اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 7 اردیبهشت 1401

توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: توسعه روابط بین المللی سلامت با کشورها و سازمان های مسئول از استراتژی های دولت جدید است.

0

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: توسعه روابط بین المللی سلامت با کشورها و سازمان های مسئول از استراتژی های دولت جدید است. 
 دکتر بهرام عین اللهی در نشست هم اندیشی با جمعی از سفرای خارجی و نمایندگان سازمان ها و آژانس های بین المللی در ایران گفت: باید این جلسات را از حالت تشریفاتی خارج کنیم و با ایجاد کارگروه های تخصصی، نشست ها را به سمت عملیاتی شدن پیش ببریم.
 
وی افزود: همانگونه که دانشمندان علوم پزشکی ما در تمام کشورها در سطوح پایین تر با یکدیگر ارتباطات علمی مستحکمی دارند و به تبادل دستاوردها و تجارت علمی می پردازند، ارتباطات دیپلماتیک ما در راستای سلامت نیز باید از حالت تشریفاتی خارج شده و عملیاتی و نتیجه بخش باشد.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اکنون ارتباطات ما در سطوح مدیریتی عملیاتی نیست که می توان با ایجاد کارگروه های تخصصی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری این نشست ها را به مراحل بالاتری سوق داد و به نتایج ثمربخشی رسید.
 
دکتر عین اللهی اظهار داشت: در این راستا با تشکیل بانک منابع علمی و بانک ایده پردازی می توانیم تجارب ارزشمند خود در اختیار یکدیگر بگذاریم. باید با کمک گرفتن از توان هم برای آینده سلامت و بیماری هایی نظیر کرونا برنامه ریزی و ایده پردازی کنیم. 
 
وی افزود: خوشبختانه نسل جوان ایران با ایجاد شهرک های دانش بنیان به دستاوردهای عظیمی نائل شده است. ما آماده ایم در این زمینه با تعریف پروژه های مشترک سطح همکاری ها را ارتقا دهیم.
وی یادآور شد: سلامت در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جوامع تاثیر دارد. بنابراین به تمام سفارتخانه های خارجی پیشنهاد می کنیم با ایجاد یک معاونت در سیستم اداری خود، برای مقوله سلامت به صورت ویژه برنامه ریزی و اقدام کنند. 
 
وزیر بهداشت با اشاره به این که آماده است تا با تمام سفرا و نمایندگان سازمان های بین المللی دیدار داشته باشد، خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران که طی ده های گذشته توانسته آموزش و بهداشت و درمان را با موفقیت در کنار هم قرار دهد، ظرفیت وسیعی برای کمک به دیگران دارد. کما این که شاهد تحصیل بسیاری از پناهجویان افغانستانی و دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران هستیم.
 
دکتر عین اللهی بیان داشت: ادامه این هم اندیشی ها می تواند فصل جدیدی از روابط فیمابین را رقم بزند. ایران آمادگی دارد در زمینه برگزاری کنفرانس های بین المللی در حوزه سلامت با سایر کشورها همکاری کند. نتیجه گفتگوهای ما در کارگروه های تخصصی می تواند برای ارتقای سلامت عمومی جوامع، در این کنفرانس ها نیز انعکاس یابد.

آخرین اخبار

بخش خبری سازمان هلال احمر در شبکه سلامت سیما بخش خبری پلیس راهوردر شبکه سلامت سیما مزیت های خانواده دارای چند فرزند تیک در کودکان بیماری ام اس چاقی و باورهای نادرست تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان سرطان های شایع در کودکان جوشهای صورت انواع خال های پوستی سرطان پستان سرطان کلیه بیماری واریس خشکی چشم تاثیر آلودگی هوا بر سلامت فعالیت‌های ورزشی در هنگام آلودگی هوا پارگی مینیسک زانو کبد چرب سوختگی حاد سکته قلبی جراحی های چاقی و متابولیک روماتیسم مفصلی زردی (یرقان) علل جراحی در یبوست مزمن کودکان بدخیمی های روده بزرگ قدردانی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از مدیر شبکه سلامت سیما قانون هوای پاک و دستورالعمل‌های اجرایی آن بازگشت اسید معده به مری خونریزی بینی در کودکان بیماری آلزایمر آرتروز عفونت گوش و عوارض آن در کودکان پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی روز معلولین در شبکه سلامت سیما کمر درد در ورزشکاران روز پرستار در شبکه سلامت سیما زخم معده سندروم روده تحریک پذیر در کودکان آفت دهان در کودکان دیابت در بارداری درمان های دیابت دیابت، عوارض و معاینات دوره ای آن دیابت، پیشگیری و عوامل خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن رادیولوژی مداخله ای و کاربردهای آن آنفولانزا در مادران باردار و تاثیر آن بر روی مصرف منطقی آنتی بیوتیک تعویض مفصل زانو بیماری های کیسه صفرا تغذیه و تقویت سیستم ایمنی بدن

نظرات

مانده : (1000) حرف