اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 13 شهریور 1400

سه شیفت شدن مراکز واکسیناسیون و شایعه صادرات اسپوتنیک ایرانی

سخنگوی سازمان غذا و دارو : ورود واکسن‌های وارداتی کرونا به چرخه واکسیناسیون زمانبر است

0

سخنگوی سازمان غذا و دارو :

ورود واکسن‌های وارداتی کرونا به چرخه واکسیناسیون زمانبر است

سخنگوی سازمان غذا و دارو به پرسش‌هایی درباره زمان ورود محموله‌های جدید واکسن‌های کرونا به چرخه واکسیناسیون، سه شیفت شدن مراکز واکسیناسیون و شایعه صادرات اسپوتنیک ایرانی پاسخ داد.

دکتر کیانوش جهانپور در خصوص توزیع واکسن‌هایی که با محموله جدید وارد کشور می‌شوند، گفت: طبق روال هر محموله واکسنی که وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت می‌شود برای کدگذاری و برچسب گذاری در سامانه تیتک ارجاع می‌شود.

وی افزود: بعد از آن در اولین فرصت بسته به حجم محموله، ظرف یک یا دو روز وارد چرخه توزیع یعنی تحویل معاونت بهداشتی می‌شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: یعنی از زمان ورود یک محموله به فرودگاه تا زمانی که توزیع انجام شود در کشور و به واحد‌های بهداشتی برسد چند روز فاصله است

سه شیفت شدن برخی مراکز واکسیناسیون

دکتر جهانپور در خصوص سه شیفته شدن برخی از مراکز واکسیناسیون در کشور هم گفت: دو شیفته شدن تابعی از روند تأمین واکسن است اگر تامین واکسن در حدی باشد که از ظرفیت حداکثری شبکه شبکه بهداشتی کشور برای واکسیناسیون انجام شود طبیعتاً شیفت دوم هم در اکثر مراکز فعال می‌شود.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به منع تردد شبانه موضوع سه شیفت شدن در حال بررسی است و طبیعتاً در صورتی که هم واکسن مورد نیاز تامین شود و هم در شهر‌ها و یا مراکز خاص پوشش شبانه روزی نیاز باشد، این ظرفیت در وزارت بهداشت وجود دارد.
آقای جهانپور گفت: حتی برای تزریق شبانه روزی هم تابع روندی از تولید تامین واکسن است و باید بررسی و ملاحظاتی مثل منع تردد شبانه بررسی شود.

تکذیب صادرات واکسن روسی اسپوتنیک از ایران

سخنگوی سازمان غذا و دارد گفت: تاکنون هیچ خروجی تولید و صادرات از واکسن اسپوتنیک در ایران وجود نداشته و انتشار چنین مطلبی کذب و بی‌اساس است.
آقای جهانپور درباره تولید واکسن اسپوتنیک روسیه در ایران، گفت: متاسفانه اظهارنظر برخی افراد بی اطلاع موجب می‌شود که بحث‌هایی در فضای مجازی شکل بگیرد و همین این بحث‌ها منجر به دامن زدن به یکسری از شایعات می‌شود.
وی افزود:در صورتی که واکسن چیزی نیست که اطراف کرج تولید شود و سازمان غذا و دارو از آن اطلاع نداشته باشد و یا این که از مرز‌های کشور از گمرکات خارج شود و مجوز غذا و دارو و دستگاه مربوطه را نداشته باشد.
سخنگوی سازمان غذا و دارد گفت: واکسن اسپوتنیک توسط یکی از شرکت‌های خصوصی در ایران تحت لیسانس موسسه گامایای روسیه قرار است تولید خواهد شدو محموله اولیه آن و هفته هاست که در انتظار دریافت تاییدیه از طرف موسسه گامالیای روسیه است و پس از آن وارد چرخه تولید انبوه در کشور خواهد شد.
دکتر جهانپور تاکید کرد: تا امروز تولید انبوه توزیع صادرات و خروجی از این واکسن نداشتیم و کلاً مطلبی که در روز‌های اخیر مطرح شده صحت ندارد.
وی تاکید کرد: اصلاً محصولی تولید نشده که بخواهد به عنوان خروجی شرکت تولیدی صادر شود و با توجه به قرارداد طرف روس برای دریافت ۶۰ میلیون واکسن اسپوتنیک در صورت تایید و تولید انبوه آن قابل بررسی است که این محصول در قبال تعهدات روسیه داخل کشور استفاده شود یا نه.

آخرین اخبار

بیماری های قلبی مادرزادی تشخیص به موقع کمک به درمان لزوم دستگاه ها تنفسی در بیمارستان ها برداشته شدن شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از 30 شهریور ماه به امید دیدار، از آغاز پاییز در شبکه سلامت کبد چرب را دریابید اقدامات تشخیصی برای بیماران قلبی دوربین سلامت از جمعیت می گوید مکمل ها و بافت های استخوانی علل ابتلای کودکان به کرونا ایا تعویض مفصل خوب است تعویض مفصل ران موفق ترین عمل جراحی که بشر به آن دست یافته است آگاهی بخشی به بیماران کرونایی توسط نیروهای بسیج چقدر با بیماری های مفصل ران اشنایی دارید ناسازگار همرا با رابط ناشنوایان سوختگی پوست و راه درمان آن سردرد و علائم تومورهای مغزی نظر مردم درباره‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی عوارض قند خون بالا در بارداری چیست؟ علائم عفونت در نوزادان یا سپسیس وراه درمان ان چیست؟ خواص دارویی گیاه همیشه بهار چیست؟ ابتلا به دیابت بارداری در زمان ما بیشتر از زمان های قبل شده است کمبود ویتامین D3د-3چه عواقبی در بدن دارد + تصویر در تشنج کودکان چه زمانی باید دارور را قطع کرد بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟ اگاهی بخشی درباره ویروس کرونا گیاه گزنه برای درمان سرماخوردگی وبیماری های دستگاه تنفسی بسیار مفید است(تصویر دارد) تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته علل آفت های دهانی چیست ؟ تزریق واکسن کرونا به همت بسیج درد قفسه سینه علامت چیست وچگونه درمان می شود درمان رفلاکس گوارشی در کودکان علائم ونشانه های افسردگی عاطفی چیست عوارض مصرف داروی کرونا چیست رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) نقش تاثیرگذاری در تبدیل واقعه عاشورا به یک قیام تاریخی داشت مهم‌ترین دستورات بهداشتی اسلام : بخورید و بیاشامید، اما اسراف نکنید که خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد.(اعراف: ۳۱) واکسیناسیون کرونا روزانه دو میلیون دُز می شود ۱۳۸۲ سال پیش در چنین روزی پنجم صفر سال ۶۱ هجری قمری "حضرت رقیه (س) " دختر کوچک امام حسین (ع) در شام به شهادت رسید. آخرین وضعیت کرونا در کشور/ ۱۶۸ شهر در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار گرفتند م چرا سالمندان منفی باف می شوند ظرفیت تخت های بیمارستانی ما چقدر است ایا ریزش مو در زمان ابتلا به کرونا افزایش می یابد چه داروی برای بیماران سنگ کلیه توصیه می شود(ویدئو دارد) علائم انحراف بینی چیست-اینفو گرافی دارد با وجود تزریق واکسن امکان ابتلابه کرونا وجود دادرد (ویدئو دارد) ایران فعال ام اس ارتباط خاصی با شرایط روحی و استرس دارد و در تشدید آن موثر است. کرونا سربه زیر شد رویکرد راهبردی سازمان جهانی بهداشت به ظرفیت های طب سنتی افزایش یافت ام اس ، علائم وراه درمان آن

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .