اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 14 شهریور 1400

واردات ۴۰ میلیون واکسن تا پایان شهریور

از ابتدای کار در دولت مسئله بیماری کرونا از اولویت های ما بوده و به دنبال راهکار دقیقی برای مقابله با این ویروس بودیم.

1

 واردات ۴۰ میلیون واکسن تا پایان شهریور

ایت الله رئیسی با بیان اینکه تا آخر شهریور ماه واردات ۴۰ میلیون واکسن قطعی شده، گفت: هر نوع اقدام مانند بازگشایی مدارس در گرو این است که ما واکسیناسیون را دنبال کنیم تا به حد قابل قبولی برسد که واردات واکسن برای رسیدن به این هدف لازم است.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در اولین گفتگوی تلویزیونی خود پس از تشکیل دولت سیزدهم طی سخنانی ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان و تمامی دست اندرکاران مقابله با ویروس کرونا در کشور گفت: از ابتدای کار در دولت مسئله بیماری کرونا از اولویت های ما بوده و به دنبال راهکار دقیقی برای مقابله با این ویروس بودیم. بحث تولید داخلی واکسن که کار خوبی از سوی دانشمندان داخلی شده است مورد حمایت ما بوده و خواهد بود ولی محاسباتی که بود نشان داد که برای اینکه بتوانیم گام دقیقی در راستای مقابله با کرونا برداریم به 100 میلیون واکسن نیازمندیم که تولید داخلی جوابگویی این هدفگذاری نبود. 

وی افزود: بنابراین در صحبت هایی که با سران کشورها در این مدت داشتم مسئله تامین واکسن مورد نیاز کشور را جزو اولویت ها قرار دادم که  تا کنون 40 میلیون واکسن به شکل قطعی تامین شده است و پیش بینی این است که تا 100 میلیون واکسن نیز در آینده ای نزدیک وارد کشور شود. ما برای بازگشایی مدارس و کسب و کارها نیازمند واکسیناسیون عمومی هستیم که در برنامه های اولیه دولت نیز مورد تاکید قرار گرفته بود و با قوت این کار دنبال خواهد شد. 

رئیس جمهور گفت: هر نوع اقدام مانند بازگشایی مدارس در گرو این است که ما واکسیناسیون را دنبال کنیم تا به حد قابل قبولی برسد که واردات واکسن برای رسیدن به این هدف لازم است. البته اقدامات پیشگیرانه از سوی مردم از جمله رعایت فاصله های اجتماعی باید رعایت شود و ارتباطات در کوچه و بازار باید به حدی که لازم است مورد نظر مردم قرار گیرد و ما نیز به عنوان دولت و خدمتگذار مردم تلاش می کنیم که دغدغه های مردم در این زمینه را مرتفع کنیم.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: تا آخر شهریور ماه واردات 40 میلیون واکسن  قطعی شده است و بعد از آن نیز وعده هایی که داده شده که البته وعده های قطعی است حتما موجب ایجاد گشایش در این حوزه خواهد شد که برای تحقق این هدف  وزارت خارجی و دیگر سازمان ها پای کار آمده اند تا مسئله کرونا که اولویت اصلی دولت بوده به دقت اجرایی شود. 

 

 

آخرین اخبار

بیماری های قلبی مادرزادی تشخیص به موقع کمک به درمان لزوم دستگاه ها تنفسی در بیمارستان ها برداشته شدن شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از 30 شهریور ماه به امید دیدار، از آغاز پاییز در شبکه سلامت کبد چرب را دریابید اقدامات تشخیصی برای بیماران قلبی دوربین سلامت از جمعیت می گوید مکمل ها و بافت های استخوانی علل ابتلای کودکان به کرونا ایا تعویض مفصل خوب است تعویض مفصل ران موفق ترین عمل جراحی که بشر به آن دست یافته است آگاهی بخشی به بیماران کرونایی توسط نیروهای بسیج چقدر با بیماری های مفصل ران اشنایی دارید ناسازگار همرا با رابط ناشنوایان سوختگی پوست و راه درمان آن سردرد و علائم تومورهای مغزی نظر مردم درباره‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی عوارض قند خون بالا در بارداری چیست؟ علائم عفونت در نوزادان یا سپسیس وراه درمان ان چیست؟ خواص دارویی گیاه همیشه بهار چیست؟ ابتلا به دیابت بارداری در زمان ما بیشتر از زمان های قبل شده است کمبود ویتامین D3د-3چه عواقبی در بدن دارد + تصویر در تشنج کودکان چه زمانی باید دارور را قطع کرد بیماری آفت دهانی روش‌های درمان آفت دهان ان چیست؟ اگاهی بخشی درباره ویروس کرونا گیاه گزنه برای درمان سرماخوردگی وبیماری های دستگاه تنفسی بسیار مفید است(تصویر دارد) تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته علل آفت های دهانی چیست ؟ تزریق واکسن کرونا به همت بسیج درد قفسه سینه علامت چیست وچگونه درمان می شود درمان رفلاکس گوارشی در کودکان علائم ونشانه های افسردگی عاطفی چیست عوارض مصرف داروی کرونا چیست رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) نقش تاثیرگذاری در تبدیل واقعه عاشورا به یک قیام تاریخی داشت مهم‌ترین دستورات بهداشتی اسلام : بخورید و بیاشامید، اما اسراف نکنید که خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد.(اعراف: ۳۱) واکسیناسیون کرونا روزانه دو میلیون دُز می شود ۱۳۸۲ سال پیش در چنین روزی پنجم صفر سال ۶۱ هجری قمری "حضرت رقیه (س) " دختر کوچک امام حسین (ع) در شام به شهادت رسید. آخرین وضعیت کرونا در کشور/ ۱۶۸ شهر در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار گرفتند م چرا سالمندان منفی باف می شوند ظرفیت تخت های بیمارستانی ما چقدر است ایا ریزش مو در زمان ابتلا به کرونا افزایش می یابد چه داروی برای بیماران سنگ کلیه توصیه می شود(ویدئو دارد) علائم انحراف بینی چیست-اینفو گرافی دارد با وجود تزریق واکسن امکان ابتلابه کرونا وجود دادرد (ویدئو دارد) ایران فعال ام اس ارتباط خاصی با شرایط روحی و استرس دارد و در تشدید آن موثر است. کرونا سربه زیر شد رویکرد راهبردی سازمان جهانی بهداشت به ظرفیت های طب سنتی افزایش یافت ام اس ، علائم وراه درمان آن

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .