اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 15 شهریور 1400

از مهم ترین علائم سرطان مری،  گیر کردن غذا و یا حتی مایعات در مری است.

ضربان 15شهریور-دکتر پیام آزاده فوق تخصص انکولوژی

0

ضربان ۱۵ شهریور
موضوع: سرطان مری
کارشناس: دکتر پیام آزاده
فوق تخصص انکولوژی

مری در ابتدای دستگاه گوارش قرار دارد. و یک لوله تو خالی است و زمانی علامت دار(سرطان) می شود که این توده بزرگ شود. به دلیل اینکه قطر کل لوله حدودا ۲۵ میلی متر است تا به ۱۳ میلی متر نرسد علامت دار نمی‌شود.
از مهم ترین علائم سرطان مری،  گیر کردن غذا و یا حتی مایعات در مری است.دیگر موارد مثل عفونت ریوی، خشونت صدا، کاهش وزن ناگهانی نیز در برخی افراد به چشم میخورد.

تمام این موارد اختصاصی نیستند.به طور کلی در سرطان مری فرد در مدت دو و یا سه هفته احساس می کند که نمی تواند غذا را به خوبی وارد معده کند که این خود سبب کاهش وزن می شود و اصطلاحا به آن تنگی مری گویند.
مهم ترین روش درمان سرطان مری در حال حاضر رادیوتراپی به همراه شیمی درمانی است که یک روش علاج بخش در سرطان است.

برچسب ها :

آخرین اخبار

پویش دست بوسی مادر به مناسب روز مادر دلایل خرخر شبانه چیست ؟ زنگ هشدار شیوع امیکرون وزن مناسب بانوان در بارداری صدمات کلیه و مجاری بیماریهای گوارش نقش تغذیه در سیستم ایمنی سالم خشکی پوست واگزما در کودکان مراقبت بیماران دیابتی درمان اختلالات تیروئیدی درخانمهای باردار مشکلات درباغ وحش ها عفونت گوش وعوارض آن در کودکان غدد و چاقی قواعد واصول رفتاری ومراقبتی سالمندان آلرژی دوئل حفاظت و غارت بر لبه‌ی تاریکی؛ صرع و تشنج جفت سر راهی بیماریهای پوست ومو دروغگویی در کودکان ونوجوانان نقش مادر درتحکیم خانواده چشم، کرونا، ورزش مرکز فوریت های سایبری حفاظت از محیط زیست تغذیه در بیماران مبتلا به فشار خون اکسیژن درمانی افعی سمی، زخم خورده از نیش توسعه جامع ترین روش برای بررسی دستگاه باروری بانوان ،چیست؟ علائم مثانه عصبی در کودکان کدامند؟ سن مناسب راه رفتن نوزدان چه موقع میباشد ؟ خطر مرگ مادران باردار در صورت ابتلا به کرونا چند برابر فرد عادی است؟ شکستگی‌های کدام قسمت از بینی نیاز به عمل جراحی دارد؟ مصرف بیش از حد مسکن ها چه عوارضی به همراه دارد؟ وسواس در کودکان با چه علائمی همراه است؟ بهترین روش پیشگیری از پوسیدگی دندان چیست؟ در گیاهخواران و سالمندان احتمال کمبود کدام ویتامین وجود دارد؟ چه عواملی از برو ز درد های مزمن عضلانی جلوگیری می‌کنند ؟ در چه شرایطی چشم را می‌توان با جراحی عیوب انکساری چشم را اصلاح کرد؟ تشخیص ناباروری چه مدت پس از اقدام به بارداری،امکان پذیر است؟ ویژگیهای سویه جدید امیکرون ,کدام است؟ رسیدگی به در رفتگی لگن نوزاد ،بلافاصله بعد از تولد ،ضروری است؟ تأثیر واکسیناسیون بر اومیکرون چیست در حال حاضر ،چند درصد از مادران باردار واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند؟ خط‌ خطی‌های کودکانه بر شمایل وطن؛ روایتی کوتاه از آنچه جاده و معدن با کویر لوت کرد! بیشترین علامت کرونا ویروس در کودکان چیست؟ تنفس عمیق چه سودی برای ریه ها دارند؟ آیا ارث و ژنتیک در بروز تیک موثر است؟ غربالگری کودکان جهت تشخیص به موقع تنبلی چشم سرطان های شایع بزرگی لوزه ها وعوارض آن در کودکان چه اقدامی لازم است تا مراجعین به اورژانس کاهش یابند

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .