اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 16 شهریور 1400

سینوزیت ،علائم و درمان آن

ضربان 16شهریور-دکتر محسن نراقی متخصص گوش و حلق و بینی

1

ضربان سه شنبه ۱۶ شهریور
موضوع: سینوزیت
کارشناس: دکتر محسن نراقی
متخصص گوش و حلق و بینی


در ضربان امروز در رابطه با سینوزیت به خصوص آناتومی سینوسها,فیزیولوژی سینوسها بربدن وبر سلامت بدن و همچنین درمورد علائم سینوزیت صحبت شد.
سینوزیت به دو صورت حاد و مزمن وجود دارد. علائم سینوزیت حاد با سینوزیت مزمن متفاوت است. روشهای تشخیص سینوزیت مسئله  بسیار مهمی است.

چون تشخیص سینوزیت حاد از سینوزیت مزمن کاملا متفاوت است و در تشخیص سینوزیت حاد احتیاج به هیچ روش تصویر برداری نیست و فقط براساس معاینه و شرح حال بیمار صورت می گيرد.

اما در تشخیص سینوزیت مزمن ما به یک سری کارهای تشخیصی از جمله: معاینه با آندوسکوپی و سیتی اسکن که مکمل همدیگر و تستهای رینومتری که در حقیقت اطلاعت کمي وعددی از داخل مجرای بینی به ما می دهد نیاز است.  

اگر این اطلاعات را کنار هم قرار دهیم می توانیم مشکلات داخل بینی را دقیقا تشخیص بدهیم ,زیرا  در سینوزیت مزمن علائم بیماری که مهمترین آن گرفتگی وترشحات است در بسیاری از بیماری های دیگر بصورت مشابه دیده می شود مثل انحراف تیغه بینی-لوزه  سوم- آلرژی وحتی به ندرت تومورها علائم را ایجاد می کنند.  

برای اینکه تشخیص درست انجام گیرد حتما باید این اقدامات دقیق  انجام شود تا حاد بودن یا مزمن بودن سینوزیت مشخص شود.

آخرین اخبار

پویش دست بوسی مادر به مناسب روز مادر دلایل خرخر شبانه چیست ؟ زنگ هشدار شیوع امیکرون وزن مناسب بانوان در بارداری صدمات کلیه و مجاری بیماریهای گوارش نقش تغذیه در سیستم ایمنی سالم خشکی پوست واگزما در کودکان مراقبت بیماران دیابتی درمان اختلالات تیروئیدی درخانمهای باردار مشکلات درباغ وحش ها عفونت گوش وعوارض آن در کودکان غدد و چاقی قواعد واصول رفتاری ومراقبتی سالمندان آلرژی دوئل حفاظت و غارت بر لبه‌ی تاریکی؛ صرع و تشنج جفت سر راهی بیماریهای پوست ومو دروغگویی در کودکان ونوجوانان نقش مادر درتحکیم خانواده چشم، کرونا، ورزش مرکز فوریت های سایبری حفاظت از محیط زیست تغذیه در بیماران مبتلا به فشار خون اکسیژن درمانی افعی سمی، زخم خورده از نیش توسعه جامع ترین روش برای بررسی دستگاه باروری بانوان ،چیست؟ علائم مثانه عصبی در کودکان کدامند؟ سن مناسب راه رفتن نوزدان چه موقع میباشد ؟ خطر مرگ مادران باردار در صورت ابتلا به کرونا چند برابر فرد عادی است؟ شکستگی‌های کدام قسمت از بینی نیاز به عمل جراحی دارد؟ مصرف بیش از حد مسکن ها چه عوارضی به همراه دارد؟ وسواس در کودکان با چه علائمی همراه است؟ بهترین روش پیشگیری از پوسیدگی دندان چیست؟ در گیاهخواران و سالمندان احتمال کمبود کدام ویتامین وجود دارد؟ چه عواملی از برو ز درد های مزمن عضلانی جلوگیری می‌کنند ؟ در چه شرایطی چشم را می‌توان با جراحی عیوب انکساری چشم را اصلاح کرد؟ تشخیص ناباروری چه مدت پس از اقدام به بارداری،امکان پذیر است؟ ویژگیهای سویه جدید امیکرون ,کدام است؟ رسیدگی به در رفتگی لگن نوزاد ،بلافاصله بعد از تولد ،ضروری است؟ تأثیر واکسیناسیون بر اومیکرون چیست در حال حاضر ،چند درصد از مادران باردار واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند؟ خط‌ خطی‌های کودکانه بر شمایل وطن؛ روایتی کوتاه از آنچه جاده و معدن با کویر لوت کرد! بیشترین علامت کرونا ویروس در کودکان چیست؟ تنفس عمیق چه سودی برای ریه ها دارند؟ آیا ارث و ژنتیک در بروز تیک موثر است؟ غربالگری کودکان جهت تشخیص به موقع تنبلی چشم سرطان های شایع بزرگی لوزه ها وعوارض آن در کودکان چه اقدامی لازم است تا مراجعین به اورژانس کاهش یابند

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .