان جوانان هم رو به افزایش است.

نشانه های بیماری در مردان,انواع سرطان در مردان

اسهال یا یبوست به مدت طولانی از نشانه های هشدار دهنده ی سرطان روده ی بزرگ هستند

 

۵- تغییر خال ها

احتمال ابتلا به سرطان پوست از جمله نوع کشنده ی آن یعنی ملانوم، در مردان بیشتر است چون هم احتمال استفاده از کرم ضد آفتاب در آن ها کمتر است و هم احتمال بیشتری وجود دارد که تغییرات خال هایشان را نادیده بگیرند (یا اصلا متوجه آن نشوند). ریسک ابتلا به سرطان پوست در مردانی که پوست روشنی دارند بیشتر است. احتمال مرگ بر اثر ملانوم (نوع کشنده ی سرطان پوست) در مردان دو برابر بیشتر از زنان است. بنابراین حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، پوست خود را مرتبا چک کنید و حتما سالی یک بار برای معاینه به متخصص پوست مراجعه کنید. در صورت مشاهده ی هر یک از نشانه های زیر حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید:

• تومورهای پوستی شکل نامتقارنی دارند و گرد نیستند.

• مرز تومورهای پوستی ناصاف است.

• تومورهای پوستی چند رنگ هستند.

• قطر تومورهای پوستی معمولا یک چهارم اینچ (حدود ۶ میلیمتر) با بزرگ تر است.

• ظاهر تومورهای پوستی با گذشت زمان تغییر می کند.

 

بی توجهی به بیماری مردان, نشانه های بیماری های خطرناک

تغییر خال ها نشانه هایی از سرطان پوست است

 

۶- اختلال در خواب

اگر زیاد یا کم می خوابید یا برای به خواب رفتن یا بیدار شدن مشکل دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید. اختلال در خواب نشانه ی بسیار مهمی است که از وجود یک مشکل خبر می دهند. این مسأله می تواند نشانه ی افسردگی یا اختلال وقفه ی تنفسی در خواب باشد. نشانه های اختلال وقفه ی تنفسی در خواب عبارتند از خروپف، تنفس منقطع و خفگی در حین خواب. این اختلال می تواند ریسک بروز حمله ی قلبی، سکته ی مغزی، افزایش وزن و دیابت نوع دو را افزایش دهد.

 

بیماری های مردانه,آشنایی با بیماری های مردانه

اختلال در خواب می تواند نشانه ی افسردگی یا اختلال وقفه ی تنفسی در خواب باشد

 

۷- افزایش وزن

در بعضی مردان، چربی شکمی می تواند نشان دهنده ی وجود مشکلات قلبی باشد. طبق تحقیقات، هر چه چربی شکمی مردان بیشتر باشد، ریسک ابتلا به بیماری قلبی در آن ها بالاتر می رود. همچنین افزایش وزن می تواند نشانه ی اضطراب یا افسردگی باشد.

 

نشانه های بیماری در مردان, آشنایی با نشانه های بیماری در مردان

افزایش وزن می تواند نشانه ی اضطراب یا افسردگی باشد

۸- خارش مزمن

خارش شدید می تواند نشانه ی مسأله ی ساده ای مثل خشکی پوست یا درماتیت تماسی (نوعی حساسیت پوستی) و یا مشکل جدی ای مثل بیماری لنفوم (نوعی تومور سرطانی)، تومور متعدد مغز استخوان و دیابت باشد.

 

نشانه های سرطان در مردان,نشانه های بیماری در مردان

خارش شدید نشانه ی خشکی پوست، درماتیت تماسی، لنفوم، تومور مغز استخوان و دیابت باشد

۹- اختلال در ادرار

اگر دائما برای ادرار کردن مشکل دارید، در ادرار یا منی شما خون وجود دارد یا دچار اختلال نعوظ هستید، این موارد می تواند نشانه ی سرطان پروستات باشد.

نشانه های بیماری در مردان,بیماری های مردانه

اگر در ادرار یا منی شما خون وجود دارد یا دچار اختلال نعوظ هستید، نشانه ی سرطان پروستات است

 

۱۰- وجود غده در بیضه ها

وجود غده های بدون درد درون بیضه شایع ترین نشانه ی سرطان بیضه در بیشتر مردان است. دیگر نشانه های این سرطان عبارتند از احساس سنگینی در کیسه ی بیضه، التهاب بیضه (با درد یا بدون درد) و / یا احساس درد شدید یا خفیف و مداوم در بیضه، کیسه ی بیضه یا کشاله ی ران. تشخیص به موقع این سرطان، احتمال درمان را بیشتر می کند.

۱۱- کبودی بیش از اندازه

اگر بدن تان دائما کبود می شود، به ویژه در قسمت هایی مثل دست ها یا انگشت ها که کبود شدن آن ها معمول نیست، حتما به پزشک مراجعه کنید. کبودی های غیر معمول می تواند از نشانه های سرطان خون باشد.

 

انواع سرطان در مردان,بیماری مردانه

کبودی های غیر معمول می تواند از نشانه های سرطان خون باشد

 

۱۲- اچ پی وی

ویروس پاپیلوم انسانی یا همان اچ پی وی می تواند باعث ابتلا به سرطان آلت تناسلی و زگیل های تناسلی شود. نشانه ی این ویروس، ظاهر شدن زگیل هایی بر روی آلت تناسلی یا پوست اطراف آن است. پنجاه درصد از مردان مبتلا به این ویروس از وجود این بیماری بی خبرند و در مورد آن چیزی نمی دانند؛ همین مسأله شریک زندگی شان را هم در معرض خطر قرار می دهد.

 

ویروس اچ پی وی می تواند باعث ابتلا به سرطان آلت تناسلی و زگیل های تناسلی شود

۱۳- یرقان

زرد شدن پوست، سفیدی چشم ها و غشاء مخاطی نشانه ی بیماری یرقان است که بر اثر بالا رفتن سطح ماده ی بیلیروبین در خون به وجود می آید. کبد اگر سالم باشد با دگرگونی بیلیروبین از طریق فرآیند سوخت و ساز، سطح آن را پایین نگه می دارد.

 

بیماری مردانه,بیماری های مردانه

زرد شدن پوست، سفیدی چشم ها و غشاء مخاطی نشانه ی بیماری یرقان است

۱۴- درد فک

درد و احساس فشار در قفسه ی سینه از نشانه های معمول بیماری قلبی هستند اما درد فک و گردن، بی حس شدن دست ها، احساس ضعف و / یا تنگی نفس – به ویژه اگر این نشانه ها در حین انجام فعالیت ظاهر و با استراحت رفع شوند – می تواند از نشانه های بیماری قلبی یا حمله ی قلبی در مردان باشد.

 

آشنایی با نشانه های بیماری در مردان, نشانه های سرطان در مردان

درد فک و گردن، بی حس شدن دست ها، احساس ضعف می تواند از نشانه های بیماری قلبی باشد

منبع : rooziato.com---بیتوته

آخرین اخبار

بیماری های قلبی مادرزادی تشخیص به موقع کمک به درمان لزوم دستگاه ها تنفسی در بیمارستان ها برداشته شدن شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از 30 شهریور ماه به امید دیدار، از آغاز پاییز در شبکه سلامت کبد چرب را دریابید اقدامات تشخیصی برای بیماران قلبی دوربین سلامت از جمعیت می گوید مکمل ها و بافت های استخوانی علل ابتلای کودکان به کرونا ایا تعویض مفصل خوب است تعویض مفصل ران موفق ترین عمل جراحی که بشر به آن دست یافته است آگاهی بخشی به بیماران کرونایی توسط نیروهای بسیج چقدر با بیماری های مفصل ران اشنایی دارید ناسازگار همرا با رابط ناشنوایان سوختگی پوست و راه درمان آن سردرد و علائم تومورهای مغزی نظر مردم درباره‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی عوارض قند خون بالا در بارداری چیست؟ علائم عفونت در نوزادان یا سپسیس وراه درمان ان چیست؟ خواص دارویی گیاه همیشه بهار چیست؟ ابتلا به دیابت بارداری در زمان ما بیشتر از زمان های قبل شده است کمبود ویتامین D3د-3چه عواقبی در بدن دارد + تصویر در تشنج کودکان چه زمانی باید دارور را قطع کرد بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟ اگاهی بخشی درباره ویروس کرونا گیاه گزنه برای درمان سرماخوردگی وبیماری های دستگاه تنفسی بسیار مفید است(تصویر دارد) تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته علل آفت های دهانی چیست ؟ تزریق واکسن کرونا به همت بسیج درد قفسه سینه علامت چیست وچگونه درمان می شود درمان رفلاکس گوارشی در کودکان علائم ونشانه های افسردگی عاطفی چیست عوارض مصرف داروی کرونا چیست رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) نقش تاثیرگذاری در تبدیل واقعه عاشورا به یک قیام تاریخی داشت مهم‌ترین دستورات بهداشتی اسلام : بخورید و بیاشامید، اما اسراف نکنید که خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد.(اعراف: ۳۱) واکسیناسیون کرونا روزانه دو میلیون دُز می شود ۱۳۸۲ سال پیش در چنین روزی پنجم صفر سال ۶۱ هجری قمری "حضرت رقیه (س) " دختر کوچک امام حسین (ع) در شام به شهادت رسید. آخرین وضعیت کرونا در کشور/ ۱۶۸ شهر در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار گرفتند م چرا سالمندان منفی باف می شوند ظرفیت تخت های بیمارستانی ما چقدر است ایا ریزش مو در زمان ابتلا به کرونا افزایش می یابد چه داروی برای بیماران سنگ کلیه توصیه می شود(ویدئو دارد) علائم انحراف بینی چیست-اینفو گرافی دارد با وجود تزریق واکسن امکان ابتلابه کرونا وجود دادرد (ویدئو دارد) ایران فعال ام اس ارتباط خاصی با شرایط روحی و استرس دارد و در تشدید آن موثر است. کرونا سربه زیر شد رویکرد راهبردی سازمان جهانی بهداشت به ظرفیت های طب سنتی افزایش یافت ام اس ، علائم وراه درمان آن

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .