اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 17 خرداد 1401
در دیدار وزیر بهداشت کشورمان با نخست وزیر سوریه تاکید شد

توسعه گردشگری سلامت و دیپلماسی دارویی ایران و سوریه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با حسین عرنوس نخست وزیر سوریه ضمن تاکید بر تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایران و سوریه، از گسترش همکاری پزشکی بین ایران و سوریه استقبال کرد.

0

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در دیدار حسین عرنوس، نخست وزیر کشور سوریه، ضمن تاکید بر همکاری های دو‌سویه در حوزه پزشکی و پژوهشی، با اشاره به برگزاری نشست با وزرای بهداشت و علوم سوریه و امضای تفاهمنامه در زمینه های مختلف، از تبادل خدمات درمانی و  پذیرش داروها و‌تجهیزات پزشکی دو‌کشور توسط یکدیگر استقبال کرد.    

وی با اشاره به فراهم آوردن زمینه تحصیل دانشجویان طرفین در کشورهای متقابل،  حذف موانع بوروکراتیک برای فعالیت پزشکان و تبادل داروها را ضروری خواند. 

توسعه همکاری های دارویی

وزیر بهداشت کشورمان در ادامه  این دیدار  توسعه همکاری های دارویی را برای هر دو کشور مفید خواند و گفت: ۹۷ درصدر داروهای ما در داخل کشورمان تولید می شود و در این زمینه آمادگی هرگونه همکاری را داریم.

دکتر عین اللهی در بخش دیگری از سخنانش در زمینه گردشگری سلامت، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کنگره مشترک  علوم پزشکی  ایران و سوریه اعلام آمادگی کرد. 

وزیر بهداشت کشورمان ضمن قدردانی از توجه مسئولین و مقامات این کشور در میهمان نوازی و برگزاری نشست های مشترک ، بیان کرد:  برخی کشورها فقط مسئولین شان با یکدیگر ارتباط دارند، اما بین دو  ملت ایران و سوریه پیوند مستحکمی برقرار است) همان طور که در مصائب سوریه، مردم ایران آزرده خاطر بودند.  

وی با بیان این که استکبار جهانی در  شیوع بیماری کووید ۱۹ نشان داد خوی انسانی ندارد، افزود: با ادامه تحریم های ناجوانمردانه، دشواری بیماری کووید19 نیز فزونی یافت و  استکبار ناجوانمردی خود را در پاندمی کووید 19 به اثبات رساند. 

دکتر عین اللهی اضافه کرد: هرچه فشار تحریم ها بیشتر شد، ما تلاشهای خود را ادامه دادیم و با لطف خداوند، رهنمودها و‌تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان، روی پای خود ایستادیم و مشکلات را حل کردیم.

 

تاکید نخست وزیر سوریه بر تبادل تحقیقات پزشکی

حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه نیز در ادامه، بیان کرد: سفر شما در راستای توسعه  سلامت و مکمل ابعاد اقتصادی است. تحریم برای کشورها موجب همبستگی بیشتر است و باید کنار هم باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:  باید تبادل تحقیقات پزشکی را بیشتر کنیم، به خصوص که اکنون مجال گسترده ای برای همکاری ها وجود دارد.

حمایت از توافقات دو کشور در مسیر  ارتقای سلامت

وی در ادامه بر توسعه کارخانجات تولید دارو و آزمایشگاه های تحقیقات علمی هر دو کشور، تاکید کرد و گفت: از هرگونه توافق بین دو کشور در راستای ارتقای سلامت ، حمایت می کنیم.

حسین عرنوس تاکید کرد: بوروکراسی دارویی و موانع حتما برداشته خواهد شد و‌ برگزاری کنفرانس پزشکی سالیانه دو‌کشور  نیز بسیار مطلوب است.

آخرین اخبار

سرطان های شایع در کودکان جوشهای صورت انواع خال های پوستی سرطان پستان سرطان کلیه بیماری واریس خشکی چشم تاثیر آلودگی هوا بر سلامت فعالیت‌های ورزشی در هنگام آلودگی هوا پارگی مینیسک زانو کبد چرب سوختگی حاد سکته قلبی جراحی های چاقی و متابولیک روماتیسم مفصلی زردی (یرقان) علل جراحی در یبوست مزمن کودکان بدخیمی های روده بزرگ قدردانی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از مدیر شبکه سلامت سیما قانون هوای پاک و دستورالعمل‌های اجرایی آن بازگشت اسید معده به مری خونریزی بینی در کودکان بیماری آلزایمر آرتروز عفونت گوش و عوارض آن در کودکان پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی روز معلولین در شبکه سلامت سیما کمر درد در ورزشکاران روز پرستار در شبکه سلامت سیما زخم معده سندروم روده تحریک پذیر در کودکان آفت دهان در کودکان دیابت در بارداری درمان های دیابت دیابت، عوارض و معاینات دوره ای آن دیابت، پیشگیری و عوامل خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن رادیولوژی مداخله ای و کاربردهای آن آنفولانزا در مادران باردار و تاثیر آن بر روی مصرف منطقی آنتی بیوتیک تعویض مفصل زانو بیماری های کیسه صفرا تغذیه و تقویت سیستم ایمنی بدن زایمان زودرس توصیه های طب سنتی در فصل پاییز تنبلی کودکان و نوجوانان در بیدارشدن صبحگاهی بیماری دست، پا و دهان روز کار درمانی (۲۷ ام اکتبر) سفید شدن زودرس موها سرطان سینه

نظرات

مانده : (1000) حرف