اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 17 خرداد 1401
در دیدار وزیر بهداشت کشورمان با نخست وزیر سوریه تاکید شد

توسعه گردشگری سلامت و دیپلماسی دارویی ایران و سوریه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با حسین عرنوس نخست وزیر سوریه ضمن تاکید بر تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایران و سوریه، از گسترش همکاری پزشکی بین ایران و سوریه استقبال کرد.

0

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در دیدار حسین عرنوس، نخست وزیر کشور سوریه، ضمن تاکید بر همکاری های دو‌سویه در حوزه پزشکی و پژوهشی، با اشاره به برگزاری نشست با وزرای بهداشت و علوم سوریه و امضای تفاهمنامه در زمینه های مختلف، از تبادل خدمات درمانی و  پذیرش داروها و‌تجهیزات پزشکی دو‌کشور توسط یکدیگر استقبال کرد.    

وی با اشاره به فراهم آوردن زمینه تحصیل دانشجویان طرفین در کشورهای متقابل،  حذف موانع بوروکراتیک برای فعالیت پزشکان و تبادل داروها را ضروری خواند. 

توسعه همکاری های دارویی

وزیر بهداشت کشورمان در ادامه  این دیدار  توسعه همکاری های دارویی را برای هر دو کشور مفید خواند و گفت: ۹۷ درصدر داروهای ما در داخل کشورمان تولید می شود و در این زمینه آمادگی هرگونه همکاری را داریم.

دکتر عین اللهی در بخش دیگری از سخنانش در زمینه گردشگری سلامت، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کنگره مشترک  علوم پزشکی  ایران و سوریه اعلام آمادگی کرد. 

وزیر بهداشت کشورمان ضمن قدردانی از توجه مسئولین و مقامات این کشور در میهمان نوازی و برگزاری نشست های مشترک ، بیان کرد:  برخی کشورها فقط مسئولین شان با یکدیگر ارتباط دارند، اما بین دو  ملت ایران و سوریه پیوند مستحکمی برقرار است) همان طور که در مصائب سوریه، مردم ایران آزرده خاطر بودند.  

وی با بیان این که استکبار جهانی در  شیوع بیماری کووید ۱۹ نشان داد خوی انسانی ندارد، افزود: با ادامه تحریم های ناجوانمردانه، دشواری بیماری کووید19 نیز فزونی یافت و  استکبار ناجوانمردی خود را در پاندمی کووید 19 به اثبات رساند. 

دکتر عین اللهی اضافه کرد: هرچه فشار تحریم ها بیشتر شد، ما تلاشهای خود را ادامه دادیم و با لطف خداوند، رهنمودها و‌تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان، روی پای خود ایستادیم و مشکلات را حل کردیم.

 

تاکید نخست وزیر سوریه بر تبادل تحقیقات پزشکی

حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه نیز در ادامه، بیان کرد: سفر شما در راستای توسعه  سلامت و مکمل ابعاد اقتصادی است. تحریم برای کشورها موجب همبستگی بیشتر است و باید کنار هم باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:  باید تبادل تحقیقات پزشکی را بیشتر کنیم، به خصوص که اکنون مجال گسترده ای برای همکاری ها وجود دارد.

حمایت از توافقات دو کشور در مسیر  ارتقای سلامت

وی در ادامه بر توسعه کارخانجات تولید دارو و آزمایشگاه های تحقیقات علمی هر دو کشور، تاکید کرد و گفت: از هرگونه توافق بین دو کشور در راستای ارتقای سلامت ، حمایت می کنیم.

حسین عرنوس تاکید کرد: بوروکراسی دارویی و موانع حتما برداشته خواهد شد و‌ برگزاری کنفرانس پزشکی سالیانه دو‌کشور  نیز بسیار مطلوب است.

آخرین اخبار

بسته‌های جدید برای ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم تعریف می‌شود گسترش بیمه ها توسط وزارت بهداشت رشد شاخص سلامت را به دنبال دارد آغاز ارزیابی پنجمین دور اعتباربخشی در 366 بیمارستان کشور نباید حتی یک صندلی در رشته های تخصصی خالی بماند/ تاکید بر استفاده از نرم‌ افزار های هوشمند در سیستم های درمانی برنامه‌ی “سرتاپا” خط سیاه بر پیشانی سپید آسمان؛ وقتی با جاده‌‌‌کشی، قصد جان جنگل ابر را دارند! علائم کمبود ویتامین D در کودکان چیست ؟ برای خانم باردار مبتلا به آبله مرغان چه خطراتی وجود دارد؟ دانشگاه علوم پزشکی ایران برترین دانشگاه جهان در ارائه خدمات سلامت و رفاه به مردم شد ضرورت تقویت صندوق‌های پژوهش و فناوری سلامت برای حمایت از دانش بنیان ها تغییر نگرش افراد، رویکرد جامعه و اقناع مردمی در رشد جمعیت موثر است لایه‌برداری از ابهامات یک لای‌روبی؛ وقتی خلیج گرگان شاهراه نابودی میانکاله می‌شود! بستری شدن 16 مصدوم در پی حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد دوره کمون ویروس آبله میمونی ۵ تا ۲۱ روز است/ تا کنون هیچ مورد قطعی و احتمالی از آبله میمونی در کشور شناسایی نشده است وزارت بهداشت تحت مدیریت دکتر عین‌اللهی فوتی‌های کرونا را به صفر رساند کاهش 44 درصدی موارد بستری و 25 درصدی موارد فوت کرونا در کشور سندروم تخمدان پلی کیستیک, با چه علائمی همراه است؟ صیانت، کلیدواژه‌ی حفاظت از طبیعت هدف نظام سلامت دسترسی عادلانه خدمات سلامت دهان و دندان است توسعه گردشگری سلامت و دیپلماسی دارویی ایران و سوریه درد شکم در کودکان روز جهانی شیر دیپلماسی سلامت مسیر زائران اربعین را گشود لب شکری سقط در بارداری الماس را بدهیم و شکلات را بگیریم افزایش 2.7 برابری موارد اسهال ویروسی نسبت به سال گذشته تا سه ماه آینده موج جدیدی از کرونا نخواهیم داشت مرگ سالانه ۶۰ هزار نفر به دلیل مصرف دخانیات در کشور طراحی و تامین کیت های غربالگری اولیه آبله میمونی توسط انستیتو پاستور ایران معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو از رونمایی ٢٢ محصول دانش بنیان در نمایشگاه ایران سلامت (ایران هلث) ١۴٠١ خبر داد. افزایش مراقبت های مرزی برای شناسایی آبله میمون استفاده از ظرفیت طب ایرانی در حل بحران جمعیت ول‌گردی ریزگردها در پس‌کوچه‌های ایران نوزادان مبتلا به تالاسمی ماژور، چه علائمی دارند؟ آیا فشار خون دوران بارداری, میتواند بدون هیچ گونه علائمی باشد؟ آزمایشات لازم قبل از بارداری, برای بانوان مبتلا به تالاسمی چیست ؟ آیا غربالگری عوامل خطر (فشار خون و دیابت) در جلوگیری از سکته مغزی تاثیرگذار است؟ خس خس سینه در نوزادان, در چه صورتی نگران کننده خواهد بود؟ تالاسمی ماژور, ماینور و بینابینی , چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ از چالش باغ‌های وحشت تا رویای سافاری پارک در کودکان مبتلا به استفراغ های مکرر, خوراندن اجباری غذا کار صحیحی است؟ اولین و بهترین اقدام بعد از دیدن صحنه تصادف چه می باشد؟ تزریق کدام واکسن ها قبل از اقدام به بارداری, توصیه میشود؟ آیا لکه بینی بعد از ارتباط جنسی، نیاز به مراجعه به پزشک ودرمان دارد؟ فیلم کوتاه "داستان یک دیدار" در سالروز ملی پیوند اعضا از بیم جان باختن، خودکشی نکنیم تعریف هوش اخلاقی چیست؟ علائم هشدار در هنگام سرماخوردگی کودکان, کدامند؟ واکسیناسیون کرونا در مادران باردار چه مقدار اهمیت دارد؟

نظرات

مانده : (1000) حرف