اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 7 اردیبهشت 1401

توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: توسعه روابط بین المللی سلامت با کشورها و سازمان های مسئول از استراتژی های دولت جدید است.

0

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: توسعه روابط بین المللی سلامت با کشورها و سازمان های مسئول از استراتژی های دولت جدید است. 
 دکتر بهرام عین اللهی در نشست هم اندیشی با جمعی از سفرای خارجی و نمایندگان سازمان ها و آژانس های بین المللی در ایران گفت: باید این جلسات را از حالت تشریفاتی خارج کنیم و با ایجاد کارگروه های تخصصی، نشست ها را به سمت عملیاتی شدن پیش ببریم.
 
وی افزود: همانگونه که دانشمندان علوم پزشکی ما در تمام کشورها در سطوح پایین تر با یکدیگر ارتباطات علمی مستحکمی دارند و به تبادل دستاوردها و تجارت علمی می پردازند، ارتباطات دیپلماتیک ما در راستای سلامت نیز باید از حالت تشریفاتی خارج شده و عملیاتی و نتیجه بخش باشد.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اکنون ارتباطات ما در سطوح مدیریتی عملیاتی نیست که می توان با ایجاد کارگروه های تخصصی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری این نشست ها را به مراحل بالاتری سوق داد و به نتایج ثمربخشی رسید.
 
دکتر عین اللهی اظهار داشت: در این راستا با تشکیل بانک منابع علمی و بانک ایده پردازی می توانیم تجارب ارزشمند خود در اختیار یکدیگر بگذاریم. باید با کمک گرفتن از توان هم برای آینده سلامت و بیماری هایی نظیر کرونا برنامه ریزی و ایده پردازی کنیم. 
 
وی افزود: خوشبختانه نسل جوان ایران با ایجاد شهرک های دانش بنیان به دستاوردهای عظیمی نائل شده است. ما آماده ایم در این زمینه با تعریف پروژه های مشترک سطح همکاری ها را ارتقا دهیم.
وی یادآور شد: سلامت در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جوامع تاثیر دارد. بنابراین به تمام سفارتخانه های خارجی پیشنهاد می کنیم با ایجاد یک معاونت در سیستم اداری خود، برای مقوله سلامت به صورت ویژه برنامه ریزی و اقدام کنند. 
 
وزیر بهداشت با اشاره به این که آماده است تا با تمام سفرا و نمایندگان سازمان های بین المللی دیدار داشته باشد، خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران که طی ده های گذشته توانسته آموزش و بهداشت و درمان را با موفقیت در کنار هم قرار دهد، ظرفیت وسیعی برای کمک به دیگران دارد. کما این که شاهد تحصیل بسیاری از پناهجویان افغانستانی و دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران هستیم.
 
دکتر عین اللهی بیان داشت: ادامه این هم اندیشی ها می تواند فصل جدیدی از روابط فیمابین را رقم بزند. ایران آمادگی دارد در زمینه برگزاری کنفرانس های بین المللی در حوزه سلامت با سایر کشورها همکاری کند. نتیجه گفتگوهای ما در کارگروه های تخصصی می تواند برای ارتقای سلامت عمومی جوامع، در این کنفرانس ها نیز انعکاس یابد.

آخرین اخبار

خس خس سینه در نوزادان, در چه صورتی نگران کننده خواهد بود؟ تالاسمی ماژور, ماینور و بینابینی , چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ از چالش باغ‌های وحشت تا رویای سافاری پارک در کودکان مبتلا به استفراغ های مکرر, خوراندن اجباری غذا کار صحیحی است؟ اولین و بهترین اقدام بعد از دیدن صحنه تصادف چه می باشد؟ تزریق کدام واکسن ها قبل از اقدام به بارداری, توصیه میشود؟ آیا لکه بینی بعد از ارتباط جنسی، نیاز به مراجعه به پزشک ودرمان دارد؟ فیلم کوتاه "داستان یک دیدار" در سالروز ملی پیوند اعضا از بیم جان باختن، خودکشی نکنیم تعریف هوش اخلاقی چیست؟ علائم هشدار در هنگام سرماخوردگی کودکان, کدامند؟ واکسیناسیون کرونا در مادران باردار چه مقدار اهمیت دارد؟ از جمله دلایل ایجاد کننده لکنت در کودکان, کدامند؟ علامت های شایع آسم در کودکان کدامند؟ آیا شیوع پوکی استخوان با افزایش سن ارتباط مستقیم دارد! علائم بیماری سرخک چیست ؟ طغیان علیه تمامیت ارضی حیوانات اخذ گواهینامه حذف مالاریا یک دستاورد توسعه ای برای منطقه و کشور است توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است حالت های غیر طبیعی فشار خون در دوران بارداری چیست؟ چهار نکته اساسی در تربیت کودکان را نام ببرید؟ در سه ماهه اول بارداری ،به چه دلایلی کارهای دندانپزشکی توصیه نمیشود؟ ابتلا به بیماری سرخک با چه علائمی همراه است؟ اهدای خون برای بدن چه فوایدی دارد؟ آیا خطر زایمان زودرس، با بالا رفتن آلایندگی هوا،افزایش میابد؟ از مافیای قدرتمند پسماند تا کوه‌سازی با زباله؛ ویژه برنامه به مناسبت روز آزمایشگاه بیماری اوتیسم با چه علایمی همراه است؟ آیا بیماری هموفیلی, درمان قطعی دارد؟ شایع‌ترین عارضه دهانی در دوران بارداری, کدام است؟ آیا بیماران هموفیلی یک اختلال ژنتیکی است؟ آیا نوزاد مادران دیابتی،به مراقبت بیشتری نیاز دارند؟ بین سن والدین و اختلال اوتیسم چه ارتباطی وجود دارد؟ کل دندان های شیری در چه سنی کامل می شود؟ در روزهای آلودگی هوا, مصرف چه نوع مواد غذایی توصیه می شود؟ توسعه ناپایدار، بلای‌جان طبیعت؛ سیاهی دامن طبیعت در بهار سبزی‌ها؛ ماهِ ماه ویژه برنامه افطار فصل جدید مسابقه شهروند و مافیا ویژه برنامه های نوروز 1401 شبکه سلامت شاسی‌بلندها، کابوس هولناک طبیعت لوله‌های سیاه به جنگ گوزن‌های زرد می‌آیند؛ هَلپَرکی به افتخار حاجی لک‌لک‌ها؛ لوزه سوم را آیا همه دارند و نقش لوزه سوم چیست؟ شیوه زندگی صحیح چگونه می‌تواند از بروز انواع سرطان پیشگیری کند؟ زمان درست شروع غذای کمکی در نوزادان چند ماهگی است؟ آیا بزرگی خوش خیم پروستات ,از شایع ترین بیماری های مردان است؟ زنان محیط‌زیستی، پرچم‌دارانی از خانه تا جامعه ترومبوز و آمبولی پویش دست بوسی مادر به مناسب روز مادر

نظرات

مانده : (1000) حرف

تمامی حقوق سایت محفوظ است . استفاده در جهت بهبود سلامت جامعه بلامانع است .